Втеча з «крематорію»

«УМ» вирішила з’ясувати, мешканцям яких міст (або районів) пощастило заселити екологічно найчистішу та найсприятливішу для оздоровлення територію нашої країни. Озброївшись спеціальними картами, екологічними паспортами регіонів та висновками експертів, журналісти знайшли тільки вісім по–справжньому «екологічних» клаптиків землі. Натомість у категоріях «забруднена», «дуже забруднена» і «надзвичайно забруднена» відзначилася майже половина України.

Кров’яний пшик

Кров’яний пшик

У теорії, українці можуть «напроситися» на тонометрію (вимірювання артеріального тиску) у будь–якому медичному закладі нашої держави. У першу чергу — у звичайній міській поліклініці. Для цього слід завітати до спеціального кабінету, розташованого, як правило, на першому поверсі будівлі. Причому рутинна процедура, як запевняє офіційний МОЗ, мусить бути абсолютно безкоштовною. Людина, яка раптово відчула себе погано на вулиці, може попросити про допомогу працівника найближчої аптеки. Фармацевт візьме спеціально відкладений для таких випадків тонометр і зніме показники. Зауважте, що, відповідно до наказу Головного управління охорони здоров’я та медзабезпечення Києва, у будь–якій міській аптеці вимірювання тиску також має проводитися безкоштовно. «УМ» вирішила з’ясувати, чи відповідає дійсності заявлена «шара» для народу, і вирушила в похід столичними медзакладами.

Я не здамся без крові!

Я не здамся без крові!

Найскладніші випадки серцевої патології сьогодні лікують у Науково–практичному медичному центрі дитячої кардіології та кардіохірургії, розташованому в Києві. На другому поверсі центру «прописалися» хворі діти та їхні мами — по кілька пацієнтів у кожній палаті. У палатах — віковий «різнобій»: немовлята поруч з дво–трирічними дівчатками й хлопчиками. Когось із малюків лише готують до операції, хтось відходить після реанімаційного відділення, а когось уже вдягають, щоб забрати додому. Про те, які патології лікують спеціалісти центру і які технології для цього застосовують, «УМ» дізнавалася у лікарів та матусь.

Вода з ароматом фекалій

«Щоб не заразитися гепатитом А, треба всього лише не їсти фекалії», — кажуть медики. І вони, звісно, праві. Адже єдиним джерелом інфекції були і залишаються випорожнення хворого, які містять мільярди вірусних часток. До чергової жертви вірус потрапляє, закріпившись на поверхні овочів, фруктів, інших продуктів харчування, заражених під час транспортування чи обробки. Можна «підчепити» гепатит А і через питну воду, в яку потрапила зараза — скажімо, після аварії в каналізаційній мережі.

І не згубиться нитка життя

І не згубиться нитка життя

Важко оперувати пацієнта, який повністю поміщається на широкій татковій долоні. Особливо якщо оперативного втручання потребує крихітне дитяче сердечко. Раніше більшість малюків із вродженими вадами серця помирали або в пологових будинках, або в перші місяці життя вдома. Сьогодні українські медики буквально витягують пацієнтів із того світу. Про це, зокрема, говорили учасники ІІІ Українського форуму вроджених вад серця: «Невідкладні заходи при вроджених вадах серця у немовлят: діагностика, транспортування, лікування», який відкрився вчора у Києві.

Відбери у молі шубу

Недарма наші предки вперше затоплювали в печі на свято Покрови й казали: «Покрова накриває траву листям, землю — снігом, а воду — льодом». Цьогоріч погода на свято покровительки українського козацтва цілком відповідатиме «морозному» прислів’ю. Як розповіли «УМ» в Українському гідрометцентрі, саме на вихідні — 13 та 14 жовтня — на території нашої країни дуже похолодає. Винуватцем погодних змін стане фронт «мінусового» повітря, який прийде до нас із півночі.

Принесені в жертву депресії

Рівно 15 років тому з ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я планета вперше відзначила День психічного здоров’я — щоб захистити права людей із психічними розладами та привернути увагу громадськості до проблеми. Світова статистика свідчить: у державах із розвинутою ринковою економікою психічні хвороби складають більш як 15 відсотків загальної захворюваності. Водночас медики багатьох країн звертають головну увагу на покращення фізичного здоров’я і недооцінюють шкоду від збитків, завданих психічними хворобами.

Сонячні діти

Сонячні діти

Така дитина може народитися у будь–якій родині — лелеки приносять малюків з особливими потребами і до пишних палаців, і до вбогих хатин. Генетична «поламка» в організмі малюка не залежить ані від способу життя батьків, ані від їхніх статків, освіти, поганих звичок, національності. Але чи зможе дитина з синдромом Дауна отримати належну порцію любові та уваги, щоб стати повноцінним членом суспільства, залежить від кожного з нас.

Сухотна омана

Незважаючи на достатньо високий рівень знань про туберкульоз, українці вважають загрозу власного зараження практично нереальною («це може статися з будь–ким, але не зі мною»). Наші люди бояться інфекції, але погано орієнтуються в ранніх симптомах цього захворювання. Такі результати дало дослідження громадської думки на тему «Сприйняття проблеми туберкульозу населенням України: рівень поінформованості, актуалізація, поведінкові аспекти установки», проведеного на замовлення корпоративного Благодійного Фонду СКМ «Розвиток України».

Всевидяче око

Всевидяче око

Заїжджаючи на черкаську дамбу через Дніпро, можна й не помітити дві відеокамери й інфрачервоний прожектор, приєднані до одного зі стовпів. Кожний транспортний засіб, який виїжджає з міста в бік Золотоноші, потрапляє в поле зору (це 200 метрів оглядової камери), а також камери, яка дає «картинку» на відстані 50 метрів, та інфрачервоного прожектора, який дозволяє зчитувати номерні знаки вночі й за поганої погоди.