Резолюція Парламентської Асамблеї Ради Європи,

1. ПАРЄ глибоко занепокоєна недавнім ходом політреформи й майбутніми президентськими виборами в Україні та посилається на відповідні резолюції (...) щодо інституційних реформ в Україні, де чітко зазначено: «...якщо Конституція змінюється за неконституційним принципом, членство України в Раді Європи буде призупинене». Асамблея зазначає, що українська влада ігнорувала ці рекомендації, ініціюючу процедуру, невідповідну до процедури ухвалення рішень ВР та 19-ї статті Конституції України.

Медведчук і Янукович бронюють округи

Медведчук і Янукович бронюють округи

Подейкують, сумний та невеселий ходив глава Адміністрації Президента Віктор Медведчук у перші тижні нового року, коли його патрон Кучма був віддалений від свого канцеляриста на кілька тисяч кілометрів і перебував у «Макс Грюндіг клінік» під Баден-Баденом, в орбіті впливу Ігоря Бакая, нинішнього голови Державного управління справами і спонсора лікування Леоніда Даниловича. З джерел, що заслуговують на увагу, доходять відомості, що причиною занепокоєння лідера СДПУ(о) могла бути не лише його довготривала відірваність од Президента, а й певне охолодження стосунків між Кучмою та Медведчуком. І нібито певні претензії заважають продовженню «медового року» у стосунках глав держави та Адміністрації і після повернення першого з Німеччини.

«Двійка» від Європи

«Двійка» від Європи

Так зване «втручання Європи у внутрішні справи України» досягло апогею — позавчора 46 голосами «за» Парламентська Асамблея Ради Європи ухвалила жорстку й дуже критичну щодо дій української влади та парламентської «комуно-олігархічної» більшості резолюцію. «Проти» виступили тільки 13 членів ПАРЄ, попри те, що дебати з цього питання були дуже напруженими й тривалими.

«Як би мені в цьому не заважали...»

«Як би мені в цьому не заважали...»

«Нас чекає особливо напружений, важкий рiк. Дехто, напевно, сподiвається на рiк виборiв — пiд прикриттям безладдя i хаосу — активiзувати «тiньовi» процеси. Нехай не сподiваються — хаосу не буде!». Ці слова, як не дивно, належать Леонідові Кучмі. Президент прорік їх, вiдкриваючи позавчора всеукраїнську нараду з проблем боротьби з органiзованою злочиннiстю i корупцiєю та захисту прав людини, повідомляє «Інтерфакс-Україна». У своєму виступі Леонід Кучма розкритикував роботу фактично всіх силових відомств, Державної податкової адміністрації, Мінекономіки та Мінпаливенерго, Фонду держмайна, ДАІ.

Чи присудять Медведчуку, Симоненку й Салівону по 1,5 тисячі грн. «штрафу» за політреформу?

Черкащанин Валерій Крижанівський звернувся до суду з позовною заявою до глави Адміністрації Президента Віктора Медведчука, лідера КПУ Петра Симоненка та голови Конституційного Суду України Миколи Салівона щодо порушень його права обирати Президента держави. Саме до них — бо Конституційний Суд визнав таким, що відповідає Основному закону так званий проект Медведчука-Симоненка («Про внесення змін до Конституції України»), підтриманий парламентською більшістю. Як повідомили «УМ» у прес-службі Української народної партії, Крижанівський вимагає визнати рішення КС недійсним, бо «право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові...», а також грошової компенсації за моральну шкоду в розмірі 1,5 тисячі гривень від кожного відповідача.

Міська громада скаже своє слово на мітингу

Скандал, що виник у Тернополі у зв'язку з проведенням так званого громадського форуму на підтримку конституційної реформи по-кучмівськи («УМ» повідомляла про цю подію в номері за 28 січня), отримав продовження у скликанні депутатами міської ради її позачергової сесії. На порядок денний було винесено в середу два основних питання — «Про ситуацію навколо громадського форуму» та «Про грубе порушення правоохоронними органами області й міста законів України «Про статус депутатів місцевих рад» та «Про місцеве самоврядування в Україні».

«Не затискайте жінок!»

Позавчора одна з небагатьох представниць українського жіноцтва у Верховній Раді — співачка Оксана Білозір — провела прес-конференцію на тему «Участь жінок в управлінні державною — запорука справжньої демократії». Депутатка з «Нашої України» вважає, що частка жінок в органах державної виконавчої та законодавчої влади має становити не менше 30 відсотків. Саме такий відсоток «дочок Єви» представлено у керівних структурах країн, які, за світовою статистикою, вважаються успішними, і цього стандарту повинна прагнути Україна.

ПАРЄворот нашого світу

ПАРЄворот нашого світу

Учора по обіді Парламентська Асамблея Ради Європи мала розглянути питання про конституційну кризу в Україні. На момент підготовки номеру перебіг позачергових дебатів щодо «українського питання» та результат розгляду відповідної резлолюції ще не був відомий. Проте вже з позавчорашнього дня українська делегація проводила зустрічі з чиновниками ПАРЄ в Страсбурзі. У ході спілкування з чиновниками ПАРЄ наші політики намагалися роз'яснити позицію України щодо проекту резолюції, який підготували в ПАРЄ, і передати свої виправлення до неї.
Напередодні до Страсбурга виїхав міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко. Як повідомляють «Українські новини», у середу і в четвер він мав зустріч з президентом Парламентської асамблеї РЄ Пітером Шидером. Грищенко наполягав, що ПАРЄ має дати зважені (або «пом'якшені», як зазначив напередодні речник МЗС Маркіян Лубківський) оцінки з «українського питання».

Віктор проти Віктора: Ющенко судиться з Януковичем

Віктор проти Віктора: Ющенко судиться з Януковичем

Пам'ятається, Прем'єр Віктор Янукович щиро визнав, що в діяльності його уряду не обійшлося без проколів (це щоб не сказати гірше). Але далі каяття діло не пішло, ба більше — ляпсуси «плодяться і розмножуються». Принаймні у питанні нарахування середньої зарплати за 2002 (!) рік, яку Кабмін незаконно занизив на 70 гривень.

Демократiя по-донбаськи: опозиції відмовляють у реєстрації,

26 січня завершився прийом заяв від кандидатів, які збираються взяти участь у довиборах до Верховної Ради, що відбудуться 7 березня у 61-му окрузі Донецької області («регіонал» Геннадій Васильєв, обраний по «мажоритарці» Мар’їнського району, склав свій мандат після переходу на посаду Генпрокурора). Як повідомили кореспонденту «УМ» в обласному відділенні Комітету виборців України, окружна виборча комісія прийняла 40 кандидатських заяв, 15 із них уже офіційно зареєстровані.