Тікайте з Бессарабки

«Ми хоч бачимо, чим дихаємо», — цей вислів киян, яким дехто зі столичних мешканців себе втішає, виявився занадто реалістичним — у Києві незабаром можна буде навіть «помацати» те, чим ми дихаємо. Відтак місцеві фахівці заявляють, що екологічна ситуація у столиці досягла критичної межі.

Правду знають небіжчики

Заява начальника патолого-анатомічного відділення № 540 Центрального військово-морського шпиталю ВМС Збройних сил України Василя Тарковського викликала справжній резонанс. Ще б пак, підполковник медичної служби звинуватив посадових осіб шпиталю в корупції і злочинному приховуванні справжніх причин смерті хворих, що лікувалися в цьому закладі. Про це він у середу заявив на прес-конференції у Сімферополі, повідомляє УНІАН. Серед звинувачених паном Тарковським значиться не тільки керівництво шпиталю, а й працівники прокуратури ВМСУ, командування ВМС України, Лікувального департаменту Міністерства оборони. За його словами, посадовці саботують розслідування причин загибелі великої кількості хворих, яка сталася, мовляв, через халатність і малограмотність лікарів.

Не плач, Дунаю...

Не плач, Дунаю...

Протистояння навколо Дунайського біосферного заповідника закінчилося не на користь його захисників. Уже майже два місяці в серці заповідної зони, за вказівкою українського Мінтрансу, працюють німецькі землекопи.
Мусимо ми, поборники Дунайського заповідника, визнати свою слабкість: судноплавний канал «Дунай—Чорне море» таки буде проритий. Не переконливими виявилися наші слова, не вагомими — докази фахівців ЮНЕСКО і вітчизняних науковців. Напевно, спеціалісти більш ніж 90 країн світу, які засудили дії української влади i, насамперед, — транспортного вiдомства, нічого не тямлять в економіці та науці або ж просто заздрять: вони, очевидно, не мають такої унікальної можливості — знищити одне із найкращих у світі водно-болотних угідь. А ми, українці, й справді найкраще співаємо серед усіх народів... Особливо реквієми... Ось один із них — за Дунайським заповідником — уже «затягли» понад місяць тому...

Бухгалтер, cпiвачка i пiдсудна вермiшель

Протистояння між компанією «Українські макарони», яка випускає макаронні вироби під назвою «Тая», та відомою українською співачкою Таїсією Повалій має несподіване продовження. Як уже повідомляла «УМ», Господарський суд Києва своєю ухвалою заборонив ТОВ «Українські макарони» використовувати торгову марку «Тая» для виробництва макаронів. У свою чергу, підприємство вже подало скарги на рішення суду в Апеляційний суд столиці (за законом, Апеляційний суд повинен розглянути скарги впродовж двох місяців із дати надходження). Тепер же компанія найближчими днями планує подати позов про захист честі й гідності колишнього директора Хмельницької макаронної фабрики Таїсії Бухтіярової, іменем якої і було названо продукцію підприємства. «Позов буде подано у відповідь на рішення Київського господарського суду від 28 травня цього року», — каже адвокат ТОВ «Українські макарони» Олег Дроздович.

Зі «Сварогом» у руках

Зі «Сварогом» у руках

Науково-експерементальне судно, бойова лодія «Сварог», дітище чернігівських майстрів, що вже має на своєму рахунку унікальну експедицію Шовковим шляхом, знову вирушає у подорож. Тепер же маршрут українських відчайдухів у зв'язку з проголошенням Року Польщі в Україні пролягатиме через Білорусь до Польщі. «Ми стартуємо у Києві 10 липня і плануємо пройти славнозвісним історичним торговельним Бурштиновим шляхом, який поєднував Візантію, Київську Русь з Прибалтійськими країнами», — розповідає капітан «Сварога», директор міжгалузевої лабораторії історичних досліджень НАНУ Сергій Воронов. На відміну від попередніх морських експедицій (а було їх у послужному списку пана Сергія вже шість), цьогорічний похід пролягатиме через Київське водосховище, Прип'ять, Західний Буг. Відтак новітні козаки пройдуть практично всю південну частину Білорусі. Унікальним має бути перехід Дніпробузьким каналом, який наразі не працює. «Спеціально для нас його відкриють — майже за 100 останніх років ми будемо першими, хто пройде цим каналом», — каже пан Сергій.

Не всі кулі — дури

Не всі кулі — дури

Рік тому віце-президент Федерації повітроплавання України В'ячеслав Гардашник у стінах Російського медіа-центру повідомив журналістам сумну звістку: внаслідок масштабної пожежі вітчизняні любителі неба втратили майже всі свої аеростати. Щоправда, тоді пан В'ячеслав запевнив присутніх: українці все одно підніматимуться на повітряних кулях у небо. І виконав свою обіцянку. Першим подвигом повітроплавців став минулорічний транснаціональний переліт із Росії в Україну під назвою «Дружба без кордонів». А восьмий Міжнародний фестиваль повітроплавання, який нещодавно закінчився в Україні, остаточно засвідчив: не перевелися на нашій батьківщині справжні звитяжці. У феєричному спортивному шоу взяло участь 23 екіпажі, у тому числі й іноземні.

Дорогами бравого солдата Швейка

В Україні незабаром з'явиться нова «родзинка», яка неодмінно привабить туристів, — транскордонний маршрут, шлях, що відповідатиме подіям, описаним в історичному романі Ярослава Гашека «Пригоди бравого солдата Швейка». Ініціатором відкриття подібної літературної «стежки» стала Львівська обласна державна адміністрація (як відомо, бравий Швейк «ступав» і західноукраїнською землею). «У проекті беруть участь чотири країни, — розповів «УМ» начальник Управління курортів і туризму облдержадміністрації Андрій Клімашевський.— Угорщина та Чехія визначилися зі своїми найвизначнішими місцями, їхні маршрути вже промарковані. Тепер черга за Польщею та Україною». Орієнтовно на місцях Шейкової слави розпізнавальні знаки з'являться наприкінцi цього року. Проте вже й зараз відомо, що простягнеться цей шлях від польсько-українського кордону: через Самбiр, Львів і Сокаль. Планується також видати спеціальний путівник, за яким туристи зможуть зорієнтуватися на місцевості.

Благоустрій для Януковича

Благоустрій для Януковича

Упродовж кількох місяців у заповідному господарстві «Феофанія», що входить до Голосіївського лісу (він є пам'яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення), проводиться інтенсивна вирубка дерев. «Ножицям» уже піддали біля тисячі насаджень. Всупереч запевненням чиновників, зрізаються не тільки засохлі, а й цілком «здорові» столітні дуби, висушуються озера. Чималий шмат Феофанії (яка, до речі, закордонними фахівцями визнана найбільшим, найкращим і найстарішим у Європі дубовим гаєм) зараз нагадує попелище: на місцях донедавна незайманої природи стоять екскаватори і трактори, територія вкрита бетонними блоками, біля бюветів із кришталевою водою лежить сміття. Як не дивно, усе це називається «реконструкцією та благоустроєм парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Феофанія» і прилеглих територій». Принаймні саме таке формулювання випливає із розпорядження київської влади.

Як отримати пилосос?

Подібних судових розборок, пов'язаних з обвинуваченням у плагіаті, медіа-простір України, напевно, вже давно не пам'ятає: інформаційне агентство УНІАН подає до Господарського суду Києва позов на видавничий дім «CN-Столичные новости» (засновника щоденної газети « CN-Столичка») за несанкціоноване та некоректне використання інформації агентства. Про це громадськості повідомила директор юридичної фірми «Правовий консалтинг і практика» Віра Крат на прес-конференції в УНІАН. За її словами, протягом останніх півроку щоденна газета «CN-Столичка» використала без угоди на передплату та будь-якого посилання на УНІАН більш як 70 повідомлень агентства. «Оскільки звернення УНІАН iз вимогою припинити таку практику не дали результату (офіційне звернення до газети з проханням пояснити ситуацію також залишилось без відповіді), єдиний цивілізований юридичний спосіб захистити свої права — це звернення до суду», — сказала Віра Крат.

Тепер ти, синку, в армії...

Мало не для сотні новобранців-юнаків знайомство з армійським життям почалося із... лазарету: одразу з потягів та автобусів, якими майбутні захисники Вітчизни прибули у військову частину міста Гайсин Вінницької області, хлопці попрямували на лікарняні ліжка у військовий шпиталь. На час, коли верстався номер, з діагнозом «гостре респіраторне захворювання» було госпіталізовано 89 військовослужбовців строкової служби — всі хворі нещодавно прибули для виконання службових обов'язків до військової частини повітряних сил (загалом новобранців 1200 осіб).