Знання хороші — біда для грошей

Знання хороші — біда для грошей

Вища освіта нині в моді. Кожен випускник мріє стати студентом, та ще й бажано престижного державного навчального закладу. Проте подолати вступні випробування вдається не всім, адже готувати до них повинна школа, яка, на жаль, далеко не завжди забезпечує випускників відповідним рівнем підготовки. Щоб ліквідувати «білі плями» з екзаменаційних предметів, старшокласникам доводиться працювати без вихідних і канікул, вчитися самостійно і з репетиторами — все заради майбутнього студентського квитка. Починати підготовку до вступу до найпрестижніх ВНЗ столиці краще вже з 11 класу, а як це робити і до кого звертатися по допомогу, підкажуть корисні поради від «УМ».

Найнявся — як продався

Студенти ВНЗ педагогічного профілю вже цього року мають підписувати угоду, за якою їх після закінчення навчання працевлаштовуватимуть до глухих сіл. Якщо відмовляєшся — маєш відшкодувати державі гроші, витрачені нею на вашу підготовку.

Нари для студентів

Нари для студентів

Права студентів на нормальне проживання під час навчання постійно порушують. Про це заявляє Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Студентське братство». Основні проблеми гуртожитків — їхня перенаселеність та нестача вільних місць, погані умови проживання студентів (відсутність кухонних плиток, води, таргани, поламана сантехніка та інше), а також моральний тиск, який адміністрація гуртожитків здійснює на своїх студентів.

Що обiцяли полiтики 1 вересня?

Зарплату вчителям до кінця року піднімуть на 10 %
Про це розповів Прем'єр-міністр Віктор Янукович під час відвідин Ялтинської школи №2. Він також повідомив, що молодим учителям, які погодяться працювати в сільській місцевості, уряд таки виплачуватиме так звані підйомні (одноразову допомогу, що відповідає сумі п'яти мінімальних заробітних плат; мінімальна зарплатня в Україні на сьогодні — 332 грн.).

Антикризовий менеджмент по-європейськи, а не по-медведчуківськи

Із першого вересня цього року в Україні починається реалізація спільного українсько-європейського проекту, покликаного ввести на українські терени антикризовий менеджмент та аналіз. До складу консорціуму, який реалізовуватиме цей проект, увійшли університети Риму та німецького Штутгарта, їхніх викладачів вважають провідними фахівцями в галузі кризового аналізу.

Онука Ющенка та донька Кінаха стануть однокласницями

Цьогоріч до школи вперше піде онука Президента Віктора Ющенка (донька його Віталіни) — Домініка. Її однокласницею стане донька голови Партії промисловців та підприємців Анатолія Кінаха Софія. Про це повідомила «Українська правда». Обидві VIP-першокласниці підуть до ліцею № 100 «Поділ».

Християнське виховання за вказівкою «згори»

Християнське виховання за вказівкою «згори»

Один із заступників київського мера Віталій Журавський на початку літа підписав указ, згідно з яким у частині київських шкіл для учнів 1—4 класів запровадять обов'язковий предмет «Християнська етика в українській культурі». На прес-конференції Журавський зазначив, що викладатимуть предмет лише у тих школах, де батьки учнів не проти того, щоб їхні діти вивчали християнську етику. Проте Журавський не пояснив, чи будуть викладати цей курс у тих школах, де частина батьків учнів проти його введення, а частина — за.

Школа, яку обере Президент

Школа, яку обере Президент

За два дні до Дня знань у школі, яку збирався відвідати 1 вересня Віктор Ющенко, кипіла робота. Щось терміново дофарбовували, асфальт був свіжопокладений, але до підошов не прилипав. В холі проходила репетиція урочистого заходу: дітки стрибали, плескали у долоні, читали вірші. Директор школи Ірина Сташевська розповіла, що ремонт (схожий на повноцінну перебудову) — не до президентських вiдвiдин, вiн тривав у школі протягом двох із половиною років. «Діти вчилися, а поруч працювали крани, тривав капітальний ремонт», — розповідає вона.

Підручники-заручники

Підручники-заручники

Цьогорічні шестикласники приречені до закінчення школи брати участь в експерименті. Минулого року вони вперше вчилися за щойно надрукованими і спецiально написаними підручниками для п'ятого класу 12-річної програми навчання. Цього року вони оцінюватимуть «свіжі» підручники для шостого класу. І так до дванадцятого, книжок для якого ще взагалі не існує. Часу на апробацію підручників для 12-річної школи (це коли підручники друкують невеликим тиражем та дають школам однієї чи кількох областей для того, щоб потім змінити текст відповідно до зауважень вчителів) у нас немає, адже дітям треба вже цього року вчитися за новими програмами, тому маємо експеримент на рівні країни.
Саме тому вкрай важливо, щоб якість цих підручників, які передрукувати чи змінити зможуть лише через п'ять років, була якомога кращою. А для цього громадськість має стежити за тим, як проходить конкурс підручників та куди йдуть немалі державні кошти.

Особлива наука для особливих школярiв

Особлива наука для особливих школярiв

8 липня в «УМ» вийшла стаття Богуславської «Де вчаться діти-інваліди?», в якій журналіст писала про те, що школи в Україні мають активніше включатися в інклюзивний тип освіти, тобто коли звичайні діти та ті, хто має особливі освітні потреби, вчаться в одному класі загальноосвітньої школи. Проте не все так просто в цих, гуманних на перший погляд, намірах.