Хіба мама винувата...

Хіба мама винувата...

Від нового голови Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва перший віце-прем'єр Микола Азаров хоче вирішення трьох найголовніших питань: розробки нормативних актів для поліпшення умов реєстрації малих та середніх підприємців (як-то кажуть, «в одному вікні»), скорочення ліцензій і квот і відведення земель. Про це заявив сам Азаров учора, наголосивши, що саме цього не виконувала колишня голова відомства Інна Богословська, яка добровільно пішла у відставку. «Я жорстко вимагав роботи», — сказав він. Проте, судячи з усього, політичне поясненння екс-керівнички відомства першого «віце» зачепило за живе. Не відходячи від каси, він поспішив звинуватити Богословську в пустослів'ї. «Я читав цей пасквіль, що вигадала мадам Богословська. Мені він нагадав типовий донос зразка 1937 року. «Азаров — ворог України, антиринковик». А раніше це звучало б — японський шпигун. Ми що, хочемо в такому середовищі працювати?» — начебто з іронією сказав Микола Янович.

І знову слідство?

Приказка про те, що двічі в одну ріку не вступають, не про нашу Генеральну прокуратуру. Позавчора відомство Геннадія Васильєва подало повторне клопотання про направлення кримінальної справи проти колишнього віце-прем'єр-міністра Леоніда Козаченка на додаткове досудове розслідування і таки домоглося свого. Суддя, яка відмовила на минулому тижні, на цей раз погодилася з думкою ГП. Таким чином, слідчі забрали «справу Козаченка» назад, на Різницьку, визнавши, що під час судових засідань «встановлено неповноту досудового слідства, яка не може бути усунута в судовому засіданні».

Народ лягли і просять

Народ лягли і просять

Сердешний Леонід Данилович — таки доведеться йому, мабуть, узяти на свої 65-річні плечі тягар третього президентства. Тобто другого, звісно, — Конституційному Суду все-таки видніше. Як наш дорогий Л.Д. не відмовлявся від честі бути обраним на свою посаду знову, та хіба може чуйне серце всенародно обраного Президента не зглянутися на благання свого народу? А народ уже благає...
Спершу висунутися знову Кучму «просили» тільки паперові громадські організації на кшталт «русскіх общин» Криму, однак чим ближче вибори, тим серйозніше беруться за справу технологи Банкової. І, схоже, боротьба за місце під сонцем уже почалася: позавчора Леоніда Даниловича закликали балотуватися на виборах-2004 учасники громадського форуму, який проходив у Луганську.

Куди «Динамо» гроші «динамить»?

Найкрутіший футбольний клуб України з найбільш розрекламованою, найрозкішнішою у всій Східній Європі тренувальною базою, сучасним стадіоном, оснащеним мільйонної вартості (в доларах, звісно) табло виявився... на межі банкрутства. Повірити в це майже неможливо, але в даних Державної податкової адміністрації сумніватися не можна. А за інформацією ДПАУ, чемпіон України та її футбольна гордість «Динамо» (Київ), що представляє однойменне АТ, минулого року не луснув лише дивом. Принаймні так стверджується у відповіді заступника голови ДПА на депутатський запит народного депутата від «Нашої України» Миколи Томенка.

Як пропихали «одобрямс» у Тернополі

Учора зранку в Тернополі розпочалося зібрання так званої «громадськості області» на підтримку конституційної реформи по-кучмівськи, повідомляє прес-служба регіонального штабу «Нашої України». Обласним штабом блоку Віктора Ющенка було організовано пікетування приміщення облдрамтеатру, де мала відбутися акція «одобрямсу». Прихильники опозиції, пікетувальники заблокували центральний вхід, але учасники провладного зібрання почали проходити в приміщення через «чорні» двері. Повідомляється, що на форум влада звезла з усіх районів області працівників райдержадміністрацій та інших державних установ, не запросивши водночас «незручного» голову облради Жукінського. Вхід на збіговисько «обраних» відбувався винятково за запрошеннями, які перевіряли працівники обладмiнiстрацiї та місцевих силових структур. Для охорони заходу було залучено загони спецназу.

«Кияни, я скоро знов до вас приїду»

«Кияни, я скоро знов до вас приїду»

За першими офіційними візитами нового президента визначаються пріоритети нової зовнішньої політики держави. Інавгурований 25 січня президент Грузії Михайло Саакашвілі зараз у Страсбурзі — в місті, яке має честь бути притулком для Парламентської Асамблеї Ради Європи і яке французи, що мешкають у цих краях, називають «серцем об'єднаної Європи» (там починається засідання ПАРЄ). Наступні візити наймолодшого в Європі керівника держави вже розплановано — Вашингтон, куди, згідно з попередніми домовленостями, Саакашвілі полетить 25 лютого; на черзі після столиці США — Москва.

Європа нас обговорить

В Україні вчителів не поважають — своїм платять жалюгідну зарплату, а чужих обзивають «сварливими старушенціями, які лізуть в інтимне життя сусідів»... Останнє визначення належить ведучому ющенконенависницької програмки «Проте», яка виходить після Телевізійної служби новин «Студії 1+1», Дмитру Корчинському. З огляду на те, що цьому панові дозволили протягом 5 хвилин давати на загальнодержавному телеканалі вельми образливі характеристики «бабусі» з Європи Ханне Северінсен та її колезі Ренаті Вольвенд, аналогічне ставлення до доповідачок Парламентської Асамблеї Ради Європи, вочевидь, відчувають і представники української влади. Однак при всій своїй нелюбові до Ханне Северінсен панам з Банкової таки доведеться себе пересилити і сприймати її всерйоз.

Кучма — другий, Україна — важлива, реформа — не європейська

Рахувати, виявляється, уміють не лише українські громадяни, а й американські високопосадовці, котрі, на відміну від нашого Конституційного Суду, твердо переконані, що Леонід Кучма посідає посаду Президента вже вдруге. Принаймні так заявила заступниця держсекретаря США з питань Європи та Євразії Елізабет Джоунс, з якою українські журналісти минулої п'ятниці спілкувалися у «прямій трансляції» по цифровому каналу з Вашингтона. «Президент Кучма публічно й чітко заявив, і нам у тому числі, що він не збирається балотуватися на третій термін. Це рішення, яке ми підтримуємо і гадаємо, що це дуже правильне рішення», — сказала пані Джоунс під час цієї прес-конференції, яка була присвячена питанням американо-українських відносин. І додала: «Ми переконані, що він (тобто Кучма. — Авт.) буде дотримуватися свого рішення», — додала пані Джоунс. Вочевидь, про те, що сам Л.Д., як і КС, може вважати нинішній президентський термін лише першим, Сполучені Штати не замислювалися...

Бурхливі аплодисменти Року Росії, який таки закрився

Бурхливі аплодисменти Року Росії, який таки закрився

Невідомо, за що у п'ятницю та суботу підіймали келихи шампанського президенти України і Росії: за рік палкої дружби і культурного взаємозбагачення чи за перемогу Путіна у боротьбі за те, що українці донедавна називали стратегічними та національними інтересами? А випивати шампанське довелось у напрочуд помпезній атмосфері. В п'ятницю, коли Путін та Кучма обмінювалися палкими компліментами в Палаці «Україна», центральні телеканали в кращих традиціях «совка» припинили своє мовлення, всі як один поступившись ефіром урочистому засіданню, яке відкрив... гімн СРСР, взятий на озброєння «новою» Росією. А Данилович навіть заявив, що такий «широкомасштабний мiждержавний проект» (це про роки України в Росії і Росії в Україні) «не мав до останнього часу аналогiв у вiдносинах Спiвдружностi Незалежних Держав». На користь виняткової унікальності «проекту» Кучма навів той факт, що цими днями минає 350 рокiв з дня Переяславської ради. І якщо для Кучми цей ювілей є фактором дружби, то для росіян (принаймні таке враження складалося після перегляду «їхніх» новостійних передач) це ознака того, що Україна — вічний сателіт «вєлікой і могучєй» Росії.

Примирення червоної троянди

Примирення червоної троянди

«Я, президент Грузії, перед Богом і народом заявляю, що буду захищати Конституцію Грузії, незалежність, цілісність і неподільність країни, сумлінно виконувати обов'язки президента, турбуватися про безпеку і добробут громадян моєї країни, про відродження могутності мого народу і вітчизни», — з такими словами новообраний президент Грузії Михайло Саакашвілі позавчора офіційно став третім главою країни у її новітній історії.