Спішіть дітей робити!

Спішіть дітей робити!

На останній сесії тернопільської міської ради депутати майже одноголосно проголосували за звернення до Президента України з проханням узаконити оподаткування бездітних чоловіків, яким уже виповнилося 25 років. Аби із зарплати кожного громадянина України, який досяг цього віку, а татом ще не став, у бюджет відраховувалось шість відсотків заробітної плати.

Проти — газ

Прокуратура Чортківського району Тернопільщини порушила кримінальну справу стосовно службових осіб районного управління експлуатації газового господарства ВАТ «Тернопільгаз» та державного будівельно–монтажного підприємства «Тернопільгазбуд». Як повідомила «УМ» прес–секретар прокурора області Леся Долішна, їх звинувачують у службовій недбалості (частина друга статті 367 Кримінального кодексу), яка призвела до вибуху газоповітряної суміші в житловому будинку села Шманьківці 1 серпня цього року.

Збили Славу й Омеляна

Збили Славу й Омеляна

У ніч на 18 серпня в Тернополі було вчинено одразу два злочини проти пам’яті про видатних діячів українського націоналістичного руху. Першою жертвою став барельєф колишнього багаторічного лідера Конгресу українських націоналістів Ярослави Стецько, який було встановлено у травні цього року (з нагоди її 90–рiччя) на будинку в самому центрі міста, де розташований офіс обласної організації КУН і де пані Слава неодноразово бувала. Другою — меморіальна дош­ка на честь полковника Української повстанської армії Омеляна Польового на вулиці його імені на одному з житлових масивів. Дошка розбита вщент. А барельєф Стецько невідомі встигли лише збити зі стіни, частково пошкодивши. На звук падіння відразу зреагував сторож однієї з державних установ, що знаходиться по сусідству з обласним КУН. Однак він устиг побачити тільки спини кількох людей, які втікали.

Короп по–коропецьки із Коропця

Короп по–коропецьки із Коропця

Окрім мальовничих краєвидів та історичних пам’яток, для туриста цікаве що? Правильно, оригінальна місцева кухня, яка смачно відображає місцевий колорит. Тож і містечко Коропець, що стоїть на березі однойменної річки, стало адресою оригінального фестивалю невипадково — минулої неділі на Тернопільщині, поряд з унікальним Дністровським каньйоном, уже втретє відбулося оригінальне культурно–кулінарне дійство «КоропФест–2010». У містечку Коропець уже не одне століття культивується дуже цікава рибна кухня, тож багато родин має свої фірмові рецепти, які передаються з діда–прадіда, і особлива увага традиційно надається іменному, так би мовити, коропу. Майже сімдесят способів приготування цієї простої і порівняно недорогої риби і було презентовано на фестивалі як самими коропчанами, так і гостями фестивалю. «УМ» вибрала для своїх читачів кілька найцікавіших.

Вимучена, але красива

Вимучена, але красива

Розмови про те, що ганебно не мати на батьківщині співачки зі світовою славою хоч одного пам’ятника, почалися в Тернополі відразу після здобуття Україною незалежності. Потім роками сперечалися про місце його встановлення та про джерела фінансування представники влади, місцеві політики і громадські діячі та митці. Спочатку говорили, що місце такому пам’ятнику біля музею Крушельницької у приміському селі Біла, де мешкала співачка з родиною. Потім вирішили, що він має стояти біля краєзнавчого музею на майдані Мистецтв і навіть встановили там відповідний камінь, але на тому справа й заглохла.

Бійтеся «Алігатора»

В обласному центрі вибухнув черговий скандал, пов’язаний iз відомим готельно–розважальним комплексом «Алігатор» і розташованим у ньому аквапарком «Лімпопо». Відразу треба зауважити, що цей одіозний заклад iз хижою назвою впродовж кількох років якимось, явно незаконним, чином примудрявся працювати на повну потужність, приносячи господарям непогані прибутки попри те, що за документами... навіть не був повністю зданий в експлуатацію. За цей час саме в аквапарку смертельно травмувався молодий чоловік та втопився семирічний хлопчик. Були випадки й різного ступеня отруєння випарами хлору, яким дезінфікується басейн. І ось цієї суботи там знову постраждало четверо дітей, яких батьки привели, аби розважити і водночас порятувати від страшної спеки.

Збір «синьйорів» над Дністром

Збір «синьйорів» над Дністром

Років вісім тому «УМ» уже розповідала своїм читачам про незвичайну кліматичну зону на крайньому півдні Тернопільщини. Природа облаштувала її так, що, наприклад, коли всього лиш у тридцяти хвилинах їзди на північ черешні ще цвітуть, то тут деякими сортами вже можна ласувати. Так і з іншими культурами. Скажімо, ще за часів Австрійської імперії наповнені червонобокими помідорами ящики відправляли звідси залізницею не куди–небудь, а до європейських столиць — Відня та Варшави. А кожний сільський господар добре знався на стандартах, відбирав згідно з ними найспіліших «сеньйорів» і складав у спеціальні ящики, пронумеровані таким чином, щоб закупівельники потім могли знати, де чия продукція. В результаті виключався найменший брак, бо його виявлення означало автоматичне припинення закупок у конкретного газди. В наш час усе по–іншому, але помідорництво залишається для жителів наддністрянських сіл основним трудовим інтересом. Збір урожаю тут розпочався ще на початку червня і триватиме аж до жовтня.

Вони — не раби?

Вони — не раби?

Позавчора Департамент зв’язків з громадськістю МВС України оприлюднив інформацію про те, що співробітники управління боротьби з організованою злочинністю УМВС України в Тернопільській області викрили групу викладачів одного з місцевих вишів, які під виглядом навчальної практики вивезли за межі України майже півсотні студентів з метою їх незаконної трудової експлуатації.

За віру... через землю?

Нахабний злочин невідомі вчинили близько десятої ранку, коли біля оселі Михайла Пилипіва, настоятеля храму Української греко–католицької церкви в селі Постолівка Гусятинського району, проїхав легковик, з якого у вікна будинку кинули дві пляшки з займистою сумішшю. Одна з них розбилася об стіну, а інша влетіла в кімнату й призвела до пожежі. На щастя, вдома була дружина священика, яка відразу кинулася її гасити: з опіками й порізами рук, ніг і розривом сухожилля наразі жінка перебуває у травматологічному відділенні Гусятинської лікарні.

І в лемків своя церква буде

І в лемків своя церква буде

Тернопіль уже давно зажив слави міста, де є найбільше церков із розрахунку на душу населення. І це не рахуючи численних каплиць та капличок на території вишів, лікарень, різних установ і навіть військового комісаріату та управління СБУ (до речі, з вікон квартири авторки цих рядків видно куполи аж чотирьох храмів різних конфесій). Попри це тенденція щодо подальшого будівництва церковних споруд під девізом «Хорошого багато не буває» продовжується. Так, нещодавно одержало дозвіл від міськвиконкому на будівництво і своєї невеличкої церкви тернопільське товариство «Лемківщина».