«Адмінбензин» від Януковича

Минуло вже більше тижня відтоді, як головний урядовий нафтоспеціаліст Андрій Клюєв обіцяв «найближчими днями» зниження цін на нафтопродукти на десять відсотків. Час минув, і стало зрозуміло, що віце-прем'єр-міністр, мабуть, погарячкував. «Не все одразу», — виправдовує пана Клюєва міністр палива та енергетики Сергій Тулуб і дає свій прогноз: «Думаю, 10-відсоткове зниження відбудеться на цьому тижні»...

Цінове «стихійне лихо» є рукотворним?

У тому, що в Україні останнім часом буквально «показилися» ціни на пальне, колишній«аграрний» віце-прем'єр Леонід Козаченко вбачає прорахунки нинішнього уряду. Про це він днями заявив на прес-конференції у Полтаві. На думку екс-віце-прем'єра, приголомшливий стрибок цін стане дестабілізуючим фактором економічного і політичного життя. Але звідки ж виросли такі довгі «ноги» для того стрибка? Президент Української аграрної конфедерації переконаний, що урядовці просто випустили зі своїх рук віжки контролю за ситуацією на ринку нафтопродуктів.

Не кажи «гоп», поки не перескочиш

Численні тиради про те, що за рейтингами популярності Прем'єр-міністр Віктор Янукович уже наздоганяє лідера «Нашої України» Віктора Ющенка, якими нещодавно годували українців «темникові» ЗМІ, виявилися передчасними. Останні рейтинги соціологічних служб засвідчують збільшення розриву між двома Вікторами. З огляду на «бензинову» кризу, воно й не дивно.

Відпущення гріхів заднім числом

Відпущення гріхів заднім числом

Учора Верховна Рада заслухала звіт уряду про виконання Закону «Про державний бюджет України на 2003 рік». З доповідями виступили перший віце-прем'єр-міністр, міністр фінансів Азаров, голова Комітету ВР з питань бюджету Порошенко і голова Рахункової палати Симоненко. Позиція Бюджетного комітету була жорсткою, різко «пройшлася» по виконанню бюджету-2003 і Рахункова палата. «У 2003 році управління державними фінансами велося фактично в ручному режимі», — заявив із трибуни Валентин Симоненко, зазначивши, що сприяли системні прорахунки у прогнозуванні основних макроекономічних показників розвитку економіки, грошово-кредитних показників, суперечлива боргова політика. Симоненко наголосив, що доходна частина держбюджету-2003 виконана «не завдяки економічному росту, а всупереч економічному росту». І якщо порівняти умови 2003 року з 2002-м, то реальні доходи держбюджету знизилися майже на 3 відсотки. Водночас, засвідчив голова Рахункової палати, на кінець 2003 року залишились невикористаними 2 млрд. 300 млн. грн. А ці кошти могли б піти на підвищення мінімальної зарплати.

ДУСя в КС

Учора Конституційний Суд почав розгляд справи за поданням 55 народних депутатів про відповідність Основному закону низки указів Президента щодо діяльності Державного управління справами. Як передає УНІАН, народні депутати вважають укази глави держави «Про Державне управління справами», «Питання державного управління справами» та «Про положення про державне управління справами» такими, що не відповідають Конституції.

Село — воно й у парламенті село

Село — воно й у парламенті село

Те, про що тривалий час говорили у кулуарах парламенту і про що не раз писала «УМ», схоже, збудеться: Голова парламенту Володимир Литвин нарешті отримає членський квиток Аграрної партії і, цілком можливо, очолить її. Ще наприкінці минулого тижня таку думку, перебуваючи в Луцьку, «офіційно» висловила Катерина Ващук — народний депутат і один iз найвпливовіших «аграріїв». Катерина Тимофіївна розповіла, що нового голову АПУ, себто Литвина, обиратимуть на черговому партз’їзді, який відбудеться у червні. «Він — справді селянин, народився у селі, його родина живе там, у нього ані з серця, ані з душі не вийшло село», — не скупилася на компліменти Литвину пані Ващук.

Різьблення «болгаркою» у виконанні влади

За попередніми підсумками підрахунку голосів на довиборах, у 136-му одномандатному округу Одеси перемогу одержала «людина адмінресурсу» — заступник голови Одеської облдержадміністрації Антон Кіссе, який досі був також депутатом Одеської міськради, чільним представником болгарської діаспори в Україні і нібито навіть радником віце-прем'єра Азарова. Як стало зрозуміло з останнього діалогу з журналістами, депутат Кіссе має намір працювати в парламентському комітеті з прав людини, очолюваному «нашоукраїнцем» Удовенком, а голосуватиме, найвірогідніше, солідарно з фракцією «Трудова Україна» чи й увійде до неї.

Подвиг сержанта

Подвиг сержанта

Керівникам-«силовикам» Верховна Рада, судячи з усього, не указ. Бо скільки б не ухвалювали парламентарії постанов про звіти, інформації й доповіді керівників МВС, СБУ та Генпрокуратури, вітати керівництво «силових» відомств у повному складі їм вдається хіба що в день схвалення програми Кабміну. Тож, не побачивши 1 червня (коли, згідно з ухваленою парламентом минулого місяця постановою, було призначено розгляд ситуації в Мукачеві з виступами міністра внутрішніх справ Миколи Білоконя, голови Служби безпеки Iгоря Смешка й Генерального прокурора Геннадія Васильєва) жодного з вищеназваних посадовців, народні обранці вже навіть не здивувалися. Хоча голова Комітету ВР з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю Володимир Стретович у розмові з журналістами зазначив, що неявка «силовиків» у сесійну залу дає підстави порушити питання про їх відставку. Стретович нагадав, що Генпрокурор призначається на посаду за погодженням Ради, яку вчора фактично проігнорував. Згідно з писулькою, надісланою законодавцям, — «у силу зайнятості». На тлі «диспансеризації» (вже котрої за рахунком), яку вказав у причині своєї відсутності Микола Білоконь, «зайнятість» головного прокурора України депутати сприйняли більш ніж скептично...

ПАРЄ не у своє

ПАРЄ не у своє

Неурядові закордонні організації зовсім не втручаються у внутрішні справи України, і підозрювати їх у цьому просто «небезпечно». Саме на такий висновок надихнув співдоповідачку моніторингового комітету ПАРЄ по Україні Ханне Северінсен представлений у Верховній Раді звіт про діяльність неурядових організацій.