Дніпропетровськ знову став мільйонником

Не так давно Дніпропетровськ утратив статус міста з мільйонним населенням. І на сьогодні тут мешкає 994,7 тисячі чоловік. Щоб повернути собі втрачений статус, місцева влада вирішила приєднати селище Авіаторське, мешканці якого вже років iз 15 безрезультатно домагалися того, щоб стати повноправними дніпропетровцями. «Формально дніпропетровцями ми і є, — розповів «УМ» один iз місцевих активістів Олександр Лясковський. — Адже зареєстровані в обласному центрі. Але всі районні служби розташовані у селищі Ювілейному, до якого треба добиратися через весь Дніпропетровськ».

Дніпропетровці дали приклад Києву

На спільному засіданні у Дніпропетровську проводи обласних організацій Української народної партії та партії «Наша Україна» ухвалили спільну заяву про об’єднання та координацію поточної діяльності. Найближчим часом такі ж кроки мають зробити в регіональних осередках обох партій.

Терпіла, щоб не бути самотньою

Терпіла, щоб не бути самотньою

Те, що справді сталося диво, сумнівів не викликає. Адже у мешканки села Євдокіївка Магдалинівського району, за словами головного лікаря Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. Мечникова Сергія Риженка, обгоріло понад 70 відсотків шкіри. При цьому на тілі жінки не залишилося жодної ділянки, не пошкодженої вогнем.

Шевченко без голови

Шевченко без голови

Цей пам’ятник Тарасовi Шевченку на Монастирському острові у Дніпропетровську височіє над Дніпром уже понад 50 років. Свого часу саме біля нього відбувалися всі патріотичні дійства, пов’язані з незалежністю української держави. У радянські часи саме тут агенти КДБ «полювали» на тих, хто наважувався покласти до підніжжя пам’ятника квіти... Та коли на початку 90–х у центрі Дніпропетровська було зведено ще одну скульптуру — молодому Кобзареві, всі масові патріотичні заходи поступово перемістилися туди. Цьогоріч дніпропетровці у день 20–річчя Незалежності України вирішили вшанувати обох Кобзарів. Коли патріоти, як завжди, зібралися біля скульптури молодому Кобзареві, а потім вирушили пішою ходою на дніпровську набережну до «старого» Кобзаря, на Монастирському острові їх чекала неприємна несподіванка — скульптура була обнесена металевим парканом і риштуванням, а голова Шевченка була знущально підчеплена петлею стріли автокрана...

«Мрію позмагатися на чемпіонаті Європи і одружити праправнуків»

«Мрію позмагатися на чемпіонаті Європи і одружити праправнуків»

85–річну Владилену Кокіну мені пощастило застати у Жовтих Водах. Її в рідному місті побачити не так і просто. От і цього разу вже наступного дня Владилена Яківна вже вирушала на змагання до Харкова — 34–й турнір у нинішньому році. А загалом у рік ювілею вона постановила для себе взяти старт щонайменше у 35 забігах, встновивши своєрідний рекорд.

Проте й без того пані Кокіна є феноменом. Сама вона запевняє, що не лише в Україні, а й у Росії, Білорусі та Молдові не знайдеш активних бігунів її віку. Поглянувши на паспортні дані учасників, скажімо, легкоатлетичного Кубка України в Ялті, який проходив 15–16 жовтня, я пересвідчився наочно: після Кокіної найстарший мав лише 66.

Дніпропетровськ будував... Мазепа

Дніпропетровськ будував... Мазепа

У Дніпропетровську виявлено археологічний пам’ятник світового значення — Богородицьку фортецю. Доктор історичних наук, професор, науковий керівник науково–дослідної лабораторії археології «Придніпров’я» Дніпропетровського національного університету імені Гончара Ірина Ковальова у важливості знахідки переконана. Адже вона повністю змінює уявлення про дату заснування Дніпропетровська і людей, які зіграли в цьому вирішальну роль.

«Хотілося б потрапити на дитяче Євробачення»

«Хотілося б потрапити на дитяче Євробачення»

Марина Байбаєва–Пересічанська успішно виступила на міжнародному фестивалі «Там, де свято», що традиційно проходить під час листопадових канікул в Іспанії. Хоч у номінації «Естрадний вокал» вона посіла й третє місце, це цілком можна вважати значним успіхом. Адже перші два місця, як і гран–прі, тут не присуджувалися. Наталя Димченко, яка навчає Марину професійного співу, пояснює такий факт надто високими вимогами до учасників, оскільки переможців визначало журі, що складалося iз солістів відомих європейських оперних театрів та професорів консерваторій. До того ж Марина виявилася найкращою у віковій категорії від 11 до 14 років, де була серед наймолодших.

Останній ковток

Рівно опівночі з вівторка на середу в центрі Дніпропетровська пролунав вибух — поруч iз трамвайною зупинкою біля задньої стіни Центрального універмагу злетіла в повітря бетонна урна для сміття. Загинув 27–річний фінансовий директор ТОВ «Катеринославбудсервіс», який вийшов із авто «Порше Кайєн», що припаркувався поруч. Чоловік купив у кіоску пляшку мінеральної води і, повертаючись до машини, викинув порожню пляшку в урну. У цей момент прогримів вибух такої потужності, що повилітало міцне скло вітрини розташованого через дорогу торговельного центру «Європа». Загиблого фактично розірвало на шматки... Отримав поранення і його напарник–одноліток, який перебував за кермом авто. За словами медиків, його життю ніщо не загрожує.

«На тобі, гаде!»

«На тобі, гаде!»

Двоє невідомих молодиків напали на Віталія Купрія вранці 10 листопада на підході до дверей офісу партії «Україна майбутнього», депутатську фракцію якої він очолює у нинішньому складі Дніпродзержинської міської ради. При цьому народний обранець відразу помітив двох хлопців в уніформі, схожій на ту, що вдягають комунальники. «Тільки я збирався запитати, що вони тут роблять, як вони сказали, що зайшли з питань захисту інтересів якоїсь молодіжної організації», — пригадує Віталій.

«Планета щастя» над прірвою

У гаражному кооперативі на вулиці Войцеховича у Дніпропетровську зсув повністю знищив 15 гаражів, у яких знаходилися шість автомобілів. Ще 13 гаражів постали перед реальною загрозою руйнування, тож влада тепер переймається тим, щоб цього не сталося. Як повідомляє прес–служба міського голови Дніпропетровська, комунікації водо– та газопостачання не пошкоджено, і зараз триває розчистка і зміцнення схилу, який обвалився. На такі роботи знадобиться щонайменше 10 днів.