Iз суддів по рішенню — Василенкові «стаття»

Минулого тижня Апеляційний суд Київської області відмовив судді Юрію Василенку в задоволенні його скарги. Колегія у складі суддів Юровського, Мазурка та Радченко, іншими словами, посприяла тому, аби рішення Шевченківського суду (попередньої судової інстанції, яка розглядала скаргу Василенка) вступило в силу. Це рішення полягало у відхиленні скарги Юрія Василенка на дії Вищої Ради юстиції. Остання, як пам'ятає наш читач, направила у Верховну Раду подання про позбавлення його посади судді «у зв'язку з порушенням присяги». Фактично ж за наведеною формулою ховалось невдоволення можновладців, викликане відкриттям Юрієм Василенком кримінальних справ проти Президента Кучми.

Куди впаде з престолу Медведчук

Куди впаде з престолу Медведчук

Одразу після того як нинішній голова ЦВК Сергій Ківалов публічно зрікся парламентського мандата, отриманого два роки тому від виборців 136-го Центрального округу Одеси, а заодно й від кандидатських обіцянок своєму електорату, місцеві аналітики спрогнозували низку претендентів на вакантне депутатське крісло. Бажаючих здобути нардепівську недоторканність або повернутися з політичного забуття набирається близько десятка. Серед вірогідних кандидатів, зокрема, міський голова Руслан Боделан, лідер «Яблука» Михайло Бродський, лідерка Прогресивної соцпартії Наталя Вітренко, яка не пропускає жодних виборів, дочка того ж таки голови ЦВК Тетяна Ківалова тощо.

Геть руки від Лазаренка,

Геть руки від Лазаренка,

«Важкий день» понеділок для Павла Лазаренка й 8 березня навряд чи буде святковим. І не лише тому, що в Каліфорнії Міжнародний жіночий день у версії Клари Цеткін нічим не відрізнятиметься від звичайного — саме 8 березня мають нарешті розпочатися судові слухання у справі екс-Прем'єр-міністра України, яка сколихнула не лише пів-Європи, а й Новий Світ. Щоправда, дата початку слухань поки що попередня й досить сумнівна, адже засідання вже переносили кілька разів — спершу воно мало відбутися 9 лютого, потім — 17-го, тепер уже їх призначено на 8-й день весни...

Дешифрована правда

Кур'єром у цьому процесі виступив народний депутат від «Нашої України» Микола Томенко, котрий напередодні повернувся з Берліна, де отримав документи від Валерія Кравченка. Як розповів на вчорашній прес-конференції Томенко, опальний генерал розвідки передав йому вісім розпоряджень, якi, на думку екс-працівника посольства в Німеччині, суперечать українському законодавству.

«У ньому дивовижно переплелися наука й політика»

«У ньому дивовижно переплелися наука й політика»

Позавчора не стало Михайла Павловського, народного депутата України, заступника голови партії «Батьківщина», лідера її Київської міської організації. Він помер на 62-му році життя після важкої хвороби, повідомили у фракції Блоку Юлії Тимошенко, до якої входив покійний.
Усі ми: рідні, близькі, колеги відомого парламентарія — збережемо світлі спогади про Михайла Антоновича, доктора технічних, а також економічних наук, народного депутата трьох скликань, міністра промисловості України на зорі її незалежності — в 1992 році. Павловський був одним із засновників у Київському політехнічному інституті факультету авіації і космічних систем, ініціював розробку державних програм «Автомобіль України», приладобудування, вертольотобудування, гіротехнології, виробництва електронно-касових автоматів. Створив в Україні наукову школу гіроскопічних приладів і навігаційних систем. Лауреат Державних премій України (1980, 1992), Державної премії СРСР (1986). А «Україна молода» пам'ятає низку фахових статей Михайла Павловського, з якими він виступав на сторінках нашої газети.

Наїзд на з'їзд

Наїзд на з'їзд

«Шановний колего! 19 лютого 2004 року рішенням Апеляційного суду Києва набуло чинності рішення Святошинського райсуду Києва від 11 грудня 2003 року, згідно з яким загальні збори НСПУ 29 жовтня 2003 року визнано легітимними. Повноправним головою НСПУ визнано Наталію Околітенко. Генпрокуратура розглядає подання про фінансові порушення колишнього керівництва НСПУ. На часі аудит НСПУ, у зв'язку з цим з'їзд НСПУ 28 лютого 2004 не відбудеться». Учора телеграму з таким змістом, за підписом «Голови правління Національної спілки письменників України Н.І.Околітенко» вручили кожному з майже 2 тисяч членів НСПУ — не просто вкинувши в поштову скриньку, а особисто в руки, під розпис про отримання у відповідному журналі.

Ще один убивця Александрова

У четвер співробітники СБУ спільно з органами міліції міста Слов'янськ Донецької області затримали ще одного мешканця Донецької області — такого собі К., який підозрюється у причетності до вбивства директора телекомпанії «ТОР» Ігоря Александрова. К., зазначає прес-служба Служби безпеки України, перебував у складі організованої злочинної групи і тривалий час знаходився у розшуку. Співробіники СБУ зазначають, що є достатньо підстав стверджувати, що затриманий — це останній з членів організованого злочинного угруповання, що безпосередньо брало участь у виконанні вбивства журналіста.

«Кучма може подати у відставку, щоб провести сфальсифіковані вибори»,

«Кучма може подати у відставку, щоб провести сфальсифіковані вибори»,

Лідер Соціалістичної партії Олександр Мороз вважає, що Президент Леонід Кучма може подати у відставку, щоб провести дострокові президентські вибори в серпні при низькій явці виборців. Про це з посиланням на інтерв'ю провідника СПУ повідомили «Українські новини». Логіка Сан Санича така: у серпні в Україні продовжується період відпусток і збору врожаю на селі, що забезпечить низький показник «голосувальників» та додаткові можливості для влади маніпулювати результатами виборів.

Президенту «Свобода» не потрібна

Президенту «Свобода» не потрібна

Як ви думаєте, чому, згідно з останніми соціологічними опитуваннями, рейтинг Леоніда Кучми в народі несподівано підскочив фактично вдвічі (раніше коливався на межі 4-6 відсотків, а тепер, як свідчать результати дослідження фонду «Демократичні ініціативи» та фірми СОЦІС, становить приблизно 12,6%)? Версію про те, що наприкінці другої президентської каденції народ пройнявся співчуттям до всіма свареного-пересвареного Леоніда Даниловича, одразу можна відкинути — коли населення ледве виживає, йому не до жалощів. Особливо якщо йдеться про владу, яка його на цю межу виживання й поставила.

В України знову чисті руки

Про це нашим журналістам у середу сказав Президент України Кучма, а вчора інформація знайшла підтвердження від іншого президента — керівника самої FATF Клаєса Норгена. На підсумковій прес-конференції по закінченні сесії FATF п.Норген, як свідчить ІТАР-ТАКС, сказав: «Я можу офіційно заявити, що рішенням сесії Україну виведено зі списку країн, які недостатньо борються з відмиванням незаконних доходів».