Совість, яка пізно прокинулася

Совість, яка пізно прокинулася

Після кількаденного мовчання і відсутності реакції з боку власників ВАТ «Дніпрогаз», керівництво якого прокуратура звинувачує у службовій недбалості, інформаційна тиша вчора була порушена, на перший погляд, приголомшливою заявою. Радник з PR виконавчого директора «Газекс–Україна», яка належить КЕС–холдингу Вексельберга і контролює ВАТ «Дніпрогаз», Валентин Землянський запевнив, що сім’ї, які постраждали внаслідок вибуху будинку в Дніпропетровську, отримають грошову компенсацію в розмірі 500 тисяч гривень. Однак, як вдалося з’ясувати, грошову компенсацію отримають не всі постраждалі внаслідок катастрофи. «При Дніпропетровській міськраді відкрито рахунок, на який поступатимуть кошти. Коли це станеться, залежить від справності роботи банківських механізмів, — пояснив «УМ» Валентин Землянський. — Після цього грошову компенсацію перерахують на особові рахунки тільки тих сімей, в яких є загиблі. Решту постраждалим буде компенсовано лише витрати, які вони понесли, офіційно звернувшись по допомогу до медиків».

І мертвим, і живим...

І мертвим, і живим...

Список жертв вибуху в Дніпропетровську знову подовшав. Тепер у ньому зазначено 17 осіб, серед яких п’ятеро — діти. Пошукові роботи на руїнах десятиповерхівки й далі не припиняються, адже під завалами ще перебувають люди. Хочеться вірити в диво й сподіватися, що когось з них таки знайдуть живим. Хоча в рятувальників оптимізму значно менше, адже погода в ці дні не радувала — якщо комусь і вдалося вціліти під руїнами, то холод довершив свою справу. На місці трагедії задіяно сотні людей — орієнтовно 350 осіб. Половина роботи з розбирання завалів вже позаду. Але з’явилися складнощі — через загрозу падіння однієї зі стін будинку роботу техніки довелося призупинити. Тож завали розбирають вручну й лише у безпечних місцях. Тим часом було змонтовано баштовий кран. А експерти вирішують, чи можна розбирати верхню частину даху.

Збочинець із–за океану

Стівен Майкл Конклін уперше потрапив за грати за підозрою у вандалізмі. Проте далі ця сторінка біографії американця стала ще більш страхітливою. У 1993 році поліція міста Лонг–Біч звинуватила його у зґвалтуванні дворічного пасинка. А вже декілька місяців потому в Конкліна вдома була знайдена ледве живою шестирічна дівчинка, над якою той жорстоко поглумився. І хоча цього разу Феміда й засудила збоченця до 18 років ув’язнення, не відбувши весь термін, він вийшов на волю достроково.

Червоно–чорне віче дало наказ парламенту

Червоно–чорне віче дало наказ парламенту

Під покровом Пресвятої Богородиці, в День українського війська 14 жовтня у Києві на Софійській площі знову зібралися ті, хто шанує подвиг борців за самостійну Україну. Відзначити 65–річчя Української повстанської армії прийшло близько 5 тисяч небайдужих. Були й учасники власне бойових дій.

Ігри КОМПатріотів

Ігри КОМПатріотів

Рухаємося вперед та інформатизуємося разом зі світом: для більшості українців комп’ютер уже став таким самим «предметом першої необхідності», як холодильник чи телевізор. Комп’ютер допомагає в роботі, він же, підключений до інтернету, є найширшим вікном у світ, крім того, із комп’ютером можна непогано погратися й розважитися. Є люди, для яких комп’ютерні ігри — це більш ніж захоплення. І йдеться не про хворобливі манії, а про успіхи української збірної «геймерів» (гравців у комп’ютерні ігри, яка минулого тижня повернулася зі США, де відбувалися World Cyber Games 2007 — Всесвітні кібер–ігри. Уперше в історії проведення цих змагань, які регулярно влаштовує фірма «Самсунг», наша команда посіла призове місце в одній з ігрових дисциплін.

Їхній «вогнепал» накрив наш «Трал»

Їхній  «вогнепал» накрив наш «Трал»

Наплив іноземців в Україні добре видно і неозброєним оком, без будь–якої статистики. Чимало з них вбачають в Україні своєрідний полігон для легкого і далеко не завжди законного збагачення. За даними МВС, найбільше таких «гастролерів» прибуває до нас з країн колишнього Радянського Союзу. Міліція наводить цифри про затримання за скоєння правопорушень 859 громадян із Росії, Молдови, Азербайджану, Грузі, Вірменії. Про адміністративні правопорушення не йдеться — за умисні вбивства в Миколаївській, Львівській областях та місті Харкові, а також за посягання на приватну власність затримані особи з Казахстану, Узбекистану, Білорусі та Туркменістану. І такі випадки непоодинокі.

«Укртелефільму» наказали жити. Поки що

«Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм», заснована у 1966 році, принаймні ще деякий час таки працюватиме. «УМ» уже неодноразово писала про намагання керівництва Державного комітету телебачення і радіомовлення на чолі з близьким до Партії регіонів Едуардом Прутніком реорганізувати студію. Комітетом був виданий наказ, згідно з яким «Укртелефільм» мав злитися з конструкторсько–технологічним бюро «Фотон». Колектив, звісно, усіляко опирався такому розвитку подій, небезпідставно вважаючи, що ці кроки переслідували зовсім іншу мету, адже студія розташована на дорогих гектарах столичної землі. Однак змінити щось тоді видавалося неможливим.

Протест і перезавантаження

Рішення про звільнення народилося не спонтанно, а після бесіди з інвестором проекту молодого видання Володимиром Костеріним. За словами екс–редактора Віталія Портникова, власник заявив «про необхідність здійснення внутрішнього нагляду за діяльністю редакції з боку керуючої компанії, що підтвердило намір встановити політичний контроль над виходом газети». Віталій Портников стверджує, що цензура і тиск були й раніше, однак рівня критичної межі вони досягли після вкрай невдалих для Партії зелених України, яку очолює сам Костерін, дострокових парламентських виборів. «Не буду приховувати, що зі спробами опублікувати у виданні матеріали, які розходяться з концепцією видання, мені довелося зіштовхуватися з перших днів роботи шеф–редактором, а потім і головним редактором «Газети 24», — написав Портников у листі до колективу та читачів.

Безтурботне батьківство — злочинне

Жахливу картину в одній із родин у смт. Товсте Заліщицького району виявила наглядова перевірка районної прокуратури. Майже два роки після смерті матері від туберкульозу 11–річна донька і 4–річний син були змушені просити шматок хліба у сторонніх людей, а «турботливий» батько «ростив» їх просто у коробках з–під... бананів — саме в них діти ночували, поки той розважався у компанії горілки. Більше того, безробітний чоловік навіть не спробував оформити державну допомогу на неповнолітніх. А в домі не було ані газу, ані світла.