Реформу доручили Адаму

Скучивши за роботою, депутати плюнули на свої політичні суперечки (точніше, відклали їх до слушної нагоди) і працюють у поті чола — розглядають економічні та соціальні законопроекти, наприклад, про затвердження прожиткового мінімуму на 2004 рік, виступають, зачитують заяви... Наприклад, комуністичний депутат Юрій Соломатін — про те, як дістали послідовників великого Ілліча «буржуазні націоналісти» Ющенка разом з усілякими кучмівськими прихвостнями, самим Кучмою й «олігархічною «опозиціонеркою» Юлією Тимошенко.

Литвин залізе на люстру, аби тільки парламент працював

Усі щасливі, і давайте жити дружно — таким був лейтмотив позавчорашньої вечiрньої прес-конференції Володимира Литвина. Йдучи на «зустріч» зі спікером, журналісти боялися почути від облитого вранці водою й закиданого законопроектами Литвина ображені вислови на зразок розповідей про «звіряче обличчя» опозиції, але Володимир Михайлович був на диво, у непоганому настрої. Мабуть, на благодушний лад Голову ВР налаштував вечірній «блок» вівторкових сесій, коли всі депутати нарешті заспокоїлися й повернулися до виконання своїх прямих законодавчих обов'язків. Спікер навіть вибачився за «звіряче обличчя», про яке сказав «на хвилі емоцій», і насправді не хотів нікого образити. Просто йому дуже хочеться працювати. Настільки, що Литвин готовий... залізти на люстру!

У чужий монастир із «нашими» листівками не ходи!

«Якщо ти не займаєшся політикою — політика займеться тобою». У неминучості цієї істини на власному досвіді переконалися й представники тутешнього злочинного світу. «Бригадирами» та їхній підлеглими в останні роки так «зайнялися», що вони вже почали забувати ті часи, коли замість привітання гарчали: «Гаманець або життя!». Тепер лицарі з великої дороги все частіше перепиняють політичних опонентів свого «даху». І як підтверджують недавні події в Кураховому, гаманець їх у цьому разі вже зовсім не цікавить.

Школа спротиву

Закарпатська громадськість стежить за конфліктом, який розпалився між Ужгородською дитячою школою мистецтв та міською й обласною владами. Директор школи Євген Ясінський виявився «неугодним» правлячій СДПУ(о), бо очолював обласну організацію опозиційної Української республіканської партії «Собор». На захист свого директора виступив колектив школи, який вимагає скасувати рішення про його звільнення. Сам Євген Ясінський подав позов до суду, який призначено на 9 лютого.

Старі кадри «нової» ЦВК

Як і обіцяв постійний представник Президента у парламенті Олександр Задорожній, учора Леонід Кучма подав на затвердження до Верховної Ради список осіб, що мають сформувати новий склад Центральної виборчої комісії. Невідомо, чи це Л.Д. так злякався можливого судового позову голови УРП «Собор» Анатолія Матвієнка щодо бездіяльності гаранта, який уже пропустив усі терміни можливого подання, проте вже вчора на сайті Верховної Ради «висіли» пропозиції Кучми.

Опозиція закидала Литвина квітами

Опозиція закидала Литвина квітами

Відкриття п'ятої сесії ні народні депутати, ні журналісти та «гості Верховної Ради», ні радіослухачі та телеглядачі, яким обіцяли пряму трансляцію першого пленарного засідання, так і не дочекалися. Втім як і співаки хорової капели «Думка», запрошені для урочистого виконання Державного гімну, який завжди звучить при відкритті та закритті сесій ВР. Побачивши, як чоловіки у фраках та жіночки в концертних туалетах рвонули до виходу, необізнані з подробицями кулуарних депутатських домовленостей, відвідувачі парламенту вже було вирішили, що засідання не відбудеться взагалі. Але помилилися.

Кому Президент цицьки дасть?

Кому Президент цицьки дасть?

Наш Президент у прекрасній формі. Леонід Данилович з легкої руки В'ячеслава Піховшека не лише осоромив усіх, кому не терпілося його поховати, а й довів, що може дати фору багатьом молодшим за нього заздрісникам. Не так уже й багато в Україні 65-річних дядьків, які так жваво, виразно й без жодних окулярів змогли б прочитати текст так званого телесуфлера перед камерою. Та й виглядав Л.Д. у своєму, як сказали б на Західній Україні, «ясному» светрі просто як янголятко. Недаремно, вочевидь, ведучий програми «Епіцентр» («Студія 1+1») В'ячеслав Піховшек одягнув чорний джемпер — на контрасті Президент здавався таким лагідним, добрим, світлим... Шкода тільки, що розрекламоване паном Піховшеком інтерв'ю, яке відбувалося, судячи з усього, в гостях у гаранта, виявилося звичайнісіньким спектаклем. Ну не може наш Кучма так гарно й зв'язно говорити, не може розповідати про капосну опозицію або безсовісну Верховну Раду без жодних властивих йому вставок на зразок «т'к ск'з'ть» і проковтнутих закінчень. Між іншим, кабінет із прапором України й президентським штандартом теж чомусь виглядав як декорація, а співрозмовники здавалися «накладеними» на «картинку»...

Обережно з вогнем, панове!

Приводом для такого вердикту став позов Міжнародного антифашистського комітету й Об'єднаної єврейської громади України щодо публікації в «Сільських вістях» статей «Міф про український атисемітизм» (15 листопада 2002 р.) і «Євреї в Україні сьогодні: реальність без міфів» (30 вересня 2003 р.).
Це рішення викликало тривогу й глибоку занепокоєність журналістів, як і всієї громадськості України, бо ще раз жорстко продемонструвало нам заполітизованість суддівського корпусу держави.

«Бориспіль» випустить не всіх

«Бориспіль» випустить не всіх

Минулого року під час перебування у Вашингтоні д-у-у-уже виcoкопоставлений урядовець із Києва взявся розпитувати в одноплемінника, що вже мешкає у Штатах, як можна дозволу на це добитися якомога швидше. А на запитання співрозмовника, з чим пов'язана така необхідність, відповів: «Ти ж розумієш, як Ющенко стане Президентом, мені в Україні залишатися не можна».

«Хлопці, змагайтеся!»

«Хлопці, змагайтеся!»

За цю сесію Верховна Рада має розглянути біля тисячі законопроектів, заявив після вчорашньої погоджувальної ради спікер парламенту Володимир Литвин. Найпомітнішим проектом цієї, багато в чому вирішальної для розвитку України, сесії будуть, звісно, пропозиції щодо політреформи.
Власне невідомо, в яких умовах відкриватиме сесію Голова: не виключено, що трибуни знову заблокує опозиція. Річ у тому, що напередодні, у понеділок, опозиція та більшість мали знайти компроміс і способи подолання парламентської кризи. Якщо домовленостей не досягли, опозиція, ймовірно, і надалі домагатиметься свого використанням дещо екзотичних методів. Литвин заявив, що за будь-яких умов відкриє сесію, і «парламент покаже, що він працює».