Телетріумф невігластва й ошуканства

Кілька років тому в Україні ганебно провалилася ідея створення так званої Телевізійної академії з присвоєнням титулу академіка двом десяткам людей, які подобалися організаторам цього псевдоакадемічного теледійства. Провалився й пишно обставлений конкурс телепрограм «Золота ера», оскільки більшість лауреатів постали з середовища ініціаторів конкурсу — телекомпанії «Студія «1+1», тодішній керівник якої одночасно був і найголовнішим академіком. Журналісти відвернулися від «Золотої ери», заявивши, що це — профанація творчого змагання. Тоді їм, журналістам, про це ще хотілося писати й говорити в ефірі. Зрештою, й гандж того конкурсу був суто українським: змагалися, хто кого обдурить, нахапається більше за інших. Нинішня ж телевізійна Україна стала разюче іншою. І нинішній найповажніший телефестиваль — Національна премія України у галузі телебачення «Телетріумф» — став показовим прикладом запровадження «темників» та застосування цензури навіть там, де мали б визначати кращих за результатами створеного і показаного в ефірі.

Не ходиш на сесії — віддай мандат

Так вважають депутати фракції «Наша Україна» в обласній раді, які готують відповідний проект ухвали на чергову сесію. На думку керівника фракції Олега Канівця, ті депутати, які упродовж року не відвідували більше половини сесійних засідань, не мають права представляти інтереси виборців, які за них проголосували. Тому фракція готує на сесію цей законопроект, механізм дії якого визначений у Законі «Про місцеве самоврядування».

Студенти вже почали «каштанову революцію»,

Адміністрації українських вузів не повинні застосовувати адміністративний ресурс проти студентів під час президентської кампанії-2004. Така основна вимога декларації порозуміння, підписаної Всеукраїнським моніторинговим комітетом «Студент обирає вільно!», Міністерством освіти і науки України, Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та НТУ «Київський політехнічний інститут».

НОВИНИ ПЛЮС

53% опитаних українців підтримали б відставку Леоніда Кучми з поста Президента і проведення дострокових президентських виборів (30% повністю підтримають цю ідею, а 23% — скоріше підтримують). Як передає УНІАН, про це свідчать оприлюднені вчора на прес-конференції в Києві результати опитування, проведеного Українським інститутом соціальних досліджень і центром «Соціальний моніторинг». Категорично не підтримали б скинення Кучми 10% опитаних. Скоріше не підтримали б — 25%. Важко відповісти на це запитання було 10% респондентів.

Реформонетримання

Реформонетримання

Банкова в цейтноті — згідно з планом, завтра до вечора Україна мала жити вже з реформованою парламентом Конституцією. Але через несподівану (а для когось, може, і сподівану) примху Володимира Литвина, максимум, що вдасться у четвер зробити «більшовикам» та їхнім лівим союзникам по реформі — це ухвалити закон про вибори народних депутатів, здолавши таким чином останню перепону на шляху до реформування політичної системи. Оскільки наступний тиждень не пленарний (згідно з розкладом засідань, з 29 по 2 квітня парламентарії мали працювати в комітетах i фракціях), до омріяного реформування доведеться чекати щонайменше 9 днів...

Висока нота РЄ

Висока нота РЄ

Нагримавши на Україну за брак свободи слова й профілактично покартавши її за можливі порушення під час проведення президентських виборів, Рада Європи змінила гнів на профілактику: не виключено, що незабаром у нашій державі буде відкрито незалежний Координаційний центр РЄ, покликаний сприяти тіснішій співпраці України з цією європейською структурою. Принаймні керівник делегації секретаріату Ради Європи, директор з питань стратегічного планування Жан-Луї Лоран на зустрічі в Києвi підтримав ідею Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Ніни Карпачової створити такий центр. Щоправда, мсьє Лоран висловив сумніви щодо того, чи вдасться це зробити у рік виборів.

Премія — генералу Кравченку?

В Україні генерал-майор Валерій Кравченко — без п'яти хвилин злочинець, зрадник, який «настукав» на власне начальство. Принаймні саме так оцінюють вчинок опального СБУшника, котрий оприлюднив фрагменти циркулярів із протизаконними вказівками, у відповідні правоохоронні структури. Опозиція, як і всі українці, котрих обурюють свавілля й вседозволеність нашої влади, дотримується з цього приводу дещо іншої думки.

З'їздівське весілля

З'їздівське весілля

Минулої суботи на ХІV Всеукраїнському з‘їзді Народного руху України в Києві було ініційовано створення першого передвиборчого блоку. Делегати з’їзду прийняли ухвалу, якою закликали створити такий блок спільно з патріотичними та реформаторськими силами, серед яких УНП, ПРП, «Солідарність», «Батьківщина», «Яблуко», УРП «Собор», СПУ, КУН, МПУ, СДПУ, УСДП тощо. «Ми зобов’язані забезпечити перемогу нашого кандидата на президентських виборах. Ці вибори визначатимуть долю України на десятиріччя. У нас є свій кандидат, який протягом багатьох років залишається найпопулярнішим політиком.

«Істинно народний» Прем'єр

Напередодні візиту до Полтави Прем'єр-міністра Віктора Януковича, який минулої п'ятниці влаштував тут нараду з питань виконання програми «Зерно-2004» та підготовки до весняно-польових робіт, місцеві газети випустили черговий залп суто піарних, рекламних матеріалів про нього з прицілом на президентські вибори. Уже багатьом відомо, що служби Януковича перейняли досвід Банкової і випускають власні «темники».

Реформа відкладається

«Якщо у вівторок ми оперативненько ухвалимо закон про вибори, а в середу Президент швиденько його підпише, то не виключено, що в четвер уже внесемо й зміни до Конституції». Приблизно так, судячи з їхніх коментарів пресі, міркували високопоставлені «більшовики», продовжуючи собі роботу ще на один сесійний тиждень. Як не обурювалися депутати-мажоритарники (до речі, представники не лише опозиційного, а й пропрезидентського таборів), що в них забирають цілий тиждень роботи на округах, Банкова була невмолима: треба, значить треба.