«Важливий не сам крок подання»

«Важливий не сам крок подання»

Учора Президент України вперше, відколи розпочалася війна через вето на закон про Кабінет Міністрів, зустрівся з Прем'єром Віктором Януковичем. До компанії долучився і спікер ВР Олександр Мороз. Певна річ, розмова була непростою. Прес-служба Президента дипломатично повідомляє, що «на початку зустрічі Ющенко наголосив на необхідності виконання домовленостей, укладених між політичними силами», бо «зараз усі вони, починаючи від Універсалу національної єдності, демонстративно ігноруються».

М'який перехід до жорсткості

М'який перехід до жорсткості

Говорячи про держави так званої СНД на позавчорашній прес-конференції, яка тривала майже три години, президент Росії Володимир Путін дав зрозуміти: лінія прагматизму в стосунках із колишніми колоніями у складі СРСР залишиться незмінною. Зокрема, і з Україною. Жорстка економізація взаємин, так це називає Путін. Принаймні «сухою економікою» він виправдовує той тиск, який чинить Москва на Україну, Грузію, Білорусь. Було особливо помітно, що російському президентові не подобається, що Захід називає це «економічним шантажем задля досягнення політичних цілей». «На Заході є сили, які недобросовісно інтерпретують події, що відбуваються», — парирує Путін.

Хто приведе нас у Європу?

Народна платформа «Європейський рух для України» об'єднає опозицію й приведе Україну в Європу. Про такі амбітні плани цієї організації говорили вчора на форумі цієї політичної сили її лідери та симпатики. Зокрема, ініціатор створення «Європейського руху», народний депутат Микола Катеринчук заявив про початок збору підписів на підтримку стратегічного курсу України до вступу в Європейський Союз. «Треба, щоб збір підписів почався по всій країні і кожен громадянин мав можливість відповісти, чи хоче він поставити підпис під рухом України до європейських стандартів та цінностей, чи ні?», — наголосив Катеринчук.

Референдум загальмували

Перша ініціативна група з проведення референдуму про недовіру міській владі зазнала фіаско: їй відмовлено в реєстрації. Як повідомляє прес-служба Київської міськдержадміністрації з посиланням на заступника голови КМДА Володимира Головача, за дорученням мера столиці Леоніда Черновецького управління правового забезпечення секретаріату Київради перевірило документи зборів громадян, які 23 грудня 2006 року ухвалили рішення ініціювати референдум.

Китайський «Нарцис»

Міф про Нарциса відтепер може вважатися не лише давньогрецьким, а й сучаснокитайським. Та й не міфом, власне, адже новітня історія закоханого у самого себе чоловіка не лише трапилася насправді, а навіть «удосконалилася». Річ у тім, що 39-річний Лю Є з китайського міста Чжухай вирішив, що вмирати від любові до себе, коханого, — це щонайменше дурниця. Та й навіщо, якщо можна із самим собою... одружитися.

Ви до нас? І ми до вас!

Учора глава секретаріату Президента Віктор Балога прибув до Москви. Одне з його завдань — домовитися про дату візиту Президента Віктора Ющенка до Росії, повідомляє УНІАН. Крім того, на вчора була запланована зустріч Балоги зі своїм російським колегою Сергієм Собяніним, керівником Адміністрації президента РФ.

Роксолани, їдьте додому!

Незабаром з Туреччини на батьківщину повернеться група українок, які тривалий час працювали у місцевих розважальних закладах та готелях. Учора «УМ» інформувала: турецька поліція провела найбільшу в Анталії за останній період операцію із звільнення з сексуального рабства іноземок. Від торговців людьми врятовано 76 громадянок України, Молдови і Росії.

Нелегальні Галі

Турецька поліція провела найбільшу в Анталії за останній період операцію зі звільнення iз сексуального рабства іноземок. Від торговців людьми врятовано 76 громадянок України, Молдови і Росії, повідомляють турецькі ЗМІ. Скільки було серед звільнених жінок українок, поки що достеменно не відомо. На час, коли верстався номер, Міністерство закордонних справ України перевіряло цю інформацію. У Посольстві України в Турецькій Республіці «УМ» коментувати звільнення наших громадян відмовилися. Щоправда, цей факт не спростували: мовляв, про все довідаєтеся від речників Міністерства закордонних справ.

В усьому винна шлюпка...

Екіпаж судна «Карла» з українськими капітаном і старпомом, як уже повідомляла «УМ», затримали у Грузії. Як зазначає УНІАН, це сталося за спуск шлюпки без дозволу місцевих прикордонників.

Трійка їде, трійка мчить... Було б кому зустріти

Чи є в Україні міністр закордонних справ? Питання, на яке Президент і «антикризова» коаліція дають протилежні відповіді, поки що залишається відкритим. Суд у «справі Бориса Тарасюка» (нагадаємо, керівник МЗС не визнає законним своє звільнення Верховною Радою) триває: наступне його засідання призначене на 13 лютого. Того дня у храмі Феміди очікуватимуть на... Президента. Адже вчора Шевченківський райсуд Києва ухвалив рішення про залучення Віктора Ющенка як третьої особи до розгляду справи про легітимність відставки міністра закордонних справ Тарасюка. Відповідне клопотання подали представники «суперечливого» міністра. До речі, перед тим за клопотанням представника Верховної Ради, яка, власне, і спробувала відправити главу МЗС у відставку, до розгляду справи як третю особу було залучено представників Кабінету Міністрів. Також суд задовольнив клопотання представника парламенту щодо запиту інформації з Конституційного Суду про розгляд подання 45 депутатів від 14 листопада 2006 року (про порядок звільнення з посад міністра закордонних справ та міністра оборони).