Євро поступиться гривні?

Євро поступиться гривні?

Про те, що наші банки потребують капіталізації, говорили давно і на всіх рівнях. Днями над утаємниченим планом капіталізації банківської системи було піднято завісу. Голова Нацбанку Сергій Тигіпко на позавчорашній прес-конференції повідомив представникам ЗМІ, що разом із президентом Асоціації українських банків Олександром Сугоняко розробляє відповідний план. Це буде низка кроків, які дозволять здійснити якісний ривок у розвитку банківської системи. Для цих амбітних планів створено непогане тло, насамперед — вигідна позиція експортерів, завдяки якій на міжбанківському ринку є можливість придбати вільно конвертовану валюту у великих обсягах (НБУ протягом січня-лютого купив 567 мільйонів доларів США). Національний банк України очікує, що спрощення процедури капіталізації банків дозволить їм збільшити свій капітал цього року на 40—50 відсотків.

Найменш «рівні» серед рівних

Найменш «рівні» серед рівних

Жодного з представників «Нашої України» (незаконно усунутого з посади міського голови Василя Петьовку, народного депутата Віктора Балогу та екс-заступника Петьовки Золтана Лендєла) територіальна виборча комісія Мукачевого ще не зареєструвала кандидатом у мери цього мальовничого закарпатського містечка. Нові вибори після організованого з Банкової перевороту, нагадаємо, відбудуться 18 квітня. Про це у коментарі «УМ» повідомив сам Василь Петьовка. За його словами, у середу відбулося засідання тервиборчкому, на якому обговорювалося питання реєстрації. «За останнім неофіційним повідомленням, «за » [реєстрацію] проголосувало четверо, «проти» — троє і вісім утрималося, — повідомив Петьовка. — Тому це питання перенесли на п'ятницю». До речі, екс-мер до цього часу не отримав від міськради своєї трудової книжки, що може створити ще більше проблем у його реєстрації.

«Нашій» редакції побили вікна

«УМ» уже писала про те, як невідомі під покровом ночі цеглою побили вікна в автомобілі голови тернопільської обласної організації Конгресу українських націоналістів Володимира Ткача. Майже водночас так само покалічили авто депутата міської ради Ігоря Гірчака, і зловмисників досі не знайдено. Прикметно, що обидва згаданих потерпілих є членами регіонального штабу «Нашої України».

Рік без Слави

Рік без Слави

Минає рік, як не стало Слави Стецько, а вона живе в моїм серці, душі, свідомості, такою, як була. І, переконаний, що так само у безлічі людей нашої Батьківщини та поза її межами. Адже пані Слава була людиною надзвичайною.
Навіть своїм образом вона була наче символом України. Висока, ставна, як і в дівочості, струнка попри свій вік. Притім мудра, високоосвічена, вищою мірою тактовна. Вона зналася на багатьох мовах, але послуговувалася все своє життя рідною їй — українською.

«Трійка», «четвірка», «шістка»?

Законопроект про вибори народних депутатів на пропорційній основі, який минулої п'ятниці у першому читанні ухвалила Верховна Рада, депутатів не так порадував, як збентежив. Бо з'ясувалося, що переважна частина парламентаріїв так і не збагнула, який саме відсотковий бар'єр для проходження в парламент власноруч затвердила. Скажімо, постійний представник Президента в парламенті Олександр Задорожній переконаний: новим законом прохідний бар'єр для партій встановлено на рівні 3 відсотків, а для блоків партій — на рівні 6 відсотків, про що й заявив журналістам у середу. Такої ж думки, як Олександр Вікторович, дотримуються ще чимало нардепів, тоді як щонайменше дві третини депутатського корпусу не мають сумнівів у тому, що в ухваленому законі йдеться про 3-відсотковий бар'єр і для партій, і для блоків.

Ще одна опозиційна «трійка»

Схоже, Рух, який у 1999 році розколовся на НРУ і УНР (нині УНП), таки буде єдиним. А точніше, з'єднається під брендом нової правоцентристської партії: вчора мала відбутися спільна зустріч керівних органів Народного руху Тарасюка, Української народної партії Костенка (вони входять до блоку «Наша Україна») та УРП «Собор» Матвієнка (Блок Юлії Тимошенко), на якій планувалось обговорити питання про утворення єдиної політичної сили на «потрійній» базі. Щоправда, як пояснив «УМ» керівник секретаріату УНП Борис Соколовський, безпосереднього об'єднання можна очікувати лише після президентських виборів. «Ми реалісти, — зазначив пан Соколовський, — цей процес дуже складний, бо треба напрацювати його механізми, а також спільні програмні і статутні документи».

А «нашоукраїнцям» — зась?!

Протистояння у закарпатському Мукачеві, де 18 квітня мають відбутися вибори нового мера, триває. «Наша Україна», маючи досвід уже більш як річного протистояння із владним (і багато в чому брутальним) перстом СДПУ(о), висунула в цьому окрузі одразу трьох кандидатів: Василя Петьовку, якого зняв із посади міського голови Леонід Кучма, народного депутата і екс-губернатора Закарпаття Віктора Балогу та Золтана Лендєла, екс-заступника Петьовки в міськраді. Проте, виявляється, і з проходженням цих панів до мерського столу можуть бути проблеми: за повідомленням прес-служби «НУ», 8 березня на засіданні тервиборчкому, де вирішувалось питання реєстрації кандидатів, не було зареєстровано ані Петьовку, ані Балогу, ані Лендєла. Таке рішення, на думку прес-служби регіонального осередку «НУ», може свідчити або про «некомпетентність членів теркомісії у питанні проведення виборів міського голови, або про партійну заангажованість голови комісії, або ж, що більш реально, про вказівки обласного керівництва СДПУ(о) під будь-яким приводом не реєструвати опозиційних кандидатів».

Давид Жванія: Замість деКДБізації почалася «медведчукізація»

Давид Жванія: Замість деКДБізації почалася «медведчукізація»

Повний, глибокий і безмежний абсурд (щоб не сказати — маразм). Це єдина оцінка, яку будь-яка нормальна людина може дати історії, що її роздули українські ЗМІ довкола чи не найскромнішого за рейтингом кандидата в російські президенти. Щоправда, спершу роздруківки з телефонних розмов, які нібито розкривали таємницю київських походеньок Івана Рибкіна, друга ворожого Кремлю бізнесмена Бориса Березовського, спливли-таки в російській пресі. Проте, судячи із захвату, з яким центральні телеканали й певні друковані видання України щонайменше упродовж тижня роздмухували цю історію, вона явно увійшла в усі «темники» як тема «дуже важлива й актуальна». Що наводить на думку: весь «рибкінський» скандал виник не випадково і не без допомоги тих, кому вкрай потрібно бодай якось дискредитувати найреальнішого переможця виборів-2004 Віктора Ющенка. Принаймні підприємець Давид Жванія, який пройшов до Верховної Ради за списком блоку «Наша Україна», переконаний: історія з Рибкіним — це спецоперація, організована Віктором Медведчуком, і проведена вона була за допомогою СБУ і ФСБ. Про це не надто охочий до інтерв'ю Давид Важаєвич, якого зробили одним із головних фігурантів цього скандалу, розповів редакторові інтернет-виданню «Українська правда» Сергію Лещенку.

Дев'ять з половиною

Дев'ять з половиною

Затверджена вчора в урядi програма його діяльності обіцяє українцям золоті гори: підвищення мінімальної зарплати до 237 гривень, збільшення пенсій, окладів бюджетників — на 25 відсотків, зростання іноземних інвестицій до 1,5 млн. доларів. Але чи реальні ці обіцянки? Адже для їх виконання бюджет України має бути не 58 млрд. гривень, а щонайменше 80.

Настрій Лазаренка покращився

Настрій Лазаренка покращився

Суд над колишнім Прем'єр-міністром України Павлом Лазаренком знову переноситься. Як уже повідомляла «УМ», розгляд справи Павла Івановича, якого американська влада звинувачує у відмиванні щонайменше 114 мільйонів доларів, мав розпочатися 17 лютого, потім пересунувся на 1 березня, далі — на 8-ме, 10-те і тепер уже на 15-те число першого місяця весни. Саме останню дату «закріпив» на досудовому засіданні за участю сторін процесу суддя федерального суду Сан-Франциско Мартін Дженкінс.