«Вісті» не стоять на місці

Учора головний редактор «Сільських вістей» Василь Грузін подав апеляційну скаргу до Апеляційного суду міста Києва. Позивач вимагає скасувати попереднє рішення Шевченківського суду про закриття «СВ», оскільки вважає його «необгрунтованим та незаконним». Такої ж думки дотримується голова Соціалістичної партії Олександр Мороз, який звернувся з відповідним листом до Президента України.

«Чоботом» репресій — по Чоботу

Учора в Бродах Львівської області було знищено п'ять тисяч екземплярів книги «Нарцис. Штрихи до політичного портрета Віктора Медведчука», яку написав колишній народний депутат Дмитро Чобіт. Дивує при цьому не стільки факт знищення тиражу, а методи, як це було здійснено. За повідомленням прес-служби партії «Батьківщина», членом якої є Чобіт, близько четвертої ранку двоє невідомих напали на охоронців гаражного кооперативу і, погрожуючи пістолетом, завдали їм тілесних ушкоджень. Після цього зловмисники проникли у гараж, який належить Дмитру Чоботу, облили соляркою книжки і підпалили. У полум'ї згоріли автомобіль та гараж Чобота. Партія «Батьківщина» розцінює цей інцидент як «терористичний акт», спрямований проти Чобота, автора низки скандальних книг про українських політиків.

Кучма в диму, але без вогню

Робочий візит Леоніда Кучми на Львівщину розпочався з нештатної ситуації, яка трапилась одразу після прибуття Президента України на летовище Скнилів. З автобуса львівського виробництва, який мав відвезти пасажирів від літака до будівлі аеропорту, одразу після того як у ньому зручно вмостився сам гарант, львівський губернатор Олександр Сендега та інші офіційні особи, почав валити дим. Отож Кучмі та супроводжуючим його особам довелось пересідати в резервний автобус. І вже з його вікна Леонід Кучма зміг помахати ручкою двомстам мешканцям області, які прийшли в аеропорт вітати дорого гостя плакатами «Дякуємо за Сихівський міст» (будівництво цієї споруди у Львові не так давно завершив міністр транспорту Георгій Кірпа), державними прапорами та транспарантами з символікою СДПУ(о).

У «незалежнiй» СБУ з'явився перший зрадник

Поки «профільні» німецькі служби розмірковують над тим, чи можна вважати інформацію, розповсюджену генерал-майором Валерієм Кравченком, достатньою підставою для того, аби взяти опального СБУшника під захист від переслідувань української влади, його безпосереднє начальство всіляко намагається відмити заплямований мундир. Позавчора Служба безпеки офіційно звернулася до Генеральної прокуратури «у зв'язку з розповсюдженням генерал-майором Кравченком заяв у ЗМІ про факти порушення чинного законодавства в діяльності Служби безпеки». Як сказано в офіційному повідомленні СБУ, розміщеному на інтернет-сторінці цієї установи, Служба «готова надати представникам Генпрокуратури всі необхідні документи щодо її діяльності відповідно до вимог чинного законодавства України», — повідомляє прес-центр Служби безпеки України. Аби лише «генеральні прокурори» перевірили, наскільки ті Кравченкові факти правдиві, й розібралися, хто ж насправді «поганий хлопець» — обурений «злочинною діяльністю режиму» генерал-майор чи «головний розвідник» Олег Синянський або керівник СБУ Ігор Смешко.

Гризлов — Українi: «Ти у мене перша»

Гризлов — Українi: «Ти у мене перша»

Завжди корисно скористатися чужим досвідом, особливо якщо він позитивний. Хтозна, чи можна дати «плюсову» оцінку діяльності парламентів України та Росії, але так чи інакше, «досвідом в облаштуванні роботи» Верховної Ради та Державної Думи їхні лідери збираються дiлитися. Точніше, активно обмінюються ним, судячи з того, з яким задоволенням спікер ВР Володимир Литвин оцінював співпрацю зі своїми російськими колегами на зустрічі з головою російського парламенту Борисом Гризловим, який позавчора надвечір завітав до України з офіційним візитом.

«Символічна» плата

Ухвалу «Про збір за право використання місцевої символіки» депутати Львівської міськради прийняли ще 29 травня минулого року. Відповідно до цього рішення підприємства та фірми, що використовували найпопулярніші символи Львова — герби, історичні назви тощо — з комерційною метою, мали сплачувати скарбниці міста 0,1 відсотка від вартості виробленої продукції, а приватні підприємці — п'ять неоподатковуваних мінімумів на рік. Як передбачили львівські депутати, ці кошти спрямовуються на реставрацію пам'яток архітектури міста Лева.

У Німеччині готувався замах на Кучму?

Складається враження, що подумки наш Президент уже давно на пенсії. Бо на третій термін він справді не збирається, а вчора на прес-конференції заявив, що не планує навіть іти на посаду підсиленого політреформою Прем'єр-міністра. «Йти головою уряду на пiвтора року або менше? — iронiчно запитав Леонід Данилович. — Я вже практично органiзував свiй фонд i пiду спокiйно займатися полiтикою... I буду говорити про всiх те, що я думаю». А своїм майбутнім наступникам (точніше — кандидатам у наступники) Президент побажав «виходити з того, що на популізмі велику політику зробити неможливо». Імені свого наступника майбутній голова якогось фонду не назвав, але сказав, що «більшість» таки висуне єдиного кандидата.

Письменники так просто не здаються

Письменники так просто не здаються

На тлі гучних і скандальних подій, що розгорталися в Україні наприкінці минулого й на початку цього року — ухвалення антинародного бюджету, «ручне» проштовхування конституційної реформи, викривальні заяви генерал-майора Валерія Кравченка — перипетії довкола Національної спілки письменників відійшли в тінь. Проте НСПУ й досі не поставила крапку у справі про переворот, у результаті якого головою Спілки замість Володимира Яворівського несподівано «стала» Наталя Околітенко. Однак цієї суботи конфлікт, схоже, дійде логічного завершення...

Університети не винні

Дарма деякі нехороші люди образилися на Національний університет ім. Т. Г. Шевченка (який, щоправда, дотепні студенти з огляду на бурхливу діяльність свого ректора вже кілька років як перейменували в «ім.В. В. Скопенка») за те, що цей навчальний заклад нібито порадив Конституційному суду порахувати третій президентський термін Леоніда Кучми за другий. Як стверджує сам пан Скопенко, «ані університет в цілому, ані його юридичний факультет не робив офіційного висновку щодо права Леоніда Кучми балотуватися кандидатом у Президенти України».

«Хулiганська» справа

«Хулiганська» справа

«УМ» уже повідомляла, що минулого тижня до Верховної Ради надійшло подання, в якому Генпрокуратура просить народних депутатів дати згоду на притягнення до карної відповідальності БЮТівців Олександра Турчинова та Степана Хмари. Як повідомив журналістам на вчорашній прес-конференції один із «правопорушників», пан Турчинов, «хуліганам» у сукупності «світить» вісім років буцегарні. Це, звісно, якщо «апарат насильства» (є такий юридичний термін) нашої держави «віддячить» нардепам за скоєне максимальним покаранням за трьома статтями Кримінального кодексу: «Захоплення державних або громадських будівель», «Погроза працівникам правоохоронних органів», «Перевищення влади або службових повноважень з використанням зброї й образа співробітників правоохоронних органів». «От такі собі хулігани: один сивий, другий лисий», — зіронізував соратник Юлії Тимошенко.