Узяв «на справу» батько сина?

Цими вихiдними столична міліція повідомила про затримання другого підозрюваного у вбивстві судді Шевченківського райсуду столиці Сергія Зубкова, скоєного тиждень тому — 21 березня. Нагадаємо, що пана Зубкова вбили в елітній багатоповерхівці, коли він повертався додому. Один iз кілерів сів у інвалідний візок, а інший закотив його до ліфта, куди зайшов і суддя. Жертві завдали три удари ножем у горло та двічі вистрілили з пістолета пластиковими кулями. Згодом судмедекспертиза встановила, що потерпілий отримав не лише ножові та вогнепальні поранення, а й поранення шилом.

Кучма посилює захист

Кучма посилює захист

Лише через тиждень відреагував на порушення Генпрокуратурою кримінальної справи стосовно колишнього Президента Кучми нинішній Президент Янукович. Подолавши хворобу ГРВІ в Україні, Віктор Федорович сказав, що не заздрить Леоніду Даниловичу вже здалеку — аж із Сінгапуру, де перебуває з візитом. Тоді як невиїзний Кучма вчора перед черговим допитом у слідчому Главку ГПУ, що на столичному Подолі, парирував слова свого наступника: мовляв, якби я був на місці Віктора Януковича, то також заявляв би про те, що порушена проти екс–Президента кримінальна справа не є політичною. Цікаво, що за весь цей час Данилович не телефонував Федоровичу. «Ви знаєте, в мене ніколи не було ініціативи першому зателефонувати Президентові, і не буде ніколи», — каже Кучма.

«Протистояти дикому рекету простіше, нiж державному»

«Протистояти дикому рекету простіше, нiж державному»

Із героєм цього матеріалу ми знайомі давно — доводилося і працювати в одній структурі, і жити по–сусідству в одному під’їзді тернопільської багатоповерхівки. І завжди, як завдяки власним спостереженням та висновкам, так і відгукам оточуючих, я знала, що Віталій Сороколіт — чоловік розумний та інтелігентний, порядний і принциповий. А віднедавна — так просто пишаюся особистим знайомством з людиною, яка в умовах нашого правового безміру і традиційної громадянської безхребетності проявила таку сміливість, твердість і наполегливість у відстоюваннi власної честі і гідності та загальної справедливості. І апогеєм цього можна вважати те, що сталося 21 лютого цього року на засіданні Гусятинського (Тернопільська область) районного суду. Саме на ньому підприємця Віталія Сороколіта за клопотанням прокурора звільнили від кримінальної відповідальності, яка «висіла» над ним довгих три роки і загрожувала великим строком позбавлення волі. Посадовець прокуратури послався на те, що у грудні минулого року в раніше винятково кримінальній 212–й статті, за якою звинувачувався підсудний, були внесені зміни в 4–й пункт, згідно з яким особа, яка вже сплатила податки та компенсувала державі шкоду від несвоєчасності їх сплати, звільняється від кримінальної відповідальності. І ось коли все нарешті начебто вирішилось позитивно, Віталій Сороколіт тут же на суді відразу заявив, що... відхиляє згадане клопотання прокурора і оскаржуватиме відповідне рішення суду.

«Опозиції в мантіях» замало?

«Опозиції в мантіях» замало?

Сьогодні о 10й ранку в Кловському палаці, що на столичних Липках, відбудеться засідання Пленуму Верховного Суду України. Як повідомили «УМ» у пресслужбі ВСУ, порядком денним Пленуму передбачено розгляд лише єдиного питання — про висловлення недовіри Голові Верховного Суду Василю Онопенку. Як і передбачає законодавство, вже сформовано оргкомітет, голова якого суддя Лілія Григор’єва (i водночас головний опонент Онопенка у ВСУ) доповідатиме на Пленумі.

Марно сподівався...

Таке рішення, яке оскарженню не підлягає, Печерський райсуд столиці прийняв учора. Феміда не врахувала позицію колишнього першого заступника міністра юстиції Євгена Корнійчука, який просив закрити кримінальну справу щодо нього з причини відсутності складу і події злочину, а також на підставі того, що кримінальну справу за цим самим епізодом посадової фальсифікації було раніше закрито судами. Натомість у сторони обвинувачення інша позиція: мовляв, суди дійсно вже закривали подібну справу, але тоді її порушили за фактом, а нинішню справу слідчі порушили вже стосовно Корнійчука.

Де гроші дітей війни?

Адвокат iз Хмельницького Володимир Волосюк, який став відомим завдяки своєму позову до Президента Януковича щодо заперечення Голодомору 1932—1933 рр. як геноциду, знову позивається до керівництва держави. Як повідомив «УМ» сам пан Волосюк, він подав позовну заяву до Печерського райсуду столиці ще наприкінці лютого. Відповідачами правник бачить не лише Віктора Януковича, а й урядовців — Прем’єр­міністра Миколу Азарова, віцепрем’єра з соціальних питань Сергія Тігіпка та міністра фінансів Федора Ярошенка. Адже в позові адвоката йдеться про соціальну незахищеність дітей війни, до яких себе відносить і Володимир Волосюк. Копію позовної заяви 71річний правник надав у розпорядження «УМ».

Діаліз цинізму

Діаліз цинізму

Життя людей нічого не варте для деяких спритних бізнесменів та корумпованих чиновників, коли йдеться про непоганий зиск. Це засвідчує схема щодо запровадження приватних діалізних центрів, яку вони проштовхують на місцях. Натомість цією приватною ініціативою буквально «гробиться» комплексна програма догляду за пацієнтами з хворими нирками, а також непогано «дерибаниться» держбюджет. Подібна ситуація характерна для Черкащини, Чернігівської та Тернопільської областей.

Нав’ялили лящів

Створили таке виробництво, яке функціонувало близько року, двоє мешканців Черкас. «Організатори підпільних цехів облаштували рибне виробництво на околиці міста, подалі від людського ока», — розповідає «Україні молодій» прес–офіцер черкаської податкової міліції Євген Кукла. За його словами, рибу, в основному лящів, «підпільники» коптили та в’ялили в антисанітарних умовах, не маючи на те жодного дозвільного документа. А готову продукцію збували на місцевих ринках за ціною 30—40 гривень за кілограм.

Залишив помирати?

Лікар столичної міськлікарні №1 минулої п’ятниці під приводом переведення до реабілітаційного центру вивіз п’ятьох пацієнтів віком від 43 до 66 років за межі Києва і залишив їх на зупинці біля кладовища під Вишгородом. Мовляв, за вами зараз приїде інша карета швидкої допомоги і відвезе до реабілітаційного центру. До речі, що найближчий реабілітаційний медичний заклад розташований в іншому напрямку — в місті Бородянка. При цьому 29–річний лікар не залишив хворим амбулаторних карток з історіями їхнiх хвороб.