Серце — не камінь

Учора Віденська лікарня швидкої допомоги офіційно повідомила, що президента Томаса Клестіля було госпіталізовано: у нього зупинилося серце, і були задіяні всі найновіші медичні методики, аби зберігати життя австрійського президента. «Не виключено і летального кінця», цитує УНІАН з посиланням на РІА «Новості» повідомлення віденських лікарів.

Здрастуйте, я ваша тітка,

Після солодкого столу матері та двом неповнолітнім донькам ураз погіршало. Незвичне чаювання закономірно привернуло увагу не тільки медиків, а й обласної санепідемстанції, МінНС, СБУ, а потім і російської ФСБ.

З космосу — у вічність

З космосу — у вічність

Якова Айзенберга вважали одним з провідних конструкторів у галузі ракетобудування у колишньому СРСР, та й у світі, він розробляв системи управління для різних ракет та космічних апаратів. Айзенберг був генеральним конструктором, а потім гендиректором одного з найзначніших підприємств у світовій ракетно-космічній галузі — харківського заводу «Хартрон». Одні лише звання змушують шанобливо схилити голову перед цим ученим — лауреат Ленінської та Державних премій СРСР і УРСР.

Відгримів «трамвай бажань»

Відгримів «трамвай бажань»

Смерть застала кумира молоді буремних 60-х у Лос-Анджелесі. Славетний актор помер у дуже поважному віці — 81 рік.
Він був вибухонебезпечною людиною, поривчастою, щирою. Тому Марлону Брандо і вдавалися ролі з романтичним ореолом. Так, свою першу славу актор здобув у фільмі «Дикун», котрий побачив світ у 1953 році. Він створив на екрані образ «свого хлопця» — на мотоциклі, в чорних окулярах, у джинсах, заправлених у ковбойські чоботи, у шкіряній куртці (зараз би сказали — у куртці-«косухі»). А кінокар'єрі сприяли перші вдалі ролі у бродвейських театрах, насамперед роль Стенлі Ковальського у «Трамваї бажань». Коли цей твір було екранізовано, Брандо повторив свою роль, тільки на «простирадлі» кіноекрана.

Чому я не «прапор»?

Чому я не «прапор»?

Позавчора Кабмін знову пікетували. Цього разу — представники Всеукраїнської спілки радянських офіцерів і Компартії України, яких зібралося майже 200 чоловік. Привід — пенсійна дискримінація колишніх військовослужбовців, адже не секрет, що сьогодні полковник у відставці, ветеран-орденоносець фактично отримує ту ж саму пенсію, що й прапорщик, який пішов зі Збройних сил рік тому. Ветерани колишньої Радянської армії вимагають негайно прирівняти їхні пенсії до розмірів, які отримують пенсіонери-військовослужбовці незалежної України. Серед прапорів різних родів військ колишнього СРСР, що майоріли біля будівлі уряду, можна було побачити і транспаранти з гаслами: «Віктор Янукович, Микола Азаров та Євген Марчук, будьте ласкаві, наберіться мужності та звільніть владу!».

Снаряди, начинені зарином і політикою

Про знайдені в секторі відповідальності польського контингенту 16 боєголовок з горючим газом і отруйними речовинами типу зарину та гірчичного газу міністр оборони США Дональд Рамсфелд знав ще під час стамбульського саміту НАТО, стверджує Рейтер. Проте тільки вчора цю інформацію оприлюднив для широкої світової громадськості міністр оборони Польщі Єжи Шмайдзінський. На прес-конференції у Варшаві він підтвердив, що польські солдати знайшли кілька снарядів, які є доказами того, що Саддам Хусейн мав хімічну зброю. Принаймні дві боєголовки з нервово-паралітичним газом, знайдені напередодні в тому ж таки польському секторі, містили газ, схожий на нервово-паралітичний; нині начинку снарядів досліджують у лабораторіях США. Цю зброю було виготовлено ще в 1991 році у Кувейті.

Олімп — увесь світ — Київ — транзит

Честь прийняти у себе олімпійський вогонь отримує обмежена кількість міст, то ж присутність Києва поміж них — справжній подарунок для української столиці. Право нести смолоскипи із запаленим на батьківщині Олімпіад вогнем випало 150 нашим співгромадянам, які пройшли конкурсний відбір, влаштований спонсорами дійства — компаніями «Кока-кола» та «Самсунг». Кияни стануть свідками святкового дійства вже наступного понеділка, 5 липня.

НеРОМАНтична смерть

НеРОМАНтична смерть

Учора, приблизно о сьомій годині ранку за київським часом, в Ель-Куті загинув 23-річний сержант Роман Гензерський, повідомила прес-служба Міністерства оборони України. За її даними, солдат покінчив життя самогубством, сталося це під час чергування в наряді.

Кореспондент?

УКриму знову запахло скандалом. Цього разу міжнародним. Позавчора під вечір у центрі Сімферополя двоє невідомих напали на власкора російської телекомпанії «НТВ» у Криму Ганну Конюкову (за даними Конгресу російських громад Криму, громадянку Російської Федерації). Як повідомила УНІАН сама потерпіла, два хлопці спортивного вигляду «приклеїлися» до неї, щойно вона вийшла з під'їзду свого будинку. «Проходячи під аркою будинку, мене покликали: «Телекомпанія «НТВ», кореспондент?», — каже Ганна. — Я озирнулася і дістала від одного з хлопців два удари чи то палицею, чи то трубою по лівому плечу. Після цього другий хлопець зірвав з мене окуляри і жбурнув ними об стіну. Вони сказали «заткнися» і тут же втекли». Наостанок один із нападників штовхнув журналістку, вона впала. Все це Ганна повідомила в заяві, яку написала в правоохоронні органи.