Фешн мінус гламур

Фешн мінус гламур

Мода в Україні з'явилася недавно. Зараз профі, які трудилися в радянських будинках моди, напружилися. Спокійно, в Радянському Союзі, звісно, працювали експериментальні ательє, державні будинки моди, елітні салони, де слабку половину партноменклатури одягали не гірше, ніж Ів Сен-Лоран свою улюбленицю Катрін Деньов. Але поняття моди і модної індустрії, культ модного одягу на сезон, творчість, направлену на гармонізацію зовнішнього вигляду з внутрішнім світом, у суспільстві не вітали.

Відкат прокату

Відкат прокату

У вівторок, 17 жовтня, Київський апеляційний суд скасував постанову Кабінету Міністрів України № 20 від 16 січня 2006 року про обов'язкове дублювання, субтитрування чи озвучення іноземних фільмів українською мовою.

Іще раз про Трипілля...

Іще раз про Трипілля...

Сьогодні о 21.00 показ колекції Вікторії Гресь Ukrainian Fashion Week закриває осінні покази - знімають подіум, розмонтовують бекстейдж, акуратно упаковують банери спонсорів, виставка дорогих автомобілів біля «Альта-центру» закривається. Але у запізнілих баєрів чи модниць-трудоголіків залишається ще один день - 18 жовтня, щоб подивитися і помацати дизайнерські колекції, показані на українському Тижні моди, власноруч - у шоу-румі UFW на Х Міжнародній виставці модного одягу та аксесуарів Моda Ukraine.

Ірокези зі шприців, пуанти по-донецьки і Сваровскi в авосьці

Ірокези зі шприців, пуанти по-донецьки і Сваровскi в авосьці

У четвер у район Петрівки заїжджали такі «Мерседеси» і «Джипи», власники яких раніше навіть не знали, де є цей район, - у шатрі «Альта Експо» відкрилася найголовніша вітчизняна модна акція - Ukrainian Fashion Week Svarovski, яка триватиме до 17 жовтня.

Одяг для урочистих подій

Одяг для урочистих подій

Скромність віднедавна - не головна риса характеру української фешн-індустрії. У минулий четвер у нескромній близькості від бутіка Escada, на вулиці Володимирській, відкрився авторський бутік 26-річного українського дизайнера Євгена Фененка.

Караванське танго

Караванське танго

З крутих машин біля льодового палацу «Піонер» кожна друга дама виходила з об'ємним букетом - Оксану Караванську з ювілеєм її Дому прийшли привітати мистецтвознавець Наталя Кривуца, «президентші» модельних агенцій Міла Надточій і Влада Литовченко, грузинська джазова діва Ніно Катамадзе, дизайнерка Ольга Громова та інші.

«Кури бамбук tepliydom.kiev.ua»

«Кури бамбук <span style="color: #000000;"><a href="http://www.tepliydom.kiev.ua/"><span style="color: #000000;">tepliydom.kiev.ua</span></a></span>»

Організатори українського тижня прет-а-порте Ukrainian Fashion Week зазвичай потерпали від навали, з одного боку, активних і пробивних дизайнерів, які працюють на ринок і універмаги, але дуже хочуть показуватися на одному подіумі з тими, хто диктує тенденції і породжує концепти в моді, а з другого — від тих, кому не дає спокою кутюр, ексклюзив і ручна робота. Дизайнерів з кутюрними можливостями не так багато, тому організатори поки не можуть перед ними встояти і час від часу заганяють у глухий кут публіку, яка посеред якісного прет-а-порте раптом сліпне від блиску і розкошів туалетів ручної роботи. Але торгові марки виділили в окрему програму Trade Mark Defile, яка тривала три дні в «Альта-центрі» й закінчилася в неділю. Якби третина з того, що там показували, продавалася в наших магазинах, ми б, їй Богу, горя не знали.

Бенкетик під час кризи

На злеті солодкої і трохи терпкуватої, як смак доброго червоного вина, постреволюційної дружби України й Грузії, приватної і державної, президенти двох країн напланували і наанонсували безліч акцій дружби народів, один із проектів — Рік Грузії в Україні і Рік України в Грузії. Такі «роки» — задоволення не з дешевих, тим паче для не надто заможних країн. Але грузини свій Рік провели, не без меценатської допомоги грузинів-мільйонерів, які живуть в Україні. Наша культурна відповідь була запланована на квітень, але складні внутрішні політичні процеси, безлад у міністерствах, відсутність чіткої планової роботи і грошей прирекли цей проект на відтермінування. Нарешті вчора о 18.00 у Тбіліському державному театрі опери і балету ім. Паліашвілі відбулася урочиста церемонія відкриття Року України в Грузії, 20 хвилин відвели на церемонні промови, годину і сорок хвилин — на виступ оркестру народних інструментів під керівництвом Віктора Гуцала.

Чортова дюжина Форумів

Чортова дюжина Форумів

Львів. Середина вересня. По радіо у маршрутці кажуть, що в місто приїхали інспектори з УЄФА тестувати місцеві стадіони на придатність до чемпіонату Європи з футболу. На шкарубкій корі дерев у парку Франка скотчем приклеєні програмки Форуму видавців. З лайт-боксів заглядають у вікна машин обличчя молодих людей з домальованими червоним і зеленим вусами і бровами — це реклама 750-річчя Львова. Жахливі готелі з патріотичними назвами у центрі Львова заброньовані до єдиного номера. На вулиці Коперника затори, нові й нові машини безупинно під'їжджають до Палацу мистецтв і випльовують коробки і стоси книг, а яскраво-зелений «Запорожець»-кабріолет із щоглою з портретів видавців-близнюків облаштував тут стоянку на 4 дні. У Будинку вчених членів журі просять не класти сумки на світлі чохли стільців, а в Палаці Потоцьких публіку — не сідати на вікна і не тулитися до стін: перебування серед безцінних пам'яток архітектури, образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва вимагає певних правил на «території свободи». Як із добре розігрітої пластилінової маси, із земних прикмет виформовується образ найбільшого в Україні книжкового ярмарку — Форуму видавців-2006.

Палац для книжки

Сьогодні третій день львівського Форуму видавців, і звільнені від робочої необхідності кияни, львів'яни та інші українці присвячують цей бабино-літній уїк-енд «заготівлі» книжок на весь наступний рік. Правда, директор харківського видавництва «Фоліо» Олександр Красовицький вважає ситуацію, коли люди купують книжки раз на рік, не зовсім нормальною. Але це не найбільша ненормальність в європейській країні, що зветься Україною, тому зациклюватися на такій думці не будемо. До того ж на Форумі презентується 70 відсотків усіх книжкових новинок року, а отже, потяг до нового не можна вважати аномалією.