Базарна Слава

Базарна Слава

Як відомо, театр починається з вішалки, а місто — з вокзалу. Очевидно, багато хто бачив, який вигляд має візитка Полтави — Південний залізничний вокзал — ранкової пори. Площа Слави, що перед вокзалом, перетворюється на базарну — майже всю її територію займає стихійний ринок, що розростається з кожним роком. Влада, правоохоронці давно ведуть боротьбу зі стихійною торгівлею біля Південного вокзалу, проте безрезультатно.

Вивели на чисту воду

Вивели на чисту воду

Жителів сіл Троянівка та Бірки, що в Зіньківському районі, обурив той факт, що приватне підприємство «Картопля Полтавщини», яке веде господарську діяльність, зокрема й на території Бірківської сільської ради, розорало орендовані землі площею 28,7 гектара, які були луками, оскільки розміщені безпосередньо біля річки Грунь-Ташань, iз таким прицілом, щоб вести на них інтенсивне землеробство.

Чи по Сеньці шапка?

Чи по Сеньці шапка?

Антикорупційний форум, що відбувся в рамках кампанії з презентації «Всеукраїнського руху за очищення», зібрав у Палаці дозвілля «Листопад» повен зал полтавців. Із ВІПів на нього прибули народні депутати України Сергій Лещенко та Віктор Чумак, а також очільник «Демократичного альянсу» Василь Гацько. Вони провели прес-конференцію для представників медіа.

Червоне — то любов?

У рамках закону про декомунізацію постановою Верховної Ради України місто Червонозаводське одним із перших населених пунктів перейменовано на Заводське (м’яко кажучи, нова назва своєю «милозвучністю й оригінальністю» викликає щонайменше подив). Міський голова Червонозаводського Віталій Сидоренко стверджує, що громада невдоволена і збирається оскаржувати цю постанову у Вищому адміністративному суді.

Територія ідентичності

Територія ідентичності

Завдяки їй маємо можливість зануритися в життя Полтавської губернії на межі віків — багато світлин є кращими зразками фотодокументалістики. Усі ці фотознімки, на щастя, збереглися у приватних колекціях.

Трохи сонця в холодній воді

Трохи сонця в холодній воді

44-річний житель Миргорода Сергій Юрко два роки вивчав в університеті фізику, а потім — психологію. Та гору в ньому взяв урешті-решт фізик — Сергій захопився винахідництвом у галузі сонячної енергетики. Говорить, що підштовхнула його до цього газова війна Путіна проти України.

Гірська порода

Гірська порода

Із 76-річною Анастасією Дойніковою вiдразу знайшли спільну мову, бо, як виявилося, і вона, і я свого часу піднімалися на одну й ту саму вершину — діючий вулкан Авачинського, що на Камчатці. В оселі Анастасії Йосипівни змонтована спортивна стінка, поряд лежать гантелі: щоденна гімнастика для спортсмена має бути обов’язковою.

Оксанина «латина»

Оксанина «латина»

Недаремно кажуть, що характер формує долю. Шматок льоду, який несподівано впав із даху будинку, відіграв фатальну роль у житті полтавки Оксани Іщенко (нині Арц): іще студенткою, на останньому курсі Полтавського будівельного інституту, вона опинилася в інвалідному візку. Проте це не вплинуло на її характер, не зламало духу.

Той, що несе в собі тепло

Той, що несе в собі тепло

Усе як завжди: до великих снігів ми знову виявилися неготовими. Це видно неозброєним оком: у двобої з ними наші комунальні служби програють. Тож кожен бореться із заметами як може. У Полтаві на кожному кроці спостерігала таку картину: водії штовхають свої автівки або ж, діставши лопати, самотужки визволяють їх зі снігового полону, згадуючи при цьому місцеву владу й зокрема комунальників — хто як може в міру свого виховання.

Хорол без ідола

На всю Україну прославилися новообрані депутати Хорольської міської ради, відмінивши рішення своїх попередників (майже дворічної давності) про перейменування в райцентрі вулиці Леніна на вулицю Небесної сотні. Депутат міської ради від Радикальної партії Анатолій Ящук, котрий голосував проти відміни тієї першої постанови, подав позов до місцевого районного суду із проханням визнати незаконним та скасувати рішення сесії міської ради від 23 грудня минулого року.