Їхали на оздоровлення, а потрапили на лікування

Ця група угорських туристів прямувала на відпочинок до Яремчі, що на Івано-Франківщині. Подорожуючі успішно перетнули українсько-угорський кордон через контрольно-пропускний пункт «Вілок» і вже майже перетнули Закарпатську область. Раптом на вулиці Київській у місті Рахів мікроавтобус, у якому їхали угорці, виїхав на зустрічну смугу та зіштовхнувся з КрАЗом, що належить ВАТ «Укртранснафта».

ЛуАЗ шукає свідків

50 тисяч гривень винагороди — обіцяє ВАТ «Луцький автомобільний завод» за інформацію, що сприятиме розслідуванню нападу на генерального директора підприємства Володимира Гунчика. На терміново скликаній прес-конференції голова Спостережної ради ВАТ «ЛуАЗ» Олег Свинарчук наголосив, що напад мав замовний характер, адже зловмисники лише інсценували пограбування, оскільки на жертві залишились дорогi годинник та перстень. «Злочин замовний, був добре спланований і на нього дали команду «згори», — упевнений Свинарчук.

Гусари грошей не беруть

Уже до 1 вересня у Балаклаві — колишній базі підводних човнів, що під Севастополем, буде відновлено пам'ятник гусарам Київського полку. У період Кримської війни 1853—1856 років вони брали активну участь в обороні Севастополя. Особливо прославилися в Альмінській, Інкерманській та Балаклавській битвах — в останній, що сталася 13 жовтня 1854 року, мали надзвичайно великі втрати.

Біда на дроті

Наслідки сильного дощу з градом та шквальним вітром завдали місту таких збитків, що вчора на позачерговому засіданні постійної Кіровоградської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки було оголошено надзвичайну ситуацію місцевого масштабу. За даними УНІАН, в обласному центрі буревій повалив близько 70 дерев. Лише вчора від них вдалося звільнити проїжджі частини вулиць, однак розпиляно і вивезено лише 12 дерев. Триває також ліквідація аварійних дерев, які можуть, якщо знову зірветься вітер, упасти на будинки. За підрахунками комунальних підприємств, зеленому господарству міста завдано шкоди на суму 10 тисяч гривень.

Мінус одне Радянське

Незабаром у Кременецькому районі Тернопільської області ви не знайдете села Радянське. На щастя, його не змило водою останніх дощів, і село не щезає як безперспективне. Просто селяни нарешті домоглися перейменування свого населеного пункту, який тепер називатиметься Великі Млинівці. Про повернення історичної назви днями проголосували депутати Тернопільської обласної ради.

Буде й третій «ярослав»

Буде й третій «ярослав»

Іноземцям, які приїздять в Україну, доведеться ще раз поспівчувати: серед розмаїття наших грошових купюр з'явиться ще одна «бойова» одиниця. Відповідно, й орієнтуватися в українських грошах стане ще важче. Цього разу зміни торкнуться купюри, яку ми вже знали у двох виглядах — номіналом у 2 гривні. Як відомо, випущена в 1992 році купюра через три роки дещо змінилася — розташований у центрі Ярослав Мудрий змістився у правий бік та було додано ступенів захисту. Нове «обличчя», вже третє, цієї банкноти було презентовано журналістам у Нацбанку.

Чао, Порто-Ногаро!

Через чотири роки і три місяці з італійського Порто-Ногаро під українським прапором вийшов теплохід «Механік Юзвович». Увесь цей час в Італії він перебував під арештом за несплату вартості ремонтних робіт Азовським морським пароплавством. За цей період корпус судна настільки обріс молюсками і мушлями, що пересуватися теплохід може тільки зі швидкістю 4 вузли за годину. Адже за довгі чотири роки він не виходив у море й стояв на припоні.

У потойбіччя на возі

На унікальну знахідку наштовхнулися археологи в Кіровограді: вони розкопали курган у районі будівництва супермаркету, який виявився доісторичним похованням, повідомляє УНІАН. За підрахунками істориків, могила датується серединою третього тисячоліття до нашої ери. Взагалі курганові, як розповіла керівник археологічної експедиції, співробітник Київського інституту археології Академії наук України Алла Ніколова, близько 5 тисяч років. Це початок так званої бронзової доби, коли скіфів у степах Центральної України ще не було. Всього в кіровоградському кургані виявили сім поховань, деякі з них належать до пізнішого періоду бронзової доби. За словами Алли Ніколової, всі поховання розташовані один над одним, тобто з часом курган досипали. Зокрема, на глибині чотирьох метрів археологи відкопали кістяк людини, який лежав на возі. Фахівці стверджують, що віз був виготовлений спеціально для поховання, оскільки навіть через тисячоліття можна судити про те, що ним не користувались у побуті. Прикрас у кургані не знайшли, але археологи виключають можливість розграбування могили. Вони зазначають, що в ту епоху нічого поряд з покійником не клали, незалежно від того, бідним чи багатим він був.

Ще й «Пташине молоко» на губах не обсохло,

Смачні ласощі — торти «Пташине молоко» — «поклали» на лікарняне ліжко 23 мешканці Рівного та прилеглих сіл. В усіх людей лікарі констатують харчову токсикоінфекцію. З огляду на специфіку продукту, половина із потерпілих — діти. Зокрема, до Клеванської райлікарні потрапило подружжя Молчанецьких разом з шістьма дітьми.