Чарльз-ілюстратор

Спадкоємець британського престолу принц Чарльз ілюструє... етикетки до французького вина. Принаймні аквареллю роботи принца Уельського буде оздоблено пляшки однієї з партій урожаю 2004 року марки Chаteau Mouton Rothschild. На картині — пейзаж курорту Антиб на Лазуровому узбережжі Франції.

Ще одна касація до «скрині Мороза»

«Україні молодій» знову забороняють називати чорне — чорним. Навіть якщо йдеться не про власні журналістські судження, а оцінки державних діячів — народних депутатів, котрі висловлюють свою думку щодо дій своїх колег — нардепів з інших політичних таборів.

Фіделю важко

Фіделю важко

Чутки про те, що у Фіделя Кастро рак кишечнику, розповсюджені минулого місяця у ЗМІ через джерела американського ЦРУ, не підтвердилися. Проте кубинський лідер, справді, перебуває у дуже важкому стані в лікарні у Гавані. Про це повідомила іспанська газета «Ель Паіс» із посиланням на двох лікарів — Грегоріо Мараньйона та головного хірурга Хосе Луїса Гарсіа Сабрідо, котрі особисто оглядали Фіделя.

«Глобуси» для «Дівчат мрії»

«Глобуси» для «Дівчат мрії»

Сезон роздачі кінематографічних премій стартував. Увінчають його нагороди від Гільдії кіноакторів і «Оскар», а вчора рано-вранці за київським часом на каліфорнійському курорті Беверлі Хіллз вручали «Золоті глобуси» — традиційні відзнаки за підсумками голосування членів Асоціації іноземної преси (кінокритиків, які працюють у Голлівуді й пишуть для закордонних ЗМІ). За вагою «Глобус» поступається лише «Оскару». Вважають, що здобуття «Глобуса» значно підвищує шанси фільму чи актора на здобуття «золотого чоловічка» від Американської кіноакадемії. Щоправда, тут дещо інакший поділ номінацій: на відміну від «Оскара», в «Золотому глобусі» кінокартини не стрижуть під один гребінець, а розмежовують на два жанри — комедії і драми.

Перейшов річку — і потрапив у ЄС

Перейшов річку — і потрапив у ЄС

Президент України, як уже повiдомляла «УМ», поїхав до Румунії в часи її ейфорії — з 1 січня країна вступила в ЄС. Свіжоспечений керівник союзної держави Траян Басеску пообіцяв Україні цілковите сприяння на нашому шляху до ЄС. Що ж, приємно.

Конституційний антиконституційний акт

Дружно подолавши вето Президента на Закон «Про Кабінет Міністрів», представники «антикризової» коаліції та Блоку Тимошенко тепер спільно запевняють усіх у тому, що нічого особливого не зробили — тільки «конкретизували» ті повноваження уряду, які вже й без того відведені йому оновленою внаслідок реформи Конституцією. Так, Юлія Тимошенко, яка вчора перебувала в Ізраїлі, під час відвідання Кнесету (ізраїльського парламенту) заявила, що «закон про Кабмін не додав нічого нового до Конституції» і тому, мовляв, БЮТ «дозволив собі за це проголосувати, бо ми не бачили, що цей закон проти Конституції».

Кнесет визнає Голодомор геноцидом

Кнесет визнає Голодомор геноцидом

Ізраїль зробить усе можливе для визнання Голодомору 1932—33 років геноцидом українського народу. Про це, передає УНІАН, заявила позавчора під час зустрічі з лідеркою БЮТ Юлією Тимошенко спікер Кнесету Далія Іцик. Тимошенко передала звернення своєї фракції до ізраїльських депутатів iз цього приводу. Нагадаємо, що раніше з таким самим проханням до керівництва Кнесету звертався і Президент України Віктор Ющенко.

Навесні навіть ціни розпускаються

Досі столиця залишалася не тільки містом із найбільш розвиненою мережею метрополітену, а й містом із найдешевшим проїздом у «підземці». У Дніпропетровську, приміром, ціна жетончика — 60 копійок, у Харкові — 75. У Києві поки що — всього 50 копійок. Поки що, бо вже навесні платити за «швидкий і комфортний вид транспорту» доведеться удвічі більше. Таку перспективу змалював заступник голови КМДА Іван Салій. Несподіваною цю заяву навряд чи можна назвати. Адже розмови про подорожчання міського транспорту вже давно лоскочуть нерви киянам. Одначе після стрибка тарифів на комунальні послуги сподіватися на те, що й транспортні ціни влада далі триматиме за віжки — марно.

З миру по нитці...

З миру по нитці...

Гості благодійної вечірки «Ніч після Різдва», яка відбулася минулого тижня у Києві, не лише ворожили у Святвечір, слухали виступи співаків, щедрували й брали участь у театралізованому дійстві.

Незалежна держава — помісна церква

Незалежна держава — помісна церква

Напередодні старого Нового року Президент зустрівся з Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом та єпископатом Української православної церкви Київського патріархату. Під час зустрічі з єпископами УПЦ КП Віктор Ющенко, зокрема, наголосив на тому, що ключовим завданням для держави є забезпечення єдності й консолідації нації, складовою частиною якого Президент вважає питання єдності Православної церкви в Україні. За словами Ющенка, держава не має компетенції втручатися у внутрішнє церковне життя, але вона повинна сприяти міжконфесійному миру і злагоді.