Нова форма донецького «Металурга» — суддівська мантія

Нова форма донецького «Металурга» — суддівська мантія

Як повідомляє телеканал «Україна», гравець донецького «Металурга» Георгій Деметрадзе подав позов у Печерський районний суд міста Києва. Грузинський форвард оскаржує легітимність пункту регламенту про ліміт легіонерів в Україні. Деметрадзе посилається на статтю Конституції України, де йдеться про рівні права будь-якого іноземця, що офіційно перебуває на території держави, з громадянами України, за винятком виборчого права.

А чи був «130-кілометровий хлопчик»? Був!

А чи був «130-кілометровий хлопчик»? Був!

Новина: київське «Динамо» підписало п'ятирічний контракт із молодим форвардом із Чернігова Андрієм Ярмоленком. У цьому році 17-річний нападник провів вісім матчів у першій лізі за «Десну», в яких забив чотири м'ячі.
Судячи з усього, це саме той «хлопчик», про якого на недавній прес-конференції головний тренер Анатолій Дем'яненко сказав дослівно так (подаємо мовою оригіналу): «Кстати, мне тут недавно сообщили, что в 130 километрах под Киевом наши селекционеры нашли мальчика, которого специалисты уже сейчас называют вторым Шевченко».
Ця фраза вже стала крилатою й породила в інтернеті цілу лавину анекдотичних переспівів. Уболівальники «Динамо», які вже не обурюються слабкою грою киян на євроарені, а сміються над нею, обсміяли на всі заставки і «хлопчика», і Шевченка, і селекціонерів разом із клубним керівництвом. До вашої уваги — вибране зі «130-го кілометра».

Зайві пристрасті на випаленій землі

Зайві пристрасті на випаленій землі

Ось так непомітно й закінчилося перше коло 16-го чемпіонату України. Непомітно — не лише через те, що команди «вишки» мають зіграти ще один тур другого кола, а деякі — і матчі 1/8 фіналу Кубка країни, і лише після цього вони підуть на канікули. Просто скандал у вітчизняному футбольному «сімействі» дійшов уже до тієї межі, коли репліки представників двох опонуючих таборів стають важливішими від подій на стадіонах. І ця істерія лише наростає, тим паче що наближається звітно-виборчий конгрес Федерації футболу, на якому обов'язково постане й кадрове питання. Телеканал Ахметова в недільній футбольній програмі проводить інтерактивне опитування, яке показує, що майже три чверті любителів футболу — за відставку Суркіса з посади президента ФФУ. Газета Суркіса, у свою чергу, не залишає каменя на камені від «Шахтаря», називаючи лобістську політику цього клубу «бюрокрОтією» («кроти» — це таке негарне визначення гірників). Простий же вболівальник починає крутити пальцем біля скроні. Справді, якщо Суркіс та його команда — з одного боку, і бійці Ахметова — з іншого, хочуть показати, що більше корупції — в таборі супротивника, то нехай подивляться, в якому бруді стоять вони самі.

«Фізкульт-ура» в парламенті

Учора в парламенті був День уряду, присвячений діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування щодо розвитку фізичної культури і спорту. Не зважаючи на мирну назву й досить нудний статус заходу (адже на «урядових днях» лише заслуховують міністрів та інших посадовців щодо стану справ у різних галузях), за підсумками вчорашнього дійства цілком могли «полетіти голови». Адже засідання збіглося в часі з потребою довершити переформатування Кабміну — «антикризова» більшість планувала саме 14 листопада задовольнити заяви про відставки двох «помаранчевих» міністрів (молоді і спорту — Юрія Павленка та охорони здоров'я — Юрія Поляченка) і призначити на їхні місця своїх висуванців. Принаймні такий хід подій анонсувала зранку прес-служба Кабміну. І не галузеві проблеми тут головні, а політика. «Наша Україна» обрала опозицію, тож нічого їй робити в уряді. Все логічно.
Але «серіал» тривав. По обіді лідерка фракції «Регіонів» Раїса Богатирьова заявила, що після їхнього понеділкового діалогу з Президентом «ще потрібен час», аби подумати і над цими відставками, і над можливістю «розширення» коаліції. Тож глава Мінмолодьспорту хоч і був готовий виносити особисті речі з робочого кабінету, але зрештою залишився працювати ще на деякий час. «Я переконав своїх співробітників, що, незалежно від написаних заяв, нам треба робити справу», — сказав Павленко журналістам у парламенті.

Король заглух, не повернувшись на трон

Ось так, на найцікавішому місці дав себе обігнати й обіграти великий «червоний барон» Міхаель Шумахер. Упродовж усього чемпіонату лідер «Феррарі» наздоганяв чинного «короля» «Формули-1» Фернандо Алонсо, на 16-му етапі - нарешті випередив у загальному заліку, і ось на Гран-прі Японії мотор червоного боліда по-зрадницькому заглух.

Три етапи до пенсії

Три етапи до пенсії

«Сьогодні особливий день, приємно завершити його красивою перемогою, але колись я хотів би поговорити про те, що буде в майбутньому», — так Міхаель Шумахер почав прес-конференцію після виграного ним «домашнього» Гран-прі Італії. Мавр ще не до кінця зробив свою справу, але мавр уже тепер вирішив сказати: «Це була моя остання гонка на автодромі в Монці. Наприкінці цього сезону, за домовленістю з командою, я залишу перегони. Це був справді винятковий час — я провів 30 років у автоспорті й отримував задоволення від кожної миті, проведеної на трасі... Я хочу подякувати всім, хто мені допомагав у часи виступів за «Бенеттон», подякувати «Феррарі» — у цій команді багато класних хлопців, моїх друзів, і мені було складно прийняти рішення про те, що ми більше не будемо працювати разом».