Усім — на острови!

Тепер ми можемо зробити висновок, що чи не найтривалішу перерву між осінньою та весняною частинами чемпіонату в Україні можна скорочувати. Необхідність зіграти вже цього року чотири тури другого кола, яку викликав вихід нашої національної збірної на чемпіонат світу, не безпідставно багатьох насторожувала. Але, як бачимо, ніяких глобальних проблем, якими могли стати переноси матчів через погодні умови, 16—19 тури не принесли.

Олег Блохін повернеться у Лейпциг 14 червня, щоб помститися за Леоніда Буряка

За подіями у виставковому центрі Лейпцига спостерігало, за твердженням організаторів, понад 320 мільйонів мешканців планети, i вже точно серед них було кілька мільйонів українців. Напевно, більшість футбольних уболівальників країни лише 9 грудня по-справжньому відчула себе учасниками чемпіонату світу. І хоча це було лише жеребкування, усі ми були у стані, близькому до ігрового, — від передстартової лихоманки до апатії. І це потім практично всі тренери і керівники національних федерацій будуть в один голос казати штамповані фрази, що на турнірах такого рівня слабких суперників не буває.

Дитина чемпіонів

Свого часу агенція «Ассошіейтед Прес» проводила опитування експертів, які визначали найкращих олімпійців XX століття, і серед них виявилося два українці — Сергій Бубка та Віктор Петренко. Стрибуна з жердиною ми маємо нагоду бачити часто, оскільки він нещодавно очолив Національний олімпійський комітет, а ось олімпійський чемпіон Альбервілля Віктор Петренко навідується до Києва раз на рік, адже вже понад десять років мешкає у США. У Києві фігурне катання в пошані, й столичний Палац спорту ще не забув аншлаги, які супроводжували змагання з цього виду спорту.

Від Гогірли не врятувала і Ворожцова

Наше припущення, що нічия у зустрічі македонських та українських гандболісток відгукнеться обом збірним заочним суперництвом за третю «прохідну» сходинку турнірної таблиці групи D, набуває реальних обрисів. За два тури до завершення першої стадії чемпіонату світу збірні Франції та Румунії мають у своєму активі по три перемоги і випереджають команди Андрія Портного та Леоніда Ратнера на три очки. Відтепер великого значення набуває різниця м'ячів і стає зрозумілим, наскільки погано, що ми першими грали з явним аутсайдером, адже саме з камерунками основні претенденти на вихід у другий етап і набирають необхідне позитивне сальдо забитих і пропущених голів.

Кубок — у гості, збірна — у чемпіони

Кубок світу з футболу буде наступного року в Україні, навіть якщо команда Олега Блохіна виступить на чемпіонаті світу-2006 не надто вдало. Запорукою успіху стане Всесвітній тур Кубка чемпіонату світу з футболу FIFАтм з Coca-Cola.

Шева в тіні Кака

Фіналіст Ліги чемпіонів минулого сезону — «Мілан» лише в останньому турі поточного групового турніру здобув путівку в 1/8 фіналу. У матчі з німецьким «Шальке» підопічних Карло Анчелотті влаштовувала й нічия, але з рахунком не більше 2:2. Наприкінці першого тайму італійці та німці обмінялися голами з інтервалом в одну хвилину і відклали визначення «зайвого» на другий тайм. Усе вирішив його початок. Цього разу героєм у складі «россо-нері» став не Андрій Шевченко, який цього вечора змарнував кілька гарних нагод для взяття воріт Роста, а Кака. Щоправда, жоден зі своїх двох голів бразилець не забив без участі українського форварда — спочатку Кака завершив атаку після сольного рейду Андрія, а потім підхопив м'яч після невдалої спроби Шеви влучити у порожні ворота і, обігравши опонентів, довершив справу. «Шальке» за п'ять хвилин скоротив рахунок, але на більше «швабів» не вистачило. Їхнє місце — у «плей-оф» Кубка УЄФА.

Ну й хто тут більше зло?

Майже рік триває судова «карусель» навколо вітчизняної федерації гімнастики. Як уже відомо читачам «УМ», у різних людей та судів — різні думки щодо результату минулорічних виборів президента УФГ (на цей пост претендували Стелла Захарова та Ігор Коробчинський), при цьому Захарову не сприймає керівний орган федерації — президія, тож «ще одним» президентом багатостраждальної УФГ став екс-голова товариства «Динамо» Віктор Корж, котрий днями вигулькнув також у виборчому списку Партії регіонів.

Ну, за дітей!

В обох матчах 18-го туру, які було перенесено на понеділок, «сухі» перемоги здобули господарі, при цьому всі чотири голи забивали гравці, які належать «Шахтарю». Три голи побачили власне донецькі вболівальники, яких зібралося лише 8 тисяч, а Чигринський, який перебуває у запорізькому «Металурзі» в оренді, забив переможний м'яч «Дніпру».

Блохін не хоче в групу німців

«Синьо-жовті» продовжують відзначати. Але тепер уже не вихід на чемпіонат світу-2006, а досягнення значно давніше. 13 грудня у столичному Палаці «Україна» святкуватимуть 30-річчя виграшу київським «Динамо» Суперкубка УЄФА та здобуття Олегом Блохіним «Золотого м`яча». Тож позавчора пан Блохін дав прес-конференцію з цього приводу.