Розібрати не можна знести!

Розібрати не можна знести!

Хто винен
— у тому, що в заповідній зоні Печерських пагорбів зводять хмарочос, та ще й більшої ніж слід висоти,
і що робити
— руйнувати його, як порадив Президент Ющенко («бо ж князі в могилах перевертаються!»), чи закінчувати будівництво? А в супердорогому домі вже ж купили квартири футболіст Андрій Шевченко та ще вагоміша українська еліта...

З акордеоном, але без землі

Ще одна іменита особа в Україні залишилася без столичних гектарів. Київська міськрада задовольнила протест столичної прокуратури й відмінила своє положення, за яким міжнародному творчому центру Яна Табачника виділялася земельна ділянка у розмірі понад 8 гектарів у затоці Дніпра Берковщина для будівництва елітного клубу «Честь имею». Таке рішення Київрада ухвалила днями, задовольнивши протест прокурора міста на рішення ради від 26 червня 2003 року, передає «Інтерфакс-Україна». У протесті прокурора вказувалося на порушення Київрадою положень Водного кодексу, оскільки територія елітного клубу займає частину прибережної захисної смуги.

«Тихі» проблеми

Півтора відсотка людей на земній кулі ніколи не чули ані морського прибою, ані колискової матері, ані власного голосу. Глухі люди живуть серед нас і водночас в абсолютно іншому світі — у них своя система цінностей, сприйняття світу й власна мова. Кажуть, що такі люди більш активні, ніж звичайні. Водночас вони спокійніші, неметушливі й безстрашні. Бо, мовляв, усі страхи у звичайних людей пов'язані зі звуками. Глухі ж не знають подібних відчуттів — їх не можна налякати криком, різким голосним звуком абощо. А ще, кажуть фахівці, вони — дуже горді. Глухі не вважають себе інвалідами, тому практично усі вони, хоч і мають право безкоштовного проїзду в метро, воліють-таки заплатити за жетон, аби не засвідчувати свою особливість. Так само глухі водії не хочуть вішати на авто спеціальний знак, який свідчить про те, що його власник не чує, — і це світова тенденція.

«Ми віддаємо моральні борги!»

«Ми віддаємо моральні борги!»

Учора на майдані Незалежності, під Кабміном та парламентом знову було чути революційні барабани — цього разу пікетники прийшли з миром, але не без вимог. «Пора» спільно з представниками малого та середнього бізнесу і профспілок проводила акцію «Пора поважати підприємців». Річ у тім, що окремі пункти змін до бюджету-2005 зобов'язують підприємців, які були платниками єдиного податку, реєструватися ще й як платники податку на додану вартість, що суттєво б'є по кишені бізнесменів, а відтак змушує дрібний та середній бізнес (він складає основу суспільства у всіх розвинутих країнах) ховатися знову в «тінь».

100 соціальних днів

100 соціальних днів

— Перша висота взята: сто днів роботи нового уряду минули, й можна говорити про перші підсумки. Що найважливіше було зроблено міністерством за цей час, на вашу думку?
— Ми почали реалізовувати декілька соціальних проектів, які були вкрай терміновими на момент приходу нового уряду. Перш за все, це підвищення пенсій та їх диференціація (ми отримали величезну кількість звернень щодо «зрівнялівки»). Новий уряд поновив диференціацію пенсій, і тепер усі надбавки, доплати залежать від трудового стажу, і пенсії віднині різні. Наступне: ми змогли розпочати «понадплан», так би мовити, — підвищення мінімальної заробітної плати. І поставили для себе завдання, яке виконаємо безумовно, — скасування аномальної різниці між мінімальною пенсією та мінімальною зарплатою. Уже з 1 вересня ці два показники зрівняються, а з наступного року заробітна плата стане більшою за мінімальну пенсію. І третє — це виконання програми Президента України Віктора Ющенка щодо істотного збільшення допомоги при народженні дитини й забезпечення цих виплат. Ця програма вже реалізовується. Загалом бюджетне фінансування соціальних програм є найвищим за всі роки незалежності України. Фінансування соціальних програм нині становить 81 відсоток видатків бюджету-2005.

«Божі» діти

«Божі» діти

Рівень життя у будь-якій державі визначається, як на мене, не кількістю дорогих бутіків у столиці, не прізвищами мільйонерів і навіть не середньою зарплатою. Про нього можна скласти уявлення, потрапивши в забутий Богом і людьми інтернат для хворих дітей, від'їхавши кілометрів за двісті від Києва. Таких в Україні вистачає. Кореспонденти «УМ» нещодавно відвідали один із них — Ізяславську спецшколу-інтернат для дітей із наслідками поліомієліту та церебральним паралічем... Ми з вами, шановні, так і залишилися у первісному ладі, і Європа нам «не світить», доки існують на карті України такі проігноровані державою дитбудинки, де діти, й без того обділені долею, не мають можливості не тільки нормально лікуватися й вчитися, а й жити — митися, спати і їсти...

Медова справа

Україна входить до п’ятірки світових лідерів виробників меду. Парадоксально, але за споживанням на душу населення наша держава все ж плентається у хвості. Ми практично не експортуємо український мед, натомість у магазинах можна придбати хіба що китайський замінник «нектару богів». А єдиний спосіб купити для своєї сім’ї меду — знайти знайомих пасічників. Словом, бізнесом поки що не пахне. Однак вітчизняні любителі бджільництва, незважаючи на невеселий стан справ, сподіваються на краще. Ще б пак: сам Президент України Віктор Ющенко — знаний пасічник. Мовляв, справа у надійних руках. Днями делегати від усіх областей нашої держави з’їхалися на «бджолину» раду — створили Всеукраїнську громадську організацію «Братство бджолярів України» й обрали Віктора Ющенка, що завітав на з’їзд до колег, так би мовити, без краватки, почесним головою братства.

Побачення з «Євробаченням»

Побачення з «Євробаченням»

Учора звиклі до «концертів» на вулиці Грушевського люди могли побачити відкриття першого етапу 50-го Міжнародного пісенного конкурсу «Євробачення-2005» — українського. Після урочистої церемонії відкриття біля Маріїнського палацу відбулося демократичне припалацове коктейль-паті, а ввечері в «Арені» — гостям запропонують вишуканий десерт Fashion-parad від наймодніших українських дизайнерів.

«Лісова казка» для Європи

«Лісова казка» для Європи

Євротабір від сьогодні стартує. У планах — широко розрекламовані грандіозні концерти, дискотеки. Однак усе це нині перебуває під питанням. Начальник Головного управління культури, мистецтв та охорони культурної спадщини КМДА Олександр Биструшкін досить категорично зауважив, що «на Трухановому острові ні за яких обставин не повинна гриміти музика». І жодних, мовляв, концертів, інакше ми поставимо крапку на цьому наметовому містечку. У паперах, за словами Олександра Биструшкіна, зазначені дві головні вимоги до роботи євротабору: по-перше, обмеження місця, на якому можуть розміщуватись намети, щоб люди не лізли в гущавину і не завдавали шкоди рослинності острова, а по-друге, заборона концертів та дискотек, які можуть назавжди відвернути птахів від їхніх гнізд. Організатори євротабору поки що не відреагували на заяву Олександра Биструшкіна. За словами прес-секретаря містечка Ніни Сорокопуд, вона виглядає дещо дивною, зважаючи на те, що усі питання заздалегідь були узгоджені з місцевою владою.
Тим часом усі причетні до євротабору люди готуються до прийняття перших мешканців.

Море загоїть рани

У Сімферополі днями зустрічали спеціальний потяг із Кисловодська: ним до берегів Чорного моря із Північної Осетії приїхало 300 дітлахів, що постраждали під час теракту в Беслані. На оздоровлення та реабілітацію в Міжнародний дитячий центр «Артек» прибули маленькі бесланці на запрошення Президента України, повідомили «УМ» у прес-службі Міністерства України у справах сім’ї та молоді. Із Беслана до Криму приїхали цілими сім’ями (дорослі не зважилися відпускати дітей, які пережили страшну трагедію, самих). Тому в Криму були готові зустріти й дорослих, і дітей: поки дітлахи оздоровлюватимуться в дитячому центрі, їхні батьки відпочиватимуть у санаторіях Гурзуфа. Загалом у російській делегації — 620 осіб: окрім батьків та дітей, у Крим приїхала група досвідчених психологів. Українська сторона теж подбала про необхідні кадри: Міністерство України у справах сім’ї та молоді разом із міністерствами освіти та охорони здоров’я сформували групу найдосвідченіших психологів та соціальних працівників, які будуть працювати з дітьми.