Скелетів у шафі не було

Три дні спеціальна комісія Міністерства оборони України здійснювала перевірку в 540-му Центральному військово-морському шпиталі Військово-морських сил України, який днями знеславив своєю заявою начальник патологоанатомічного відділення цієї установи Василь Тарковський. Як повідомляла «УМ», підполковник медичної служби звинуватив посадових осіб у корупції і злочинному приховуванні справжніх причин смерті хворих, якi лікувалися в цьому шпиталі. Група посадових осіб, стверджував Василь Тарковський, саботує розслідування причин смертей великої кількості хворих у севастопольському шпиталі, які сталися через «халатність і малограмотність лікарів».

Дон Доренко?

Дон Доренко?

Чутки про те, що звільнений з НТБ Леонід Парфьонов розбудовуватиме українське телебачення, хоч і не виглядали фантастичними, але не підтвердилися, натомість з'явилася інформація про прихід в український ефір харизматичного російського журналіста-пропагандиста Сергія Доренка. Під час виборчої кампанії всі засоби добрі, але симптоматично, що Доренка запросила саме донецька телекомпанія НТН, яка створюється на базі купленого донецькими телеканалу ТV-Табачук. За інформацією «Телекритики», отриманої з джерел, близьких до НТН, ймовірність перенесення робочого місця Сергія Доренка в Донецьк — на стадії переговорів, менеджмент компанії бачить його в ролі тренера і лектора для місцевих журналістів.

Негода не зробила ювілею погоди

«Такий дощ, шкода, не пощастило Павлу Михайловичу з ювілеєм», — думала я, зіщулившись підбігаючи до Будинку кіно. Та коли побачила в холі статечних чоловіків у вишиванках, хористів у чорних костюмах, на сходах і поверхах людей, що поспішали вітати Мовчана, стало зрозумілим, що ніщо не може завадити привітати хорошу людину. Авторський вечір Павла Мовчана, який зрежисерував Сергій Архипчук, як і можна було передбачити, був зосереджений на слові: вірші ювіляра у власному виконанні, під джаз і бандуру, під музику Станковича, у художньому виконанні читців, роздуми Павла Михайловича про мову як космічне явище, міні-фільм присвячено цій же темі, виступи друзів — Дмитра Павличка, Івана Драча — все оберталося навколо ідеї, яка стала покликанням цієї людини. До того ж Павло Мовчан не тільки «на папері», в творчості — поезії, публіцистиці, перекладах, критиці — культивував рідну мову, він як ніхто багато зробив для захисту української мови в парламенті, в суспільному житті, в діяльності товариства «Просвіта», яке послідовно і жорстко захищало і захищає духовні права й інтереси українців.

Від суми, від тюрми, від негоди...

У Жовтих Водах на Дніпропетровщині стихія розгулялася не на жарт: вітер швидкістю понад 25 метрів за секунду, смерч і шквали, за свідченням очевидців, нагадували пекло. Епіцентр негоди прийшовся на територію виправної колонії № 26, де у той час перебували 2200 засуджених та близько 150 чоловік обслуговуючого персоналу.

Казочки від «Кібер-няні»

Казочки від «Кібер-няні»

У наш час суцільної комп'ютеризації дітей іноді за вуха не відтягнеш від павутиння інтернету. Але ж віртуальний простір перенасичений різною шкід-ливою інформацією. Із проблемою неконтрольованої інформації вже починають боротися в Україні. Так, днями Міністерство України у справах сім'ї, дітей та молоді та Українська спілка молодих депутатів (УСМД) у рамках проекту психологічного захисту дітей презентували нову комп'ютерну програму «Кібер-няня», яка блокуватиме вхід до порносайтів, повідомляє УНІАН.

Час зарплати настав...

Працівники непрацюючого підприємства таки досягли свого — вчора ввечері, коли матеріал готувався до друку, з ними повинні були почати розраховуватися. Про це «УМ» повідомив начальник регіонального відділення Національної служби посередництва і примирення Микола Рішняк.

Двох знайти — двох звільнити

Міліція продовжує розшукувати втікачів із Дніпровського райуправління столиці. Позавчора в Броварах під Києвом правоохоронці затримали четвертого з них. «У бігах» перебувають ще двоє раніше затриманих. Як і раніше, в міліції обіцяють «узяти» їх найближчим часом.

Кока — не для українців

Федеральний суд Сан-Дієго виправдав українських моряків, членів екіпажу траулера «Зірка Мару», яких разом із двома російськими моряками звинувачували в контрабанді кокаїну, повідомляє УНІАН. В очікуванні цього вердикту наші хлопці провели в американській в’язниці три роки. Жителі Санкт-Петербурга Петро Шишковській і Олександр Шаговік, а також українці Микола Ігнатенко і Михайло Юрченко були виправдані за браком доказів. Нагадаємо, скандал навколо причетності українців до кокаїну розгорівся у квітні 2001 року, коли судно затримав катер американської берегової охорони за 500 миль від тихоокеанського побережжя Мексики. На борту «Зірки» було знайдено 12 тонн кокаїну вартістю понад 844 мільйони доларів США.

Усе пішло за водою...

Лише за одну ніч буревій, що пронісся майже всією територією України, наробив чимало лиха. У Криму є перші жертви: через шторм силою близько 5 балів біля берегів півострова загинуло дві особи. Біля селища Сонячногірськ потонула 15-річна дівчинка з Єнакієво. Її тіло винесла течія поблизу селища Рибаче. У тому ж селі потонув 23-річний хлопець із Хмельницького. Через сильний вітер і дощі при каганцях довелося сидіти у 249 населених пунктах у декількох областях України, в цілому постраждало 5 регіонів, повідомляє прес-служба МінНС України. Найбільше зазнали шкоди Франківщина та Тернопільщина: тут без світла залишилося майже по три тисячі (!) домівок. Щоправда, працівники МінНС України вже майже в усіх оселях світло відновили. Підтопило десятки будинків та сотні присадибних ділянок: найбільше постраждали мешканці Дніпропетровської, Херсонської області та Криму. А на Кіровоградщині, у Новоукраїнському районі, між станціями Адабаш та Капустяне (Одеська залізниця) розмило 7 метрів залізничного полотна — довелося тимчасово припинити рух поїздів.