Солдати, до бою!

Солдати, до бою!

Рівень захворюваності українців на грип та ГРВІ поки не досягнув тієї позначки, коли можна говорити про епідемію. Але така ситуація триватиме недовго. Як прогнозують українські медики, уже через декілька тижнів нас накриє грипозною хвилею. У поліклініках виростуть черги до ЛОР–лікаря, в аптеках спорожніють полиці з найпопулярнішими протизастудними ліками. Кого епідемія захопить у першу чергу? Як позбутися симптомів захворювання, не наживши при цьому ускладнень? Відповіді на ці й інші запитання «УМ» шукала у столичних медиків.

Різдвяні подарунки з неба

Різдвяні подарунки з неба

Що б там учені не казали про парниковий ефект і загрозу глобального потепління, але правдивість «метеопрогнозу», чітко зафіксованого в українському фольклорі, важко заперечувати. Народ каже: «Холодно, неначе перед Різдвом», і от вам, будь ласка! Морозець почав пощипувати щічки ще в грудні, але не так агресивно, як у перші січневі дні. Учора ж уранці дітлахи (дехто — з дорослими) вже ковзали по крижаній поверхні чималого озера неподалік мого будинку, а рибалки длубали лід на Дніпрі і чатували на улов...

ТабУ на п’яного Діда

ТабУ на п’яного Діда

За тиждень прокату в українських кінотеатрах нова стрічка Тимура Бекмамбетова встигла нажити не лише палких шанувальників, а й запеклих ворогів. До лав останніх записалися члени Всеукраїнської громадської організації «Телеглядацька асоціація батьків України» (ТабУ). У своєму відкритому зверненні до батьків ТабУ зазначає, що кінострічка несе в собі приховану небезпеку для родин, оскільки новорічна тема, використана Тимуром Бекмамбетовим, перестала відповідати сімейним цінностям свого попередника («Іронія долі...» Ельдара Рязанова).

Не гірше, як у Мюнхені

Не гірше, як у Мюнхені

Після неодноразового перенесення «години Ч» у Києві нарешті відбулося урочисте відкриття «найпросунутішого» на теренах СНД державного кардіологічного і кардіохірургічного центру. За словами директора новоствореного Центру серця Бориса Тодурова, медичні заклади такого високого рівня працюють в Європі та Сполучених Штатах. А серед колишніх радянських республік схожа лікарня функціонує лише в столиці Росії, і то гіршої якості. Унікальність київського медзакладу полягає в тому, що все в Центрі серця — від початку проектування і до завершення будівництва — виконано за найвищими європейськими стандартами. Кореспондентка «УМ» побувала в розкішній будівлі, розташованій на вулиці Братиславській, 5–а, і пересвідчилась у цьому на власні очі.

Стриптиз для садисток

Жахлива історія сталася в одному з навчальних закладів у Сумах. Наприкінці листопада четверо учениць профтехліцею № 11 разом із колишньою випускницею навчального закладу Русланою вирішили провчити першокурсницю Юлю — нібито за дуже зухвалу поведінку. Як розповіла «УМ» співробітник Центру громадських зв’язків Управління МВС України в Сумській області Галина Кожедубова, після занять дівчата на чолі з Русланою вивели Юлю за територію училища і, жорстоко побивши, змусили жертву стати на коліна й просити вибачення у нібито раніше ображеної Руслани. Юля, стоячи на колінах, називала себе тварюкою та зі сльозами на очах просила вибачення.

Поїздка «з душком»

Поїздка «з душком»

Сідаючи за кермо автомобіля, людина ризикує надихатися не лише хімічними випаровуваннями салону «чотириколісного друга», які особливо дошкуляють улітку, або вихлопами інших авто, які запруджують дорогу. До таких некорисних для здоров’я «інгаляцій» можуть приєднатися випаровування метанолу — смертельно небезпечної речовини, з якої підпільні підприємці виготовляють... рідину для миття автомобільного скла. Як розповів «УМ» директор Українського науково–дослідного інституту спирту і біотехнології продовольчих продуктів, доктор технічних наук, академік Української технологічної академії Сергій Олійнічук, працівники його лабораторії перевірили якість склоомивачів вітчизняного виробництва, представлених на ринку. Дослідження показали, що один із восьми зразків рідини містив у своєму складі метиловий спирт — отруту, давно заборонену в нашій країні для використання у побуті.

Тюбаж для «чайників»

Тюбаж для «чайників»

До написання цього матеріалу мене спонукала випадково підслухана розмова трьох жінок пенсійного віку, які сиділи на одній зі столичних зупинок в очікуванні «пільгового» автобуса. Власне, бабусі так голосно обговорювали наболілу тему здоров’я і нездоров’я, що не почути їх було просто неможливо. Після традиційного конкурсу діагнозів (у кого хвороба страшніша й невиліковніша) й критикування медикаментів (дорогі й неефективні) бабці почали обмін «чудодійними» рецептами очищення й омолодження організму, вдало випробуваними мало не всіма «болящими» родичами. «Якщо лице жовте або в прищах, нудить від жирного і болить у правому боці, треба чистити печінку, — безапеляційно мовила одна з бабусь. — Уранці з’їсти три яєчні жовтки, змішані з цукром, лягти з грілкою на правому боці, а через годину піти в туалет. Усі шлаки виходять!»
Заінтригована інформацією, я вирішила з’ясувати, чи справді простий метод (який ще називають тюбажем, або «сліпим зондуванням) здатний творити дива. Утім, як розповіла «УМ» завідувач кафедри гастроентерології, дієтології, ендоскопії НМАПО імені П.Л. Шупика, заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Наталя Харченко, така процедура допоможе не кожній людині. Є пацієнти, які після самостійного проведення тюбажу опиняються... на операційному столі!

Пікові швейцари

Звістка про те, що на трьох станціях столичного метро працюють (а значить, і гроші за це отримують?) «трамбувальники» пасажирів, неабияк збентежила киян. «А як же техніка безпеки? — довго дивувалася моя сусідка по під’їзду. — Хіба правила метрополітену дозволяють пхати людей у спину? Ще хтось ноги поламати може...»

Приворот для сонька–дрімка

Приворот для сонька–дрімка

Для нашого шаленого часу безсоння не таке вже й рідкісне явище. Людина може півночі крутитися у ліжку, рахуючи овечок або слоненят, а сон прийде тільки під ранок, за годину–другу до будильникового вереску. За допомогою яких засобів бідака може повернути собі нормальний здоровий сон?

Євроскальпель

Через два роки поліклініки й лікарні Житомирщини, Полтавщини та Харківщини буде важко впізнати. До кінця 2009 року в трь­ох пілотних областях України працюватимуть спеціалісти з різних країн світу — щоб покращити роботу вторинної ланки медичної допомоги (ВМД).