ВОРОТАрі з Кракова

ВОРОТАрі з Кракова

Майже 80 років чекали свого відновлення Царські врата іконостасу Софійського собору. За цей час із срібних воріт облупилася позолота, а саму пам'ятку розрiзали на частини, а дещо навіть переплавили. Наразі з-понад сотні кілограмів срібного сплаву, з якого виготовлені врата, залишилося щось трохи більше 50 кг.

Намальовані ковзани повезуть на Олімпіаду

Намальовані ковзани повезуть на Олімпіаду

Дев'ятирічний Володя Оратовський, вихованець київського дитбудинку «Малятко», та одинадцятирічна Женя Штик, школярка з Павлограда, власними пензлями намалювали собі путівки на Олімпіаду в Турин. А здійснитися цій дитячій мрії допомогла перемога в конкурсі малюнка «Олімпійські фантазії», організованому міжнародною платіжною системою Visa спільно з сімома українськими банками.

Віктор Балога: Це гріх — робити піар на горі людей

Віктор Балога: Це гріх — робити піар на горі людей

У ці дні Міністерство з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи воiстину працює у надзвичайному режимі. То на вулиці лютує мороз, а у рятувальних підрозділах і в кабінетах міністерства — наче справжня спека. Навіть їдучи на інтерв'ю до «надзвичайного» міністра Віктора Балоги, ми стали свідками цього — на вулиці Борщагівській кілька пожежних авто приборкували вогонь у житловій багатоповерхівці. А вже у приймальні зустріли директора Укргідрометцентру Миколу Кульбіду — оперативні прогнози погоди міністр отримує з перших рук. На жаль, поки що маловтішні — морози відступають неохоче. Тому втиснутися у щільний графік міністра було дуже непросто. Одначе для «України молодої», яку, зізнався Віктор Балога, він здавна передплачує і регулярно читає, міністр з питань надзвичайних ситуацій таки знайшов трішечки часу.

Коронація шоколаду

Коронація шоколаду

«З чого бажаєте почати?» — люб'язна дівчина поставила переді мною пластикову форму, в якій мав народитися мій власний шоколад. А й справді, з чого? Мигдаль цiлий і карамелізований, вафельна крихта, печиво, каліфорнійські родзинки, фундук цілий і подрібнений, апельсинові цукати — аж очі розбігаються. Першим у форму посипався фундук, за ним — родзинки. Чого б додати ще? Нехай це буде неподрібнений мигдаль.

Долар хвилюється

Долар хвилюється

Якщо ще у понеділок-вівторок долари в столиці можна було купити в «обмінках» в середньому за курсом 5,16 грн., то вже у середу-четвер — за 5,15 грн. їх можна було продати (напередодні валютні кіоски приймали «зелень» у середньому по курсу 5,06 грн.). А придбати «американця» вже пропонували за ціною 5,20—5,22 грн. за долар.

Дай лапу, друже!

Увесь наступний рік нас оберігатиме Собака — вірний друг, який ніколи не зрадить, який захистить і подасть «лапу» допомоги в складній ситуації. Історія ж бо знає безліч таких випадків. Недарма саме собакам людство поставило найбільше пам'ятників серед братів менших. Наприклад, у Парижі завмер у бронзі сербернар Баррі — знаменитий рятувальник, який за 12 років свого життя врятував у швейцарських Альпах 40 людей. Баррі був помилково застрелений 41-м чоловіком, який переплутав свого рятівника з ведмедем. А подвиг собаки Болто вшанували відразу двічі — один пам'ятник псу стоїть у Нью-Йорку, а інший — у місті Норм, що на Алясці. Болто п'ять діб вів упряжку з протидифтерійною вакциною до охопленого епідемією Норма, а коли інші собаки загинули, його господар прив'язав коробки з вакциною до ошийника пса і велів бігти додому. Болто добіг до міста, а потім у неймовірну хуртовину повів людей до свого господаря, який замерзав у снігу. В Японії, на острові Хокайдо, встановили скульптуру Хачіко — собаки, яка 11 років ходила на вокзал зустрічати з поїзда свого померлого хазяїна. А італійці вшанували у бронзі пса Фідо, який 14 років приходив на автобусну зупинку виглядати свого загиблого під час бомбардувань господаря.
Українські собачі історії не менш захоплюючі. А ще, складаючи умовний рейтинг найкращих собак України, журналісти «УМ» переконалися, що цього року нас охоронятиме і захищатиме не тільки «собачий» гороскоп, а надійні та вірні друзі.

Не проГАВ шампанське під ялинкою!

Не проГАВ шампанське під ялинкою!

Новий рік — це таке свято, коли ближнього свого не можна здивувати нічим. Навіть вусатою Снігуронькою чи Дідом Морозом із бюстом Вєрки Сердючки. Але вас однозначно помітять на вулиці, якщо Діда Мороза ви триматимете на... повідку.

Ласкаво просять... у Вирій

Ласкаво просять... у Вирій

Є у Всесвіті місце, де ніколи немає зими, де завжди тепло і сонячно. Там зелені трави, красиві квіти, синє, як очі Сварога, небо, а вода — жива. І, як пише «Велесова книга», «ніхто не поневолений у краї тому, і нема рабів там». Так уявляли наші предки Вирій — край, де мешкають боги, і куди після смерті потрапляють душі праведників. Заглянути краєчком ока у ту красиву ідилію можна на виставці «Коло Свароже» скульптора Анатолія Куща.

Не їздити Сірку в ліфті?

Не їздити Сірку в ліфті?

Творча інтелігенція Росії звернулася з відкритим листом до Президента України Віктора Ющенка з проханням «не повторювати помилок Росії». Виявляється, відомі люди сусідньої країни переживають за долю українських «братів менших» і просять українського гаранта підписати закон про захист тварин від жорстокого поводження. Під листом підписалися співачка Олена Камбурова, художник Олександр Цигаль, письменник і драматург В'ячеслав П'єцух, народна артистка РФ Світлана Немоляєва, народний артист РФ Олександр Лазарєв-молодший, заслужений артист РФ Олексій Серебряков та інші митці.