Ніч перед випуском

Події, які є всі підстави назвати трагічними, розігралися якраз напередодні вручення атестатів про закінчення школи в одному із сіл Вінницького району (оскільки головний персонаж неповнолітній, утримаємось від вказівки на населений пункт та на його ім'я).

Останнiй прихисток космічного блукальця

Останнiй прихисток космічного блукальця

Якихось сто років тому, коли по-справжньому розгорнулося наукове вивчення кратерів на Місяці й було встановлено їхнє метеоритне походження, в астрономів цілком резонно виникало питання: а що ж наша матінка-Земля? Але тоді на жодне з таких питань учені дати відповіді не могли. Крига скресла після 1905 року, коли американець Д. Баррінджер розпочав багаторічні дослідження величезного кратера в штаті Арізона, який заглиблювався в земну поверхню на 175 метрів і мав діаметр 1200 метрів. Учений знайшов неспростовні докази, що ця гігантська структура, походження якої доти відносили до наслідків вулканічної діяльності, насправді є слідом від удару об Землю величезного метеорита. Було встановлено і його вік: 30 тисяч років. Відтак один за одним почали виявляти інші метеоритні кратери — в США, Австралії, Саудівській Аравії, Естонії. В науковий обіг на їх позначення навіть ввели спеціальний термін: «астроблема» (в перекладі з грецької — «зоряна рана»). Не стала винятком у цих пошуках і Україна, яка теж може «похвалитися» кількома власними астроблемами.

Полювання на сусідів

Розташування виробництв та розважальних закладів у місцях, для того не пристосованих, а до всього ще й у безпосередній близькості до людських помешкань, нерідко стає джерелом конфліктів, які не завжди розв'язуються мирно. Така ситуація склалася в одному із затишних дворів Могилева-Подільського, де чоловік із підприємницькою жилкою облаштував невеличку приватну автомайстерню. Одні сусіди змирилися з постійним гупанням інструментів при рихтуванні коліс та іншим технологічним шумом, інших це не на жарт дратувало, тож вони не раз ставили вимогу припинити порушення тиші. Щоправда, всі прохання залишались безрезультатними.

«Чужі» тут не приживаються!

Кулуарні розмови про грядущі зміни на владній верхівці Вінниччини не припинялися упродовж двох років — від того самого моменту, коли місцевій керівній еліті був представлений новий голова ОДА, хмельничанин Віктор Коцемир (він змінив Юрія Іванова, який перейшов на значно спокійнішу і менш залежну від настроїв центральної влади посаду голови облради). Таке призначення виявилось тоді повною несподіванкою навіть для людей поінформованих, позаяк із Президентом уже була погоджена інша кандидатура — очолити адміністрацію мав перший заступник «губернатора», «народний демократ» Григорій Заболотний.

Сталеві пристрасті в аграрному регіоні

Сталеві пристрасті в аграрному регіоні

Наприкінці травня під час «десанту» на Вінниччину членів парламентської депутатської групи НРУ голова партії Борис Тарасюк обрав для власної «висадки» саме Барський район. Останнім часом тут утворилась одна з больових точок, яка по-справжньому збурила пристрасті жителів регіону: на базі підприємства ВАТ «Бармехмаш», яке занепало давно й остаточно (понад дванадцять років не працює зовсім, територія заростає бур’янами та чагарниками), прийшлий інвестор збирається запустити металургійне виробництво. ТОВ «Інтерстіл Україна» (дочірня фірма іноземної компанії «Інтерстіл А. Г.») має намір вкласти 100 мільйонів доларів у будівництво комплексу електросталеплавильного цеху потужністю 500 тисяч тонн на рік, який перероблятиме брухт чорних металів.

Удар скутера

Пригода з трагічними наслідками сталася на плесі Південного Бугу в межах обласного центру поблизу рятувальної станції. Оскільки в цьому місці знаходиться пункт прокату плавзасобів, то акваторію часто заповнюють численні човни та катамарани з відпочивальниками. Подеколи сюди запливають і приватні швидкісні моторні човни та скутери, власники яких прагнуть похизуватися чудесами техніки і не надто зважають на правила поводження на воді.

Як тато з мамою знайомились...

На Вінниччині фінішував конкурс дитячих творів і листів «Перше побачення моїх батьків», організований обласним центром соціальних служб для молоді за сприяння профільних центрів у районах та освітніх закладах. З кожним роком популярність його зростає — тільки в цьому році кількість учасників на першому, «районному», етапі сягнула 560 чоловік. А якщо врахувати, що проводився він уже вшосте, то за весь час організаторам вдалось охопити понад дві тисячі підлітків віком від тринадцяти до сімнадцяти років. Метою такого масштабного заходу, як розповіла кореспонденту «УМ» директор ОЦССМ Олена Стоялова, є пропаганда цінностей сім'ї, духовної культури, зміцнення зв'язків та традицій усередині родин. Тому при оцінці творів враховували передусім глибину сімейних стосунків, сімейного спілкування.

Браїлівська сюїта Петра Чайковського

Браїлівська сюїта Петра Чайковського

У травні на Вінниччині вдруге відбувся музичний фестиваль, присвячений видатному російському композитору Петровi Іллічу Чайковському та його доброму генію і покровительці Надії Філаретівні фон Мекк. Масштабний захід, крім обласного центру, охопив низку подільських міст, де відбулися концертні виступи і вінницьких музикантів, і виконавців, які приїхали з інших регіонів та з-за кордону (цього року з Білорусі та з Китаю) і яких добре знають слухачі багатьох країн — досить назвати хоч би камерний оркестр Одеської обласної філармонії чи лауреата міжнародних конкурсів мінчанина Андрія Поночевного (фортепіано).

Газ життя і... смерті

Газ життя і... смерті

За даними Управління МінНС в області, надзвичайна подія сталася у вівторок точно о 9.31 вечора. На території ВАТ «Вінницький ламповий завод» в одноповерховому приміщенні цеху, який орендувало мале підприємство «Техногаз», на киснево-наповнювальній дільниці рвонув балон. Вибух був такої сили, що впала одна стіна і на виробниче устаткування по всій площі цеху обвалилися бетонні плити перекриття, спалахнула пожежа. З урахуванням складності ситуації по тривозі підняли весь пожежний гарнізон міста і підрозділ швидкого реагування МінНС. Пожежа, на щастя, виявилась нескладною — загорівся тільки бітум на обваленій покрівлі.

«...Стільки смутку в цьому нашому романі!»,

«...Стільки смутку в цьому нашому романі!»,

Погодьтеся, що відважитись на написання книжки про кохання Оноре де Бальзака та Евеліни Ганської — рішення для сучасного письменника вельми непросте. Спробуйте сказати нове слово у такій дослідженій-передослідженій сфері, як біографія французького класика, де самої лише повної бібліографії вітчизняних та закордонних публікацій з теми набереться кілька томів. А є й додаткові труднощі, адже стосунки письменника з його Північною Зорею (так він називав кохану жінку) не раз ставали об'єктом художнього відтворення під пером досвідчених письменників — можна згадати і «Помилку Оноре де Бальзака» Натана Рибака, і «Бальзака» Стефана Цвейга, і грунтовний життєпис «Прометей, або Життя Бальзака» Андре Моруа.