Новорічні прикраси для кризи

Учора ближче до обіду у Верховній Раді нарешті було зареєстровано проект Державного бюджету на наступний рік. Народні депутати чекали на фінансовий план із самого ранку. Тим більше що перший віце–прем’єр Олександр Турчинов напередодні заявив: у вівторок депутати мають розглянути бюджет у першому читанні. Кабінет Міністрів і проурядовий кістяк коаліції сподівалися здійснити фінансовий «бліцкриг»: протягом трьох днів пройти всі парламентські стадії (обговорення в комітетах, перше й друге читання тощо) за скороченою процедурою, щоб уже в четвер проголосувати за бюджет у цілому. В пакеті з кошторисом Кабмін подав до ВР 17 законопроектів, які «забезпечують збалансованість бюджету на 2009 рік», а також «імунітетну» програму діяльності.

Розпусків меч

Розпусків меч

Полеміка навколо тлумачення Конституції вкотре ділить владний Олімп на ворогуючі табори. Секретаріат Президента не визнаватиме коаліцію, якщо до неї увійде менше 226 народних депутатів.

Коаліційні манівці

Партії регіонів і Блокові Юлії Тимошенко поки не вдалося домовитися про створення коаліції. Один із лідерів ПР Борис Колесников повідомив, що ситуація з коаліцією точно не вирішиться до сьогоднішнього дня. «У вівторок маловірогідний якийсь розвиток подій.

«Камінь» за пазухою

«Камінь» за пазухою

Як пише сайт «Українська правда», Кабінет Міністрів звернувся по допомогу до американської інвестиційної компанії Blackstone Group International Limited. У середу уряд ухвалив розпорядження, яке дає віце–прем’єру Григорію Немирі санкцію на підписання угоди з «Блекстоуном» (з англійської — «Чорний камінь»). За офіційною версією, американська компанія має порадити, як правильно витратити 16,5 млрд. доларів, отримані від Міжнародного валютного фонду.

А гроші де на СНД?

Учора на засіданні уряду мали розглядати проект рішення Кабміну про призначення Міністерства економіки розпорядником коштів за програмою «Внески до установ і організацій СНД». Досі цими коштами розпоряджалося Міністерство закордонних справ. Однак, за повідомленням сайту «Українська правда», МЗС відмовилося фінансувати структури Співдружності незалежних держав у повному обсязі, тому уряд за ініціативою Юлії Тимошенко спробував обійти відомство Володимира Огризка. Фактично, йдеться про борг у 7,5 млн. грн. — гроші невеликі як для уряду. Але насправді ця фінансова історія є «політичною», адже засвідчує заангажованість Тимошенко на російських інтересах та її залежність від вимог із Москви.

Іноді краще жувати льодяники...

Міністерство закордонних справ України засудило виступ Віктора Януковича на з’їзді партії «Єдина Росія» в Москві, бо голова Партії регіонів порушив там «деякі питання зовнішньої політики України». «Не заперечуючи в цілому право народного депутата на висловлення своєї позиції, хотіли б зауважити, що визначення зовнішньополітичних пріоритетів України належить до виключної компетенції Президента України та Верховної Ради України, а не лідерів політичних партій», — ідеться в коментарі прес–служби МЗС, опублікованому на сайті відомства.

А сніг — такий самий

У суботу ввечері на майдані Незалежності знову стояла трибуна. Невеличке підвищення, динаміки — і кожен бажаючий міг висловити свою думку про політику, про те, що сталося за чотири роки, і те, чого, на жаль, не сталося. Цю розвагу, всупереч забороні суду, організували учасники Коаліції учасників Помаранчевої революції (КУПР).

Нема головуючого — нема і Ради

Цього тижня «обезголовлена» Верховна Рада не працюватиме в пленарному режимі. Час аж до 2 грудня відведений на «зустрічі з виборцями». Хоча всім ясно, що спілкування з електоратом — лише відмовка, а насправді Верховна Рада просто не може запропонувати кандидатуру нового спікера. Без Голови парламент залишається паралізованим — немає сенсу ухвалювати закони, адже нікому їх підписувати.

Тут був Майдан

Тут був Майдан

Чотири роки тому почалося дійство, яке багато хто називає найвеличнішою подією за всі роки незалежності, — Помаранчева революція. 21 листопада відбувся другий тур президентських виборів, а вранці 22–го на майдані Незалежності в Києві зібралися десятки тисяч людей. Невдовзі на Хрещатику з’явилися намети, а до вечора чисельність громади зросла в десятки разів.