Ми її втрачаємо!

Ми її втрачаємо!

В Україні різко дорожчає хліб. Лише за неповний місяць вартість житнього батона зросла на 3,3%, а з борошна першого гатунку — на 3,5%! Тож за даними Держкомстату, серед­ньостатистична «біла» хлібина у нашій державі тепер коштує 4,30 гривень, а пшенично–житня — 3,50.

Утім статисти не звертають увагу на факти, які чудово бачимо ми — усі, хто купує хліб: він стає глевким або, навпаки — пустотілим — і несмачним. До того ж чим більше дорожчає, тим гірших смакових якостей набуває. Збагнути цей феномен непросто, але у виробників також є своя логіка.

Сухому спокою не буде

На Тернопільщині почалися акції протесту проти недавнього призначення на посаду голови обласної державної адміністрації нардепа–«регіонала» Ярослава Сухого, котрий свого часу був першим секретарем Тернопільського міськкому КПУ–КПРС. Громадсько–політичне об’єднання «Українська справа» оприлюднило заяву, в якій це призначення названо «демонстративним викликом нового Президента в обличчя тисячам жителів області, які на початку 90–х нарешті розпрощалися з окупаційним комуно–більшовицьким режимом».

«Сатрап» ледь не просльозився

Позавчорашній вечірній указ Віктора Януковича про призначення новим «губернатором» Тернопільщини нардепа–«регіонала» Ярослава Сухого для області сюрпризом не став — місцеві аналітики із самого початку пророкували його кандидатуру як одну з найімовірніших. Відомий дотепами «на межі фолу» в стінах парламенту, Сухий є не тільки уродженцем Тернопільської області, а й пропрацював тут багато років на відповідальних керівних посадах. Народився він у селі Оришківці Гусятинського району, після школи працював слюсарем авторемонтного заводу у Чорткові, закінчив істфак Львівського університету, а після армії зробив непогану комсомольсько–партійну кар’єру, дослужившись до посади першого секретаря Тернопільського міськкому Компартії України (КПРС). Через загальновідомі події Сухий змушений був різко змінити і роботу, і місце проживання, тож у 1991—1995 роках працював директором пансіонату «Горизонт» в Алушті, а в 1995—2000–му — заступником гендиректора Запорізького ВАТ «Мотор–Січ». Народний депутат України чотирьох скликань поспіль, доктор філософії Сухий був членом фракцій СДПУ (о), «Трудової України», Народно–демократичної партії, зрештою, осів у Партії регіонів.

За сміття заплатимо

Великодні свята, слава Богу, Тернопіль зустрічатиме вже без сміттєвих завалів на вулицях та подвір’ях. Після восьмимісячної блокади головного тернопільського сміттєзвалища жителі прилеглих сіл — Малашівців та Ігровиці — нарешті знову пустили сміттєвози на його територію. Правда, лише тимчасово. Це стало можливим передусім завдяки низці складних перемовин представників влади з активістами сільських громад, у результаті яких було підписано черговий меморандум, який гарантує забезпечення поетапної рекультивації та благоустрою сміттєзвалища на території Малашівської сільської ради до 1 листопада цього року, на що тернопільські облдержадміністрація та міська рада зобов’язалися виділяти бюджетні кошти.

Сифіліс та гонорея пішли у підпілля

Сифіліс та гонорея пішли у підпілля

Шкірно–венерологічний диспансер... Навіть для тих, хто ніколи не стикався із хворобами, які там лікують, назва звучить страшнувато. Гонорея і сифіліс тривалий час були своєрідними жупелами для суспільства, відповідно впливаючи на його моральні рамки. Зараз ці рамки, схоже, розширилися до безміру. Сьогодні ж СНІДу боїмося, гепатиту боїмося, «свинячого» і «курячого грипу» також, а про «венеру» ніби й забули. То, може, все гаразд у цій сфері? З таким питанням я звернулася до головного лікаря Тернопільського шкірно–венерологічного диспансеру, фахівця із більш як тридцятирічним стажем Олександра Хари. Те, що він розповів, шокувало...

Стрибнули у гречку...

Майже рік тривало розслідування жахливого вбивства 19–річної студентки тернопільського Європейського університету Юлії Басараби, про яке «УМ» уже повідомляла. Нагадаємо, що дівчина з райцентру Борщів винаймала в Тернополі квартиру. Її батько помер, а мати постійно перебувала на закордонних заробітках, тож контролювала дівчину, та й то за допомогою телефону, лише бабуся–пенсіонерка. Вона й звернулася в міліцію після того, як кілька днів не змогла зв’язатись з онукою. У коло підозрюваних одразу потрапив тернопільський таксист (одружений, батько двох маленьких дітей), з яким Юля «дружила» упродовж трьох місяців до зникнення. Молодик уже мав судимість за викрадення авто та скоєння дорожньої пригоди, в якій загинула людина.

Прокурор для відходів

Сміття з Тернополя нікуди вивозити вже майже два тижні. Мешканці прилеглих сіл уперто продовжують блокувати під’їзди як до старого сміттєзвалища (незважаючи на те, що міськрада виграла Апеляційний суд щодо визнання постанови екологів про його закриття не дійсною), так і на ділянку, виділену обласною владою під новий тимчасовий полігон. Тим часом значне підвищення температури повітря та весняні дощі погіршують санітарний стан міста.

А селяни — проти!

Тернопіль знову дедалі більше потерпає від сміття. Як повідомляла «УМ», уже майже тиждень відходи не вивозять із міста. Термін усіх угод зі сміттєзвалищами як в області, так і за її межами, вичерпався, а укласти нові договори поки що не вдалося.

«Автономний» газ

«Автономний» газ

Позавчора близько четвертої години дня в одній із квартир на першому поверсі дев’ятиповерхового будинку в центрі міста Чортків Тернопільської області пролунав вибух. Ударна хвиля пошкодила двері та вікна у восьми квартирах, ще в багатьох повилітали шибки. Окрім квартири, де, власне, стався вибух, а відтак зайнялася пожежа, серйозно постраждало й помешкання, розташоване над нею. Його 45–річний господар, який саме був удома, одержав 70–відсоткові опіки тіла I та II ступенів і зараз у важкому стані перебуває в реанімації.

Постійте «на шару»

Віднедавна всі місця паркування авто в обласному центрі — за винятком території, прилеглої до міського ринку — стали для водіїв абсолютно безкоштовними. Таке рішення ухвалила Тернопільська міськрада, а щедрість її пояснюється дуже просто — більшість парковок була збитковою.