Друга пішла

Друга пішла

«Заявляю відповідально і професійно: Азаров та «азаровщина» представляють ідеологію й політику, несумісні з розвитком підприємництва, інвестицій, економічної свободи, євроінтеграційного курсу України, з повагою до власного народу і прав людини, дотриманням закону та соціальною справедливістю. Я переконана, що кожен мешканець України стикався з такою «азаровщиною» у своєму місті, області, селі. Це — хвороба. Її треба лікувати. Радикально».

Конституцію поміняти — не сорочку переодягти

Конституцію поміняти — не сорочку переодягти

Під час голосування за внесення поправок до Конституції не було дотримано процедуру. Це, звісно, не новина — новина полягає в тому, що до такого висновку дійшли й доповідачки Парламентської Асамблеї Ради Європи Ханне Северiнсен та Рената Вольвенд. «Дійсно, опозиція намагалася припинити це обговорення, але треба було дати можливість, аби всі переконалися в тому, за що вони голосують, які поправки були подані на стіл для розгляду», — сказала пані Северiнсен в ефірі 5-го каналу. До речі, під час трансляції цієї програми кореспондентові «УМ» телефонували знайомі з різних районів столиці, скаржачись на те, що варто було європейській гості скептично висловитися щодо дій нашої парламентської більшості, як сигнал 5-го каналу різко погіршився, і до самого завершення передачі розчути щось було неможливо...

За реформу, але з чистими руками

Лідери Соціалістичної партії та блоку «Наша Україна» сенсаційно отримали доступ до ефіру (хай і непрямого) на Першому національному каналі, контрольованому есдеками, та ще й у передачі, яку веде один із головних політтехнологів «трояндової партії» — «Наголос із Михайлом Погребинським». Деякі спостерігачі сихильні вважати, що Олександр Мороз та Віктор Ющенко вийшли на загальноукраїнську телеаудиторію тільки тому, що саме в ці дні в Україні перебувають «контролери» з Ради Європи і їм варто було б показати «розгул» свободи слова по-українськи. Як би там не було, свої вагомі аргументи на противагу есдеківським та регіональним темникам опозиційні лідери таки представили.

Кампанія компаній

Події навколо проекту «Одеса—Броди» розвиваються, як у доброму детективі. Як відомо, минулої п'ятниці польський і український віце-прем'єри Марек Пол і Андрій Клюєв підписати угоду про створення спільного підприємства для добудови трубопроводу до Плоцька. Того ж дня міністр палива і енергетики Сергій Єрмілов поспішив нейтралізувати поширене інформагентствами повідомлення про висновки обраної урядом консалтингової компанії Energy Solutions LLC. Про ці висновки першим повідомив «Інтерфакс-Україна» з посиланням на неназване джерело у Мінпаливенерго. Джерело поінформувало, що 13 січня Energy Solutions LLC передала рекомендації стосовно напрямку роботи нафтопроводу «Одеса—Броди». У розповсюдженому повідомленні, зокрема, йшлося про доцільність прийняти пропозицію ТНК (Тюменської нафтової компанії)-БП (Бритіш Петролеум) щодо реверсу на період до трьох років, оскільки на цей час не існує чітких альтернатив такому використанню трубопроводу. Згідно з розрахунками Energy Solutions, позитивний чистий фінансовий результат від експлуатації «Одеса—Броди» відповідно до пропозицій ТНК-БП становитиме 35 мільйонів доларів.

Руки геть від наших внутрішніх справ?

Україна виконала «майже всі» зобов'язання перед Радою Європи, «що підтверджує європейський вибір нашої країни», тому ні про яке призупинення членства нашої держави в РЄ навіть мову заводити не варто. Так вважає Голова Верховної Ради Володимир Литвин, про що й заявив журналістам після зустрічі з доповідачами моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи Ханне Северінсен і Ренатою Вольвенд. Так Володимир Михайлович зреагував на нагадування представників преси про заяви члена української делегації у ПАРЄ Романа Зварича (народного депутата від фракції «Наша Україна»), який «обіцяв» запропонувати сесії Асамблеї призупинити членство України в Раді Європи до президентських виборів. «Думаю, що це нонсенс. Я навіть такої думки не припускаю», — запевнив спікер.

Приїхав ревізор? «Темниками» його...

Візит делегації Парламентської асамблеї Ради Європи в українських ЗМІ висвітлюється по «темниках», стверджує голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Микола Томенко. «Побіжний аналіз повідомлень українських телеканалів щодо візиту делегації ПАРЄ свідчить, що керівники інформаційного простору грубо підставляють Президента України, примушуючи ЗМІ висвітлювати цей візит по темниках», — йдеться в коментарі «нашого» депутата, розповсюдженому прес-службою комітету.

Кучма помер? Хай живе Кучма!

Кучма помер? Хай живе Кучма!

«Та ви що, про це ж уся Україна говорить! — обурено жестикулюючи, доводив увечері минулої п'ятниці своєму сусідові по маршрутці істинність «сенсаційної новини» якийсь чоловічок «сумнівної», як сказали б у Радянському Союзі, «наружності». — «Не вірю, — мотав головою його співрозмовник, котрий явно підпадав під категорію «гнилої інтелігенції». — Не зробив би він нам такого подарунка...»
Повірити у «сенсацію» про, не мало не багато, смерть (!) Леоніда Кучми і справді було важко. Але народ чомусь вірив, і чутка про те, що гарант нас «осиротив», умить облетіла всю країну. Одразу зазначимо: відділ політики «УМ» у «качиній» сутності цієї «новини» не засумнівався ні на мить.

Рандеву з конституційними суддями

Учора після закриття четвертої сесії Верховної Ради приблизно двадцять депутатів з фракцій «Нашої України», Соцпартії та Блоку Юлії Тимошенко зустрілися із суддями Конституційного Суду та його головою Миколою Селівоном. Як розповів народний депутат Микола Катеринчук у коментарі прес-службі блоку «Наша Україна», під час зустрічі нардепи поінформували суддів про складну ситуацію, яка склалася в парламенті у зв’язку з проведенням політреформи. Опозиціонери роз'яснили служителям конституційної комісії основні позиції більшості та меншості.

Кіна не буде?

«Юридичного факту прийняття рiшення про попереднє схвалення законопроекту про внесення змiн до Конституцiї за номером 4105 Верховною Радою прийнято не було», — зазначив на вчорашній прес-конференції перший заступник регламентного комітету Сергій Сас (фракція БЮТі). На його переконання, в ході голосування і підготовки до нього було допущено цілу низку юридичних помилок, котрі можуть послужити предметом позовів опозиції про визнання голосування законопроекту недійсним.

Наркозасуха?

Якраз на Різдво, 7 січня, в райцентрі Васильків на Київщині було затримано найкрупнішу в Україні за останні роки партію наркотичної сировини — макову соломку вагою майже 1,7 тонни. Цієї сировини достатньо для приготування більше 140 тисяч доз концентрату опію, за які на чорному ринку можна отримати 2 мільйони гривень. Але Банкова накаже спустити на гальмах справу про вилучення наркотичного зілля, стверджує народний депутат Євген Жовтяк, оскільки у цій справі замішані глава Київської облдержадміністрації Анатолій Засуха та його дружина Тетяна, народний депутат України.