Що тут роблять буйволи? Молоко дають!

Що тут роблять буйволи? Молоко дають!

Туристи, які потрапляють у село Велятино Хустського району Закарпатської області, очам своїм не вірять, коли бачать тутешніх «корів». Карпатські буйволи — так можна назвати популяцію копитних, котра тут прижилася. У свій час тварин завезли з Індонезії, однак вони прекрасно почуваються у місцевих умовах.

«Лісова пісня» в Грузії

У відомому грузинському містечку Телавi «поселиться» відома поетеса Леся Українка. Поява її в цій країні невипадкова. У 1903 році поетеса разом зi своїм майбутнім чоловіком Климентом Квіткою вперше відвідала Грузію, а потім через проблеми зі здоров'ям вирішила тут оселитися. Тбілісі, Телаві, Кутаїсі, Хоні, Сурамі — Леся встигла побувати в багатьох містах цієї країни.

Право на дитинство

Єврокомісія фінансуватиме в Україні проект «Право дитини на сім'ю», який реалізуватиме Християнський дитячий фонд. Ідеться про інноваційні технології, створення умов для захисту прав дітей і сімей, поліпшення становища й підтримки малюків, які перебувають під опікою держави. Крім того, проект активно поширює свій досвід серед неурядових організацій і органів державної влади України, повідомляє УНІАН.

Віктор Ющенко: Це вибір виборця

Віктор Ющенко: Це вибір виборця

Основний висновок, зроблений Президентом позавчора в інтерв'ю кільком телеканалам через кілька годин після підписання Універсалу національної єдності, — що з його ратифікацією завершились і парламентська, і політична кризи.

Ажiотаж перед канiкулами

Бурхливо привітавши дорогих іменинників — не в переносному, а в самому прямому сенсі — «регіоналові» Віталію Хомутиннику вчора виповнилося 30, «нашоукраїнцеві» Анатолію Кінаху, як зазначив спікер Мороз, «трохи більше», але «вони нам обидва дорогі», — Верховна Рада взялася виконувати обіцянки, які нароздавали одне одному політичні сили. Процес, щоправда, проходив повільно. Спершу вирішили нарешті ощасливити Україну Конституційним Судом — обрати тих достойників, які працюватимуть у КС за квотою парламенту, і привести їх до присяги разом з уже давно призначеними тлумачами Основного Закону від з'їзду суддів та Президента.

Подалі від збірної — на «Крильях»

Подалі від збірної — на «Крильях»

Півзахисник Андрій Гусин ухвалив рішення закінчити виступи за збірну України. Про це він сказав в інтерв'ю офіційному сайту його клубу — «Крилья совєтов» (Самара)
«Останні два роки все моє життя було підпорядковане одній меті — якомога успішніше виступити в Німеччині. Заради цього я перейшов і в «Крилья» — команду, в якій зміг підготуватися до чемпіонату світу щонайкраще...

Для дитини — копійчина

Уряд від 1 серпня вніс зміни до Порядку призначення й виплати державної допомоги сім'ям з дітьми. Як повідомляють «Українські новини», тепер, якщо дитина є студентом денної форми навчання у ВНЗ I—IV рівня акредитації чи професійно-технічного навчального закладу, малозабезпечені батьки й усиновителі будуть одержувати допомогу до закінчення дитиною навчального закладу.

«Вишиває він узори з тривогою пополам»

З такою вишуканою екзотикою, як вишивані ікони, познайомилися навіть у Кейптауні. З 1 серпня у цьому одному з найбільших міст ПАР (та й загалом Африки) відкрилася виставка вишиваних божниць та образів священика Греко-католицької церкви Дмитра Блажейовського. Одним з активних ініціаторів експозиції був і посол України в Південно-Африканській Республіці Михайло Скуратовський.

Сумніви розвіялися — спливла фальсифікація

Учора з другої спроби адвокат «України молодої» Валентин Волинець, як йому було запропоновано секретарем судового засідання, ознайомився з судовою справою щодо позовів Служби безпеки України, громадян В. Радченка та І. Дріжчаного до «України молодої».

«Книгоманія» по-вакарчуківськи

«Книгоманія» по-вакарчуківськи

Дилему, якій із цих життєвих категорій варто віддавати перевагу, виховуючи сучасних дітисьок, давно для себе вирішила президент Форуму видавців Олександра Коваль і назбирала досить чимало, як на наш неромантичний час, однодумців. Не плекаючи зайвих ілюзій стосовно того, що держава активно і щедро візьметься допомагати книговидавництву (насамперед дитячому), пані Олександра закликала відомих і популярних осіб «підтримати книжку своїм лицем», зорганізувавши громадську кампанію популяризації читання серед дітей та молоді.