«Сирецька»: глибоко, але точно

«Сирецька»: глибоко, але точно

Учора столичні журналісти разом із міським головою Олександром Омельченком уперше побачили підземні «нутрощі» нової станції метро «Сирецька». Для цього довелося спуститися у шахту на глибину 40 метрів. Там Олександр Омельченко привітав метробудівців із їхньою першою перемогою. «Ми стали свідками важливої події — збійки, — сказав Олександр Омельченко, — місце, де зустрілися у тунелі прохідники з обох боків. Приємно тішить той факт, що погрішність, яка допустима під час монтажу в 100 міліметрів, становить у наших метробудівців усього 5 міліметрів, що свідчить про їхнi точність і професіоналізм». За словами мера, роботи на об'єкті виконуються за графіком і з повним обсягом фінансування.

Дорогою червоних ліхтарів

Дорогою червоних ліхтарів

Цим дівчатам, напевно, батьки не говорили: «Вчися добре, доню, а то будеш двірничкою чи дояркою» (принаймні мене виховували саме так). Більшість iз тих, хто потрапив на узбіччя життя, не пам'ятає, коли з ними востаннє говорили «по душах» батьки і коли взагалі горе-«родителі» з'являлися на горизонті. І ось діти «вивчилися» на... повій.

Без смертельних «Сюрпризів»

Без смертельних «Сюрпризів»

Зараз дитячі каруселі більше асоціюються не з розвагами і відпочинком, а з постійними повідомленнями про загибель чи травми на атракціонах. Чого варта нещодавня подія в Москві: в парку культури та відпочинку Ліанозово травмувались відвідувачі атракціону «Сюрприз». В Україні й своїх «сюрпризів» вистачає. Загалом з початку сезону тільки на Донеччині сталося три НП у лунапарках. Нагадаємо, у Краматорську з атракціону «Сюрприз» на повному ходу випала 27-річна відвідувачка. Для неї розвага з вітерцем закінчилася переломом хребта. А в Маріуполі стався дещо комічний випадок: батька з сином просто забули у кабінці «чортового колеса». Учора «УМ» писала й про трагедію у Донецьку: на «Автодромі» загинула 20-річна дівчина. Під час руху по майданчику її шарф потрапив до механізму картингу, внаслідок чого дівчина задушилася. Можливо, цей випадок не отримав би належної правової оцінки, якби не втручання прокуратури Ворошиловського району Донецька. Саме співробітники прокуратури зобов'язали територіальне управління Держнаглядохоронпраці у Донецькій області провести розслідування технічного стану атракціонів. Учора Генеральна прокуратура України вирішила, з огляду на наближення сезону відпусток та шкільних канікул, провести серйозну перевірку технічного стану всіх українських атракціонів.

Принесені вітром

Принесені вітром

Цієї весни організатори традиційного повітроплавального видовища обіцяють особливе свято із небаченими новинками. На відміну від усіх попередніх фестивалів, цьогорічне «Повітряне братерство -2004» залучить до себе не тільки спортсменів — «керманичів» повітряних куль, а серйозних фахових пілотів: так, серед організаторів чемпіонату значаться Військово-повітряні сили Збройних Сил України та авіамоделісти. «Це буде безпрецедентне шоу, — обіцяє президент Федерації повітроплавання України Олександр Ніколаєв, — гості фестивалю зможуть побачити усе — від маленьких моделей до серйозних літаків».

На наших дорогах далеко не заїдеш

Українські дороги навіть не тягнуть на «трієчку» — з цим жоден автомобіліст не сперечатиметься. Зрештою, до висновку, що стан наших автошляхів перебуває у незадовільному стані, прийшло і Головне контрольне-ревізійне управління України. Нещодавно воно перевіряло Укравтодор щодо того, як використовують кошти, призначені на ремонт та будівництво доріг. Адже головна причина занедбаності українських доріг традиційна — недостатнє фінансування. За словами заступника голови ГоловКРУ Наталії Рубан, у найгіршому стані дороги місцевого значення — у тамтешньої влади «викроїти» щось на їх ремонт рідко вдається.

Вісімнадцята «чорна» весна...

Вісімнадцята «чорна» весна...

26 квiтня — день катастрофи на Чорнобильськiй АЕС.
На чорнобильській землі, що стала зоною відчуження та безумовного відселення, триває життя. Але яке?! Самосели, які отримують мізерні пенсії, змушені харчуватися «підніжним кормом» і заробляти на прожиття незаконним промислом, адже в «зоні» залишилося багато техніки та металу, який вони здають на брухт.
Загальна площа цього анклаву — майже три тисячі квадратних кілометрів.

Сходи «поїхали»...

Для 36-річного киянина Юрія Миколайовича цей недобудований 24-поверховий будинок, який він та ще 14 робітників зводили у Дарницькому районі на проспекті Бажана, перетворився на справжню могилу. Коли чоловіки — вже покійний Юрій та дивом уцілілий 30-річний Олександр — перебували на сходовому майданчику, раптово сталося обрушення сходових маршів з 18-го по 1-й поверх. Обоє будівельників опинилися під завалом.

Мiст збудувати

Мiст збудувати

Чи не найважливіші на сьогодні будівельні об'єкти столиці — майбутній Подільсько-Воскресенський міст та залiзничну станцiю «Караваєвi Дачi» — відвідав учора міський голова Олександр Омельченко. Вже до вересня цього року Київська міська держадміністрація планує побудувати три прольоти мостового переходу. Зараз на Трухановому острові триває будівництво опор моста. За словами Олександра Олександровича, міст удасться завершити за 4 роки. Як уже повідомляла «УМ», Подільсько-Воскресенський комбінований міст, спільний для руху автотранспорту і потягів метрополітену, має з'єднати район північного лівобережжя з центральною правобережною зоною Києва — це зніме серйозну транспортну проблему столиці. Згідно з проектом, мостовий перехід матиме два яруси — зверху пролягатиме автомагістраль із 6 смугами, а знизу розташується лінія метро.

Заробіток на «жертвах комуністичного режиму»

Учора львівський пам'ятник «Жертвам комуністичного режиму», який торік урочисто відкрили навпроти колишнього приміщення КДБ по вулиці Степана Бандери (тут тепер розмістили міське управління міліції), залишився без «розпізнавального знаку» — меморіальної таблички. Бронзову плиту з написом «Жертвам комуністичного режиму» у вівторок уночі буквально з-під носа у міліціонерів поцупив юний «металіст».

А що за перськими килимами?

А що за перськими килимами?

Про цю східну мусульманську країну, про її багату культуру та унікальне мистецтво ми знаємо небагато. Посольство Ісламської Республіки Іран в Україні, Міністерство культури і мистецтв України та міжнародна агенція «Україна -арт» дають можливість кожному з нас збагатити своє уявлення про персів та їх культурну спадщину — з 21 квітня по 22 травня у Києві, Львові, Харкові та Сімферополі пройдуть іранські Дні культури. Урочистості з цієї нагоди заплановані на середу: в Будинку кіно Дні Ірану відкриє історико-філософська картина «Свята Марія». «Мета проведення спільних культурних і мистецьких акцій між різними країнами — це відмежування від війн і насилля, — каже міністр культури Ірану Ахмад Масджед-Джамеї. — І для мене є великою радістю стати свідком проведення першого тижня культури Ісламської Республіки Іран в Україні».