Знову цвітуть каштани?

Знову цвітуть каштани?

Давно під стінами Кабміну не було так галасно й людно: тисячі людей прийшли на вулицю Грушевського, аби підтримати початок так званої «каштанової революції» — акцію протесту, організовану «Нашою Україною» з вимогою повернути народу «приховані народні 10 мільярдів гривень». З імпровізованої трибуни — кузова вантажівки — до присутніх звертався Віктор Ющенко. Поруч із ним були Іван Заєць, Тарас Стецьків, Володимир Яворівський, Юрій Костенко, iншi депутати. У натовпі — знамена «Нашої України», УНП, ПРП, «Солідарності», КУНу і Молодіжної партії, УРП «Собор», «Батьківщини», «Яблука», Християнсько-демократичного союзу. Збиратися люди почали біля метро «Арсенальна», на Михайлівській площі та біля пам'ятника Шевченку близько 11-ї години ранку — звідти й вирушили колонами до стін Кабміну, заблокувавши праву частину Хрещатика, а потім і вулицю Грушевського.

Медведчук організував «обстріл» Сороса,

Медведчук організував «обстріл» Сороса,

Непересічність візиту Джорджа Сороса (не тільки в Україну, а й у будь-яку іншу державу з недорозвиненою демократією) важко переоцінити, оскільки людина з мільярдними статками, яка готова поділитися їх частиною, — персонаж мало не біблійний (хоча тут залишається простір для дискусії — з якою метою?). У нас же нормальній дискусії заважають нездорове цькування й відверто хуліганські акції, влаштовані проти заморського гостя. З «найгарячіших» новин — пакет з майонезом, вилитий вчора у Сороса під час форуму «Права людини і чесні вибори». Правоохоронці затримали кількох хуліганів, котрі кричали «Нехай живе братство!» (чи «Братство»?) і які виявилися членами однойменної скандальної організації, очолюваної шоуменом з претензією на політолога Дмитром Корчинським.

Кучма на польському базарі

Кучма на польському базарі

Веселим сюрпризом порадував Леоніда Кучму польський президент Олександр Кваснєвський, прибувши до Києва на урочисте відкриття Року Польщі в Україні — книга нашого Президента, яка ввійшла в анали газетного гумору, «Україна — не Росія», видана польською мовою і вже кілька днів, як була помічена на розкладках у Кракові. Ще один, підгаданий спеціально до урочистостей, сюрприз — Польща призупинила приватизацію меткомбінату «Гута Ченстохова», в процесі якої, на думку України, несправедливо було обійдено Індустріальний союз Донбасу. І хоч настрої у польських верхах зовсім не збігаються з учорашньою заявою з цього приводу Кваснєвського, слово таки було сказано.

В єдності партій — сила народу. І політиків

В Українi вже почався безпосередній процес створення нової партiї європейського типу на базі «Нашої України». В iнтерв'ю газетi «Галицькi контракти» лідер «НУ» Віктор Ющенко розповів, що «сьогоднi вже формується оргкомiтет, який безпосередньо вiзьметься за створення цiєї партiї». При цьому В.Ю. передбачає виникнення великих організаційних проблем у разi створення нової партiї на базi найбільшого опозиційного блоку. Воно й справді так, якщо взяти до уваги те, наскільки різними зараз є колишні однопартійці з НРУ та УНП: якщо на рівні парламенту між ними є порозуміння, то в деяких регіонах прихильники Костенка за п'ять років розколу Руху побили аж надто багато горщиків із тими, хто входить до партії Чорновола—Удовенка—Тарасюка.

Львівську облраду розсудить Литвин?

Безпрецедентний випадок за історію незалежності України стався у сесійному залі Львівської облради. Після трьох місяців гострого політичного протистояння (остання сесія відбувалася 23 грудня минулого року) представники есдеківської групи «Соціальна справедливість» та частина депутатів з іншої провладної групи «Ділова Львівщина» (Михайло Брегін) не прийшли на засідання сесії, яка мала вирішувати важливі соціально-економічні питання регіону, що нагромадилися за цей рік. Після того, як голова Михайло Сендак зробив перекличку, виявилося, що на сесії з 81 обранця присутні всі представники фракції «Наша Україна» (27 осіб) та ще 8 депутатів із «Ділової Львівщини». Загалом 35 депутатів. Така кількість (менше половини) депутатів облради не дозволила сесії розпочати роботу.

На що Янукович витратить прихованих 10 мільярдів?

На що Янукович витратить прихованих 10 мільярдів?

В акомпанемент акції «Досить обдирати народ!» лідер «Нашої України», яка й ініціювала захід, Віктор Ющенко провів прес-конференцію. В.Ю. повідомив, що вчора він спільно з колегами по фракції Віктором Пизеником та Сергієм Терьохіним подали до Верховної Ради законопроект «Про термінові заходи з розподілу прихованих доходів державного бюджету України 2004 року». Необхідність такого проекту, за словами Ющенка, була викликана тим, що уряд занизив доходну частину бюджету на 10 мільярдів гривень. Про це, зокрема, свідчать розрахунки, проведені експертами та економістами «Нашої України».

Кого боїться Київ?

Кого боїться Київ?

Чинній владі невигідно, аби на плечі потенційного єдиного кандидата від пропрезидентських сил Віктора Януковича падали плями негативу. Тому не дивно, що акцію проти антисоціальної політики уряду «Досить обдирати народ!», яка стартувала у Києві за ініціативи «Нашої України», намагаються припинити.

Позавчора по обіді керівнику штабу «НУ» Роману Безсмертному передали повістку про виклик для участі в судовому процесі, який мав би визнати проведення акції незаконним. При цьому, як інформує прес-служба «Нашої України», повістка не відповідає закону, оскільки її мали вручити не пізніше, як за 5 днів до судового засідання. Тому до суду Безсмертний направив телеграму, в якій висловив прохання відкласти розгляд цієї справи, а також завчасно повідомити його про дату засідання.

Медведчук Соросу не ворог — калібр не той

Медведчук Соросу не ворог — калібр не той

Ажіотаж навколо візиту в Україну американського мецената Джорджа Сороса, розпочатий ще «темниковими» анонсами-залякуваннями підконтрольних владі мас-медіа, набув апогею напередодні середи, на яку заплановано побачення збурювача спокою з вищим керівництвом держави. Цікаво, що прес-служби й прес-секретарі Адміністрації Президента та Кабміну в один голос заявляли про необізнаність щодо «начебто запланованої зустрічі». Остаточного розпорядку завтрашнього робочого дня Президента ще немає, повідомили «УМ» учора по обіді в прес-службі АП.

Навіщо стільці ламати? Дорого ж!

Лафа скінчилася — тепер тим парламентаріям, у яких немає кількох зайвих тисяч одиниць національної валюти, доведеться випускати зайву енергію не в сесійному, а принаймні в тренажерному залі. А якщо пустотливі рученята таки не втримаються й поламають мікрофон, стілець або систему «Рада», пильний персонал Верховної Ради одразу вирахує суму завданих збитків із зарплатні непосидючого нардепа. А все через те, що у спікера парламенту Володимира Литвина урвався терпець, і голова законодавчого органу підписав розпорядження про те, щоб iз законного місячного заробітку депутатів, які беруть участь у бійках у сесійній залі, вираховували суму завданих збитків

Скаржитись не можна позиватися

Генпрокуратура й надалі розповідатиме всьому світові, що кров розстріляного разом із дружиною просто на злітній смузі донецького бізнесмена й нардепа Євгена Щербаня та його колеги по парламенту, застреленого у ліфті власного будинку, екс-голови Нацбанку Вадима Гетьмана, — на руках колишнього Прем'єр-міністра України Павла Лазаренка. І хоча сам Павло Іванович категорично не згоден із такими звинуваченнями і запевняє рідних та близьких загиблих парламентаріїв, що жодним чином не причетний до їхньої смерті, українська Феміда вважає інакше.