«П'ятий» — зайвий

Теза про те, що «Донбас порожняк не жене», зважаючи на кризи, які нам перманентно дарує уряд Віктора Януковича, зараз підлягає серйозним сумнівам. Але для донбаської влади вищезгаданий вислів став гаслом, яким вона пишається, і тому, вочевидь, не любить, коли «порожняк женуть на Донбас». Особливо, якщо це має вигляд неприємних для Януковича повідомлень про його урядову діяльність.

Дуже вчасна екстрадиція

Про це українці Іван Сощенко та Микола Мазуренко заявили Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини Ніні Карпачовій, повідомляє УНІАН. У прес-службі Комітету ВР України з прав людини таку інформацію підтвердили, втім, як саме знущалися над українськими в'язнями в Іраку, поки що не повідомляється. Водночас відомо, що сама Ніна Карпачова вже навідувалася до потерпілих у столичне СІЗО № 13, що на Лук'янівці. Там вони перебувають після екстрадиції з Іраку 17 червня цього року.

Росія і Грузія обрали собі друга

Позавчора новим генеральним секретарем Ради Європи обрано 64-річного представника Лейбористської партії Великої Британії Террі Девіса. За його кандидатуру вже в першому турі проголосували 157 iз 299 членів Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) з 45 країн, які брали участь у голосуванні. Двоє його суперників, теперішній голова Ради Європи австрієць Вальтер Швіммер та міністр закордонних справ Естонії Крістіна Оюланд, набрали, відповідно, 91 і 51 голос. Новий генсек приступить до виконання своїх обов'язків 1 вересня цього року і обійматиме цю посаду впродовж наступних п'яти років.

Усі дороги ведуть до «К.»

Своє вчорашнє політреформне засідання Верховна Рада розпочала із заслуховування заяв. Однією з них була вимога соціалістів заслухати у парламенті керівництва «силовиків», а також виступ Григорія Омельченка щодо «справи Гонгадзе». Лунали навіть пропозиції викликати на депутатський «допит» Святослава Піскуна, якого відставили з посади Генпрокурора після кількох сміливих кроків назустріч остаточному розслідуванню справи, якої панічно боїться українська влада. «Уже не тільки на підставі плівок Миколи Мельниченка, а й на підставі показань свідків і виконавців винуватими у знищенні журналіста називають Президента України і тодішнього міністра [внутрішніх справ] Кравченка», — наголосив депутат-соціаліст Іван Бокий, маючи на увазі публікацію британської газети «Індепендент» з цитуванням протоколів допитів у «справі Гонгадзе». Наразі пропозиції соціалістів, як і решти опозиції, залишаються непочутими керівництвом парламенту та країни.

Народили! До половини...

Народили! До половини...

«Реформаторський» день Верховної Ради виявився важким. Щоправда, не так для парламенту, як для його спікера, якому знову довелося проводити голосування в обстановці повної блокади, під ревіння опозиційних дудок і обурене тупотіння противників політреформи.

Нові «пологи» — наприкінці червня

Сьогодні народним депутатам доведеться попрацювати не лише руками (тиснучи на кнопки), а й власною совістю (ризикуючи натиснути на ці кнопки згідно з власними переконаннями, а не за вказівкою Банкової): у Верховній Раді знову розглядають політичну реформу. Позавчора на засіданні Конституційної комісії було вирішено запропонувати на розгляд сесійної зали обидва законопроекти про внесення змін до Основного закону: 4180 і 3207-1. Перший, нагадаємо, є фактично копією спочилого з миром (точніше, з війною) проекту 4105, а другий свого часу розробляв лідер соціалістів Олександр Мороз, а тепер його згодні підтримати й інші частини опозиційної екс-трійки — «Наша Україна» та (ймовірно) БЮТі.

Не варто прогинатися під Росію...

Не варто прогинатися під Росію...

«Українська опозиція працює краще за російську», — переконана одна з лідерів «Союзу правих сил Росії» (який, нагадаємо, на минулих парламентських виборах до Державної Думи не потрапив) Ірина Хакамада. Позавчора пані Ірина приїхала до України, де разом із провідником «дружньої» СПС «Нашої України» Віктором Ющенком відвідала київський хоспіс (благодійний заклад, де допомагають смертельно хворим людям). Виконавши цю благородну місію, політики поговорили і про політичні справи. Зокрема, Хакамада схвально відгукнулася про відкритий лист Ющенка до російської еліти, який лідер «НУ» минулого тижня передав інтелігенції сусідньої держави через посла РФ в Україні Віктора Черномирдіна. За словами російської візитерки, сьогодні в Росії є «великий інтерес до Віктора Ющенка як до фаворита президентської кампанії в Україні». Пані Ірина відзначила активізацію контактів російських політичних кіл різного спрямування та російської бізнес-еліти з представниками «Нашої України», а В.Ю., у свою чергу, запевнив колегу, що його фракція виступає за дружні і взаємовигідні відносини з Росією.

Майно для «своїх»

Учорашній звіт голови Фонду держмайна Михайла Чечетова у Верховній Раді заздалегідь був приречений на «забалакування». Нагадаємо, що цю урядову інформацію підготували навзамін вимоги опозиції про звіт щодо обставин продажу Криворіжсталі. Як і слід було очікувати, сесійна зала під час обговорення цього питання була напівпорожньою, а жоден із чотирьох запропонованих проектів рішення iз цього питання так і не набрав достатньої кількості голосів. Зате в кулуарах парламенту вирували пристрасті.

День «Невідомого бандита» у Верховній Раді

У Верховній Раді вчора на одного бандита стало більше. Тільки не подумайте, боронь Боже, що йдеться про одеського обранця Антона Кіссе, який саме вчора прийняв присягу! Адже, на відміну від декого з народних депутатів, які заслужили в народу саме таке «ласкаве» прізвисько, ім'я вищезгаданого бандюги так і залишилося невідомим. Зате йому, знову ж таки, на відміну від деяких колег по бандитському «званню», можна було безкарно затопити в пику, не ризикуючи нарватися на помсту бритоголових «хлопчиків» з особистої охорони. Щоправда, ніхто цією можливістю так і не скористався — з остраху розбити несимпатичного суб'єкта на друзки. Адже пам'ятник «Невідомому бандитові», якого розмістили в кулуарах опозиційні депутати, виліплений зі звичайної глини.