Перезавантаження

Парламентарії так і не змогли вибрати проект політреформи для подальшої «імплементації». Як розповів прес-секретар Володимира Литвина Ігор Сторожук, новий проект буде базуватися на трьох уже зареєстрованих: 4105, який «завалили» у квітні, 4180, який передбачає вибори Президента у парламенті цього року, і 3207-1 — так званий проект Мороза—Мусіяки—Матвієнка. Після того як робоча група напрацює новий проект, його доведеться попередньо схвалити на цій сесії, а на наступній, за сприятливих «розкладів», — прийняти остаточно.

Сівець «Ярославович»

Керівник Бюро національної безпеки Польщі Марек Сівець — перший польський високопосадовець, який позавчора з коротким візитом відвідав Київ після вступу РП у Євросоюз. На зустрічах з головою Адміністрації Президента Віктором Медведчуком (він разом iз Сівцем очолює консультативний комітет при президентах України та Польщі) та з самим Леонідом Кучмою йшлося здебільшого про «іракські справи». Схвально поставившись до можливості поповнення українського контингенту в Іраку, керівник Бюро нацбезпеки Польщі висловив думку, що виведення українсько-польського контингенту можливе тільки тоді, коли владу в країні буде передано іракцям. «Ми не виведемо війська під загрозою терактів», — таким бадьорим був лейтмотив прес-конференції п.Сівця в амбасаді Польщі.

Відповідача не знайдено

Перше судове засідання, яке мало б відбутися вчора за позовом Марії Самбур та Валерія Воротніка до «Української правди», відкладене. Як повідомили «УМ» в «Українській правді», позивачі наплутали з адресою видання та некоректно вказали особу відповідача у позовній заяві — неіснуючу де-юре структуру — «Редакція інтернет-видання «Українська правда».

«Зацвіли» нові записи Мельниченка

Днями Микола Мельниченко у компанії свого приятеля по політичному притулку Олександра Єльяшкевича оприлюднив у США нові плівки. Вони стосуються «справи Лазаренка» і мали б пролунати у суді над екс-Прем'єром. Власне, на плівках, розшифровки яких подає «Українська правда», головним героєм є не Павло Іванович, а Семен Могилевич — людина, яку ФБР вважає впливовим мафіозі й ось уже кілька років безуспішно намагається знайти. Виявляється, що з «Сьомою» (одне з псевдо Могилевича) мали контакти колишній голова СБУ Леонід Деркач і, через нього, Леонід Кучма. В одній із оприлюднених розмов між цими двома панами «голос, схожий на голос Президента», кидає фразу: «Ну так він (Могилевич. — Авт.) хоче, щоб я одну справу зробив?». З розмови Кучми з Ігорем Смєшком (тоді — керівником контррозвідки) також випливає, що «організація Могилевича працює повністю під покриттям СБУ». Лазаренко на плівках згадується в одному фрагменті — Могилевич мав «вирішити питання» із Дидятківським, що проходив у справі екс-Прем'єра свідком (він так і не з'явився на суд). Окрім того, із нових плівок Мельниченка випливає, що померлого депутата Миколу Агафонова, який проходив співучасником по справі Лазаренка, було позбавлено депутатської недоторканності на замовлення Леоніда Кучми.

Напад на «Україну молоду»

Судові позови до «України молодої» зроблені наче під копірку з тих позовів, за якими вчора мусили початися слухання у Печерському суді щодо «Української правди». Проти «УМ», як і проти найпопулярнішого в державі інтернет-видання, виступають особи, яких пов'язують з СДПУ(о), — Марія Самбур та Валерій Воротнік. Так само, як і колеги з «Української правди», ми переконані, що ці двоє, об'єднані в буцімто правозахисну організацію «Центр кризової журналістики», насправді є знаряддям боротьби з вільною пресою «кризового менеджера» Президента Кучми, керівника його Адміністрації Віктора Медведчука.

«Тата» не просили в НАТО

Так нічим і не завершилася інтригуюча обіцянка Дагласа Беройтера, президента Парламентської Асамблеї НАТО, який під час візиту до Києва сказав, що у вівторок надвечір вирішиться питання стосовно рівня запрошення України на саміт Альянсу, який відбудеться 27—28 червня в Стамбулі. Владі України дуже хотілося, щоб Президента Кучму запросили на саміт як керівника держави-партнера.

Україна в Росії

Сьогодні в Москві розпочинається спільне засідання колегій двох міністерств закордонних справ — України і Росії, що відбудеться у рамках робочого візиту керівника зовнішньополітичного відомства України Костянтина Грищенка. Це вже друге подібне засідання — перше проходило в Києві майже рік тому, коли сторони обговорювали проблематику стратегічного партнерства. Головною темою теперішніх засідань стане обговорення комплексу питань взаємодії України і РФ у світлі формування великої Європи, а також перспектив українсько-російських відносин, повідомляє прес-служба МЗС України.

Суд шукає прецедент?

25 травня розгляд апеляційної скарги, поданої редакцією газети «Сільські вісті» на вирок Шевченківського місцевого суду, призупинився у зв’язку з тим тайм-аутом, який взяла суддівська колегія. Слухання відклали на невизначений термін, оскільки суд вирішив долучити до справи додаткові матеріали. По-перше, Апеляційний суд зобов’язав представників Міжнародного антифашистського комітету надати відомості про засновників та членів цієї спілки громадських організацій. Що ж стосується іншої сторони, то представники Василя Яременка мають надати докази передруку його статей газетами «Волинь» (Луцьк), «Український південь» (Миколаїв), «Дніпро» (Київ) та іншими.

Іди і дивись!

Голова Верховної Ради Володимир Литвин підписав розпорядження про розширення доступу громадян до парламенту і сповістив про цю новину в царині демократизації вищого законодавчого органу під час зустрічі позавчора ввечері з редакторами діаспорянських газет. Литвин хоче, щоб відтепер в Україні, як і в державах просунутої народної демократії, джерело влади — сиріч народ — міг запросто відвідувати засідання парламенту, дивитися, слухати й робити висновки про діяльність тих, кого люд сам обрав.