«Оф­шор­на» еко­но­мі­ка — жеб­раць­кі зар­п­ла­ти

«Оф­шор­на» еко­но­мі­ка — жеб­раць­кі зар­п­ла­ти

По­зав­чо­ра опо­зи­ці­о­не­ри чи не впер­ше в по­лі­тич­ній іс­то­рії Ук­ра­ї­ни до­мог­ли­ся від вла­ди виз­нан­ня влас­ної слаб­кос­ті: уряд не зміг при­хо­ва­ти до­дат­ко­вих над­хо­джень до бюд­же­ту і пі­шов на пос­туп­ки. Пар­ла­мент роз­г­ля­нув пи­тан­ня про вне­сен­ня змін до бюд­же­ту на 2004 рік. У ре­зуль­та­ті бу­ло прий­ня­то уря­до­вий за­ко­ноп­ро­ект, згід­но з яким вит­рат­ну час­ти­ну бюд­же­ту збіль­ши­ли на 7,4 мільяр­да гри­вень. Та­ким чи­ном, опо­зи­ція, яка пос­тій­но ствер­д­жу­ва­ла, що до­ход­ну час­ти­ну бюд­же­ту за­ни­же­но при­най­м­ні на 10 мільяр­дів, спро­мог­ла­ся від уря­ду виз­нан­ня оче­вид­них фак­тів, і зав­дя­ки пар­ла­мен­т­сь­кій фрак­ції «На­ша Ук­ра­ї­на» в ле­галь­ний обо­рот бу­ло по­вер­ну­то ве­ли­чез­ні кош­ти

Червень. 38:31 на користь Ющенка

На цьогорічних президентських виборах понад третина населення України (36%) готовa підтримати кандидата від опозиційних сил, і лише 14% — кандидата від влади. Як передає УНІАН, такі дані останнього всеукраїнського опитування, проведеного фондом «Демократичні ініціативи» і Центром «Соціс» 27 травня — 4 червня, були оприлюднені вчора на «круглому столі» у Києві.

Проміняв погони на коня

Проміняв погони на коня

Сержант мукачівської міліції Микола Джумеля, який у Верховній Раді заявив про те, що до викрадення бюлетенів після виборів мера міста причетні високі міліцейські чини, таки звільнився з правоохоронних органів. І, попри те, що міністр внутрішніх справ Микола Білоконь заявляв, нiби не має до Джумелі образ, героїчний, без перебільшення, міліціонер, який повстав проти репресивно-силової машини, зазнає перманентних утисків з боку влади і відомства, очолюваного «неображеним» Білоконем.

«Наша Україна» приростає хорошими людьми

Що менше днів залишається до старту виборчої кампанії, то відчутнішою стає напруга у штабах потенційних кандидатів на найвищу посаду в державі. Усвідомлюючи, якою важкою й жорсткою буде боротьба за владу, соратники ймовірних претендентів на президентське крісло не лише продумують стратегії ведення виборчої кампанії, а й посилюють свій кадровий потенціал. Щоправда, поки що відкрито й прозоро формує команду тільки штаб Віктора Ющенка: подробиці штабних розкладів інших політичних важковаговиків для широкого загалу залишаються за сімома печатками.

Слідство йде — результатів немає

Минуло дев'ять місяців з дня трагічної загибелі депутата Тернопільської обласної ради, голови фракції «Наша Україна» в Тернопільській обласній раді Івана Гавдиди.
Правоохоронні органи відпрацьовують п'ять версій для встановлення причин та обставин загибелі Івана Гавдиди.

Солідарність олігархів

Останній тиждень перед проміжними виборами народного депутата України у 151-му окрузі, які відбудуться 20 червня, позначився гарячковою метушнею зі зняття своїх кандидатур частиною претендентів. Якщо раніше добровільно зійшов з дистанції без будь-якої мотивації свого вчинку лише один кандидат-бізнесмен, то за якихось три дні згаданого тижня перед «годиною Ч» — одразу четверо. Ще кілька учасників перегонів також заявляють про свої наміри вилучити власні прізвища з кандидатського списку, але з офіційними заявами про це в окружну виборчу комісію чомусь не поспішають.

Додаткова соціалізація від Кабміну

Додаткова соціалізація від Кабміну

Учора Верховна Рада ухвалила урядовий законопроект щодо змін до цьогорічного державного бюджету. Згідно з документом, доходи бюджету на останні шість місяців року буде збільшено на 4,5 мільярда гривень, видатки — на 8 мільярдів. Зелене світло кабмінівському дітищу дали 243 народних депутати.

«Соціалізація-2» від Януковича

Цьогорічний бюджет Кабмін позиціонував як соціальний, який передбачав підвищення пенсій, мінімальних зарплат та стипендій, аби задовольнити весь «народний» електорат. Як показала практика, діями уряду «задоволені» геть усі — від пенсіонерів, які отримали в додаток до пенсій по три-п'ять гривень, до роботодавців, що змушені відраховувати до Пенсійного фонду 32 відсотки від зарплати кожного працівника. Щиру вдячність відчувають й інші громадяни, особливо дивлячись на табло АЗС або, скажімо, цінники у м'ясних рядах ринків. Отже, наступного року політика «підвищення доходів громадян» (слід розуміти, окремо взятих) продовжуватиметься. Так, у бюджетній резолюції-2005 задекларовано «сприяння збільшенню реальних доходів населення, насамперед заробітної плати громадян, продовження роботи з реформування системи соціального захисту, охорони здоров'я та пенсійного забезпечення». Крім того, уряд обіцяє вдосконалення системи існуючих пільг та компенсацій для матеріально незабезпечених верств населення.

«Непотрібні» мільярди

«Непотрібні» мільярди

Згідно з порядком денним Верховної Ради вчора народні депутати повинні були розглянути законопроект «Про термінові заходи з розподілу прихованих доходів Державного бюджету України на 2004 рік». Доповідачем мав бути «нашоукраїнець» Віктор Пинзеник. Голова Бюджетного комітету Петро Порошенко готувався виступити в ролі співдоповідача. Однак опозиціонерам слова не надали. З ініціативи спікера парламентарії визначалися, чи вносити це питання в порядок денний — «за» було подано лише 211 голосів. «Наша Україна» заблокувала трибуну. Здавалося, парламентський день ось-ось покотиться за знайомим сценарієм, коли найбільше задоволення від нього отримують телеоператори. Утім цього разу спікеру вдалося розтулити міцні лещата «нашоукраїнців».

До Конституції приміряються восени

Заради того, щоб не віддати безмежну владу в руки «чужого» президента, підручні нинішнього гаранта готові на все, навіть... підтримати «Нашу Україну». Щоправда, поки що тільки в питанні політичної реформи. Як повідомив журналістам співголова «конституційної» комісії ВР, лідер Соцпартії Олександр Мороз, парламентська більшість готова підтримати законопроект щодо політичної реформи №3207-1, проти ухвалення якого не заперечує й «НУ». Наразі робоча група з внесення змін до Конституції продовжує відпрацьовувати два законопроекти з проведення політреформи, щодо яких парламент уже отримав висновки Конституційного Суду України: окрім вищеназваного 3207-1, це ще й так званий «варіант Гавриша» №4180.