Зупиніть їх!

Попри те, що сьогодні вже вівторок, 15 червня, Володимир Боровко, який іменує себе помічником народного депутата Юлії Тимошенко і стверджує, що лідерка БЮТі передавала через нього хабарі суддям, і досі залишається живим. Попередня фраза може звучати дещо дивно, однак річ у тому, що минулої п'ятниці по обіді мас-медіа отримали заяву леді Ю., в якій стверджувалося: «З 12 на 13 червня 2004 року спецслужби організують потужний вибух у будинку, де мешкає Боровко. Вибух має бути такої сили, аби загинув не тільки сам Боровко, а й члени його родини та охоронці». Щойно отримавши цю інформацію, яку їй надали двоє високопосадовців Служби безпеки, лідерка БЮТі скликала екстренну прес-конференцію, на якій оприлюднила переказані їй «одкровення».

Математична формула Ющенка

Математична формула Ющенка

Позавчора Віктор Ющенко побував на Полтавщині. Лідер «Нашої України» приїхав сюди, щоб підтримати «нашоукраїнця» Олександра Кулика на проміжних виборах до Верховної Ради, які відбудуться 20 червня.
Наголосимо — єдиного кандидата від блоку Віктора Ющенка «Наша Україна», оскільки у списку претендентів на депутатський мандат усе ще залишається кілька чоловік, які прагнули «притулитися» до імені найпопулярнішого українського політика. Один із них, Володимир Фетч, у селищі-райцентрі Чутове навіть став поруч із Віктором Андрійовичем на імпровізованій трибуні, спонукавши останнього до ще чіткішого розставлення акцентів: «Оце стоїть Фетч, якого ми не підтримуємо. Знаю, що в окрузі точиться полеміка з приводу того, кого ж підтримує блок «Наша Україна» як свого єдиного кандидата. Тільки Олександра Кулика!».

Кому копає яму Васильєв: Тимошенко чи собі?

Кому копає яму Васильєв: Тимошенко чи собі?

Учора до Верховної Ради надійшло подання на притягнення Юлії Тимошенко до кримінальної відповідальності. Як писала у «УМ» напередодні, подання грунтується на кримінальній справі, порушеній проти Ю. Т. за заявою Володимира Боровка. Цей чоловік називає себе помічником лідерки БЮТі і каже, що вона давала йому 125 тисяч доларів для підкупу суддів, аби визволити з-за грат соратників по корпорації «ЄЕСУ». «Це починається з травня минулого року, коли суд виносить постанову щодо закриття кримінальної справи, — розповів на позавчорашньому брифінгу Генпрокурор Геннадій Васильєв. — Ви пам'ятаєте, нібито прокуратура безпідставно порушила кримінальні справи відносно і Тимошенко, і Шаго, і Болюри, і таке інше (таке рішення виніс суд у першій інстанції. — Авт.). І ось почалося: як зробити так, щоб апеляційний суд і касаційна інстанція залишили це рішення без змін. І це тягнулося протягом року. І коли рішення було вже прийнято не на користь Тимошенко, ось тоді вона почала ставити питання щодо повернення грошей, 125 тисяч, які віддала Боровку».

Нехай усім заціпить!..

Низка патріотично налаштованих партій і громадських організацій Запоріжжя виступила з протестними заявами щодо рішення місцевого суду Орджонікідзівського району обласного центру. Розглянувши клопотання мерії, суддя Воробйова заборонила проведення у Запоріжжі будь-яких мітингів, зборів і пікетів. Незаконним визнано також використання бігбордів, агітацію в палатках. Своє рішення представниця Феміди мотивувала тим, що «все це» може «спричинити громадський безпорядок, створити загрозу безпеці життя і здоров'я городян, їх правам і свободам». Але як же щодо Конституційного права українців на вільне волевиявлення своїх думок, у тому числі на мітингах і зборах?!

Критика тут недоречна

Соціалістична партія не опуститься до співпраці з Віктором Медведчуком (політреформа не рахується, бо це був ситуативний союз). У цьому запевнив «Громадське радіо» лідер СПУ Олександр Мороз, пояснивши неможливість такого альянсу негативним ставленням до СДПУ(о)... Соціалістичного інтернаціоналу. Як уже розповідала «УМ», українську Соцпартію свого часу радо прийняли до цієї організації, тоді як «об'єднаним» соціал-демократам про вступ до неї можна тільки мріяти. «Яким чином я можу співпрацювати з СДПУ(о) на наступних виборах, якщо в Соцінтерні, членами якого ми є, з есдеками навіть розмовляти не хочуть? Як я там буду пояснювати співробітництво, наприклад, із Григорієм Суркісом? Це абсурд», — слушно зауважив Мороз. А припущення про те, що між ним та Медведчуком може існувати якась домовленість (у кулуарах українського політикуму час від часу з'являються чутки про те, що в разі перемоги лідера Соцпартії на президентських виборах Прем'єр-міністром може стати саме нинішній глава АП), Олександр Олександрович назвав «мареннями», які він не коментує.

«Чужі» тут не приживаються!

Кулуарні розмови про грядущі зміни на владній верхівці Вінниччини не припинялися упродовж двох років — від того самого моменту, коли місцевій керівній еліті був представлений новий голова ОДА, хмельничанин Віктор Коцемир (він змінив Юрія Іванова, який перейшов на значно спокійнішу і менш залежну від настроїв центральної влади посаду голови облради). Таке призначення виявилось тоді повною несподіванкою навіть для людей поінформованих, позаяк із Президентом уже була погоджена інша кандидатура — очолити адміністрацію мав перший заступник «губернатора», «народний демократ» Григорій Заболотний.

Податкова без голови

Податкова без голови

Невдоволення Президента економічною політикою уряду вчора нарешті вилилося в конкретні результати: першою жертвою гарантового гніву став один із найпомітніших фігурантів «касетного скандалу», ім'я якого викликає асоціації насамперед із загонами «орлів бойових», котрі нібито «прибирали» неугодних владі або занадто розумних політиків, журналістів, бізнесменів тощо. Відтепер до переліку посад колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка додасться ще один префікс «екс» — в останній день робочого тижня Леонід Кучма підписав указ про відставку Юрія Федоровича з посади голови Державної податкової адміністрації.

Черномирдін по-новому пізнав Ющенка

Черномирдін по-новому пізнав Ющенка

У тому, що одним із головних елементів виборчої кампанії кандидата в президенти від влади буде протиставлення, умовно кажучи, Віктора Януковича як симпатика «братньої Росії» «ставленикові буржуйського Заходу» Ющенку, сумніватися не випадає. Особливо з огляду на те, що деякі особливо ревні мас-медійні прислужники Банкової вже почали активно «розминатися» в цьому напрямі, сподіваючись запорошити мізки мешканцям східних та південних регіонів України, яких лякає сама думка про те, що Російська Федерація може стати нам ворогом. При цьому неодноразові запевнення самого Віктора Ющенка та його соратників по «Нашій Україні» в тому, що вони виступають за партнерські, рівноправні стосунки з Росією, у підконтрольних «темникам» ЗМІ потрапляють до категорії «ігнорувати». Однак усе це не заважає «НУ» й далі налагоджувати контакти із північними сусідами. Як повідомляє прес-служба блоку, вчора Віктор Ющенко провів зустріч із Надзвичайним та Повноважним послом Російської Федерації в Україні Віктором Черномирдіним.

«Щоб не було нерівності, яка придавлює людей до асфальту»

Шостий позачерговий з’їзд Аграрної партії України, скликаний з єдиною метою — обрати партійним лідером Голову Верховної Ради Володимира Литвина, хоч і був прогнозованим щодо прийнятих рішень, але просто зашкалював за рівнем закулісних інтриг. Мабуть, саме тому керівник фракції АПУ в парламенті Михайло Гладій намагався провести його якомога швидше, зумівши закінчити за півтори години. Усе відбулося так стрімко, що чітко з’ясувати, навіщо безпартійний Литвин отримав партквиток — для того, щоб стати паровозом у передвиборчій кампанії Віктора Янукович, а чи, навпаки, зіграти на його ослаблення — загал так і не зміг.

Так і до гаремів недалеко?

Так і до гаремів недалеко?

Тупцюючи на роздоріжжі між Європою та російсько-азійським напрямком, за більшістю показників Україна дедалі більше збочує на східний шлях. І одним із доказів на користь цього твердження є ставлення держави та суспільства до жінок, які в нас таки зазнають неабиякої дискримінації. У цьому переконалися учасники організованих Комітетом ВР з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин парламентських слухань на тему «Становище жінок в Україні: реалії та перспективи», які позавчора відбулися у Верховній Раді.