Свій орден — своїм людям

Насправді відзнаку «Почесний знак УМВС», засновану наказом начальника міліцейського управління у Вінницькій області, співробітники прозвали орденом лише у приватних розмовах. Але факт залишається фактом: нагрудний знак у формі восьмипроменевої зірки діаметром 45 мм із гербом Вінниччини створено. Його мають вручати не тільки службовцям системи МВС України, які зробили «визначний особистий внесок у досягнення високих показників у роботі», а й співробітникам інших правоохоронних органів та Збройних сил за активну участь у проведенні спільних заходів з охорони громадського порядку, захисту прав і свобод громадян тощо. Не забуто і про державних службовців інших органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, які отримуватимуть відзнаки за надання міліції дієвої допомоги, в тому числі й матеріально-технічної.

Такі дорогі дешеві сережки...

Звістка про низку нападів на жінок на житловому масиві Вишенька в обласному центрі облетіла городян умить. Зловмисник відзначався особливим нахабством, бо діяв серед білого дня на вулицях. Він підкрадався ззаду до представниць прекрасної статі і, зненацька напавши, зривав із вух золоті сережки, нітрохи не турбуючись ні завданим болем, ні травмами, які отримували потерпілі. До того ж напади були не поодинокими, а відразу йшли серіями з інтервалом у п'ятнадцять-двадцять хвилин.

П'ятірка... самому собі,

Схема отримання грошей від студентів, розроблена і запроваджена доцентом однієї з кафедр технічного університету у Вінниці, напевно, заслуговувала б ретельного вивчення кримінологами. Організована вона була справді закручено, бо особисто викладач нічого від студентів не вимагав і нічого у них не брав. На першому етапі підготовки курсових він раз за разом методично тільки «валив» виконані роботи і відсилав другокурсників їх переписувати. Тим самим викладач ставив їх під загрозу бути не допущеними до сесії.

Залежний «Край»

Вінниччина, мабуть, чи не останньою серед усіх областей розпочала регулярний випуск літературно-мистецького журналу, який, по ідеї, мав би об'єднати місцеві письменницькі і культурні сили. Привид подібного видання в умах творчої інтелігенції регіону витав не одне десятиліття і навіть не раз пробував матеріалізуватись: так і не вийшов підготовлений у дев'яності роки журнал «Заграва», на першому номері закінчили існування «Струмінь» (1927 р.), «Два кольори» (1998 р.), до сьомого номера протримався незалежний літературно-мистецький журнал «Згар» (2000—2003 рр.), який добре зустріли в столиці і регіонах.

Усе, що погано стоїть

Крадіжок металу, які в останні роки набрали характеру справжньої пошесті, не стає менше. Тим часом, поки викрадення алюмінієвих плит з пам'ятників учасникам війни, цвинтарних огорож чи кілометрів дротів з діючих ліній електропередач поступово переходять у розряд «банальних» крадіжок, мисливці за металом починають зазіхати на об'єкти, про які раніше ніхто й подумати не міг. У Жмеринському районі злодії вночі демонтували тридцятиметрову геодезичну вишку, яка містилась за межами населеного пункту, в одному з сільськогосподарських товариств Могилів-Подільського району — металеву водонапірну башту, а в Шпикові Тульчинського району розібрали 80 метрів під'їзної залізничної колії.

Отримайте «Свободу»!

«Вільний» подарунок зробила Поділлю телерадіокомпанія «Такт», яка вчора о 6.30 ранку розпочала транслювати на регіон на своїх хвилях Радіо «Свобода». Після припинення передач «Свободи» по загальнонаціональній FM-мережі радіо «Довіра» керівництво київського бюро «Свободи» вело пошук потенційних партнерів серед регіональних радіостанцій, і однією з перших відгукнувся «Такт». 30 квітня було підписано відповідну угоду, а вже через тиждень вона почала виконуватись. Планується передавати в ефір на хвилі 103,7 МГц повноформатні вечірній і ранковий програмні блоки, а також щогодинні випуски новин по 3-4 хвилини.

Феєрверк до річниці терактів

Якраз напередодні річниці терористичних актів у вінницьких маршрутках (які, нагадаємо, сталися торік 6 та 20 травня) над містом знову прогримів вибух. Після нього в обласну лікарню імені Пирогова доставили 40-річного громадянина Р. з опіками та рваною раною правої руки — травми, найочевидніше, були отримані внаслідок вибуху.

Шістка без соціаліста

На позавчорашній сесії Вінницької обласної ради, де абсолютна більшість місць належить провладним партіям, оголошено про створення фракції «Наша Україна», яку очолив керівник обласного штабу блоку Ющенка Іван Гамрецький. До її складу увійшли шестеро депутатів. Троє з них позапартійні, двоє представляють УРП «Собор», один — партію «Солідарність». До складу президії облради запропоновано включити Гамрецького.

«Хабар» пішов за димом?

Важко сказати, наскільки ефективною виявиться спроба членів Вінницького обласного осередку УНА-УНСО втрутитися в протистояння групи таксистів-маршрутників, які розбили наметове містечко на центральній площі, та міської влади (див. «УМ» за 9 квітня ц. р.), але зовнішня ефектність їхньої нової витівки — поза сумнівом. Так само точно розрахований і момент для її проведення. За ті три тижні, поки існує наметове містечко, ситуація істотно змінилася: новий конкурс на право працювати на ринку пасажирських перевезень маршрутними таксі з чітко виписаними умовами і термінами, проти якого боролися водії бусиків, таки оголошено. Це означає, що маршрутники, попри свою крайню знервованість і небажання поступатися принципами, таки програли.

«Я в'єтнамець і родом, і гробом...»

Свого часу громадянина В'єтнаму Ч., який закінчував навчання в одному зі столичних ВНЗ, до селища міського типу Турбів на Вінниччині привела любов: він познайомився з симпатичною подолянкою і вирішив пов'язати з нею життя. Щоправда, до ЗАГСу вони не звертались і вирішили жити в незареєстрованому шлюбі, від якого через рік народилася донечка. Після вузу Ч. вирішив на батьківщину не повертатись, позаяк у нього вже з'явилася сім'я, і цілком законно отримав посвідку на проживання. Він займався дрібним бізнесом у Києві, періодично навідуючись до дружини в Турбів, де у нього за п'ять років з'явилися приятелі.