Не модно вчитись «на когось»

Не модно вчитись «на когось»

Останнім часом усе частіше чуємо про формування нового типу суспільства, в якому найважливішу роль відіграватиме інформація — знання, ідеї, таланти кожної людини. Перехід до суспільства знань є об'єктивним процесом, який здійснюється в усьому світі. Але відбувається це не автоматично. Щоб не остаточно відстати від цивілізованих країн, треба, в першу чергу, вдосконалювати українську систему освіти.

Молодим куди у нас дорога?

Молодим куди у нас дорога?

Влітку студентська молодь починає проявляти себе з неприроднього боку — на зміну традиційній слов'янській халатності приходить європейський прагматизм, тобто бажання підзаробити. Де ж можуть влаштуватися люди без диплому, особливо неповнолітні, до того ж тимчасово або на неповний робочий день?

Де вчаться діти-інваліди?

Де вчаться діти-інваліди?

В Україні є діти, які не мають права отримувати освіту, адже їм поставлено діагноз «ненавчувані». Тим часом психологи та працівники сфери корекційної медицини стверджують, що дітей, цілковито нездатних до навчання, не існує.
Батьки дітей-інвалідів у нашій країні поставлені перед непростим вибором: віддати дитину до інтернату, відірвавши її від родини, або залишити дома, давши їй любов, але позбавивши кваліфікованої допомоги.
Інваліди також мають «вибір без вибору»: резервація вдома або резервація у спецзакладі. Однаково в Україні практично немає шкіл, куди може піти вчитися дитина з особливими освітніми потребами, такі діти та підлітки майже не спілкуються зі своїми здоровими ровесниками, а коли досягають повноліття, їх можуть взяти на роботу фіктивно — для того, щоб списувати на «працюючого інваліда» зайві кошти.

У мовному питанні потрібна принципова державницька позиція

У мовному питанні потрібна принципова державницька позиція

Інститут філології, в якому, крім рідної, вивчають понад 30 мов світу, виховує українських патріотів та закладає повагу до мови не лише як до засобу спілкування, а й як до етнічного типу мислення, і, звісно, як до культурного надбання людства. Тому «парад регiональних мовних суверенiтетiв» у iнститутi розглядають не лише як питання полiтичне.

Станіслав Ніколаєнко: Я не ворог приватним вузам, я - ворог неякiсної освiти

Станіслав Ніколаєнко: Я не ворог приватним вузам, я - ворог неякiсної освiти

- Станіславе Миколайовичу, останнім часом у пресі з'являються припущення про те, що МОН хоче монополізувати освітню галузь та контролювати всі навчальні заклади. Чи зацікавлені ви в цьому? Чи отримаєте таким чином більше можливостей з перерозподілу освітянських коштів?

В Україні відбулися Олімпійські ігри...

В Україні відбулися Олімпійські ігри...

Щорічно напередодні літніх таборів пластуни відзначають Свято весни. Цього року дійство відбувалося поблизу села Лебедівка Вишгородського району Київської області та звалося «Олімпійські пластові ігри». Крім пластунів станиці Київ, в іграх брали участь пластуни з Вишгорода та Кам'янця-Подільського.

Донецька влада бачить українську освіту лише за гратами

Донецька влада бачить українську освіту лише за гратами

Несправедливий вирок Краматорського міського суду у справі директора Першої української гімназії Миколи Конобрицького всі залучені сторони вважають помстою «помаранчевій» владі від «біло-голубих» переможців.