Комп'ютер, кращий за тисячі інших

Комп'ютер, кращий за тисячі інших

Нещодавно в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» відкрили науковий центр, окрасою якого став надпотужний комп'ютер. Дорогий подарунок (суперкомп'ютер коштує близько трьох мільйонів гривень) вручили університету в рамках виконання Указу Президента про сприяння розвитку наукового потенціалу вищих навчальних закладів, а також завдяки тому, що Міносвіти назвало пріоритетним завданням розвиток природничих та технічних наук.

Диплом: фальшивий чи справжній?

Таку заяву зробив під час прес-конференції міністр освіти Станіслав Ніколаєнко. За його словами, пластикові студентські дипломи, які з 2000 року видають випускникам усіх українських ВНЗ, мають шість рівнів захисту (графічний, голографічний та інші). Ніколаєнко розповів, що диплом змінює колір, якщо його розірвати або переламати навпіл.

Тоді, коли студентами і ми були

Тоді, коли студентами і ми були

Студентські роки — найромантичніші. Це не лише час навчання, сесій, пошуків роботи та хронічної нестачі грошей (принаймні для переважної більшості «простих» студентів). Саме під час навчання у «виші», як показує досвід, найчастіше і найнестримніше закохуються, чинять різні прикольні дурниці, знаходять друзів на все життя. Напередодні сьгоднiшнього Дня студента ми вирішили розпитати відомих українських політиків, письменників, музикантів та художників про їхні студентські роки.

Комп'юТЕРРА ІНКОГНІТА

Комп'юТЕРРА ІНКОГНІТА

У жовтні в Києві відбулася перша Східноєвропейська конференція телекомунікацій та інформаційних технологій. Вона зібрала провідних фахівців інформаційно-комунікаційної галузі з України, Литви, Польщі, Латвії, Естонії та інших європейських країн. На професійному рівні обговорювалися проблеми ринку інформаційно-комунікаційних технологій.

Чиї аграрні вузи?

Чиї аграрні вузи?

Представник Міносвіти, заступник міністра Ярослав Болюбаш переконаний, що всі державні ВНЗ країни мають підпорядковуватися Міністерству освіти. Це питання треба вирішити досить швидко, адже в рамках Болонської конвенції ми повинні до 2010 року повністю узгодити нашу систему освіти з європейською. А там усі державні вузи підпорядковуються одному, освітянському, відомству. Болюбаш дав зрозуміти присутнім, що цю позицію Міносвіти підтримує і нинішній уряд, тож процес передачі вузів під юрисдикцію МОН неминучий.

Вуз на березі Чорного моря

Наприкінці вересня студенти колишнього Гуманітарного інституту «Артек» зітхнули з полегшенням. Адже їхній навчальний заклад після майже півроку «підвішеного стану» знову став легальним. Точніше, на базі колишнього інституту вирішили відкрити філію найбільшого українського педвузу — київського Національного педагогічного університету ім. Драгоманова. «Артеківському» гуманітарному інституту критично не вистачало дипломованих викладачів — професорів, докторів та кандидатів наук, тому Державна акредитаційна комісія у квітні цього року позбавила його ліцензії.

Рок-урок

Рок-урок

Презентація проекту відбулася минулої п'ятниці в Британській раді у Києві. Лідер гурту ТНМК Олег Михайлюта (сценічне ім'я — Фагот) любить вчити мови. Він досить непогано володіє французькою, вчить іспанську, а останні півроку мав нагоду «підтягнути» свою англійську. Саме тоді українським реперам запропонували участь у проекті радіоуроків англійської, ініціатором якого виступили українська служба Бі-Бі-Сі та Національна телерадіокомпанія України.

Освiтнiй армрестлiнг

Освiтнiй армрестлiнг

Наприкiнцi вересня МОН закрило 32 фiлiї Мiжрегiональної академiї управлiння персоналом, i 4500 випускникiв не отримали дипломiв. У вiдповiдь МАУП подала низку судових позовiв проти Мiносвiти. У маупiвськiй пресi з'явилися статтi про «сiонiстський заколот», у яких мiнiстру Нiколаєнку у «Фотошопi» домальовували пейси, i тепер пiд час кожної прес-конференцiї Нiколаєнко клянеться, що не збирається знищувати нi МАУП, а нi iншi приватнi вузи в Українi.
Ректор Міжрегіональної академії управління персоналом (МАУП) Микола Головатий вважає, що Міносвіти «почало дерибан на ринку вищої освіти». А гроші у цій сфері «крутяться» чималі — за оцінками експертів, від 7 до 10 млрд. гривень. Для того щоб прибрати конкурента (в даному випадку приватні вузи) та мати можливість розпоряджатися цими грошима на власний розсуд, МОН, на думку керівників МАУП, вирішило «притиснути» неугодні їм вузи. Посилилися перевірки якості викладання у філіях, закрито більше ста структурних підрозділів ВНЗ та вищих навчальних закладів, дві третини закритих вузів — приватної форми власності, інші — державної.