Перший мільйон

Офіційно зареєстровані кандидати у президенти потроху починають збирати підписи на свою підтримку, адже для того, щоб не зійти з виборчої дистанції, претендент на головну посаду держави повинен представити до ЦВК документальне свідчення наявності в Україні щонайменше півмільйона своїх симпатиків. І, хоча закон про вибори Президента передбачає для цієї процедури доволі тривалий термін (за цьогорічним календарем — до 20 вересня), команді Віктора Януковича вже вдалося перевиконати цю норму. За два місяці до завершення «терміну підписної придатності» вони назбирали аж мільйон підписів. Принаймні про це оптимістично відрапортував начштабу Януковича Сергій Тигіпко. «Темпи збору підписів на підтримку Віктора Януковича свідчать про популярність саме нашого кандидата у виборців, — зауважив голова «Трудової України». — Ця робота відбувається дуже організовано». Те, що процес збору підписів був організованим, не викликає ані найменших сумнівів. Бо ми добре знаємо, як наша влада вміє «організовувати» людей по своїй довжелезній чиновницькій вертикалі.

Тепер нагородять за репресії проти преси?

На Закарпатті продовжуються утиски преси. За замітку «Нагороди за фальсифікації?» почали переслідувати газету «Вечірнє Мукачево». У публікації зазначалося, що нагородження державними відзнаками головних діючих осіб мукачівської епопеї викликає подив. Зокрема, голову Мукачівської територіальної виборчої комісії Юрія Пересту, якого народні депутати вимагали притягнути до кримінальної відповідальності за фальшування результатів волевиявлення громадян, Президент заохотив орденом «За заслуги».

«Менти» себе перевірять

Міністр внутрішніх справ Микола Білоконь доручив провести службове розслідування щодо правомірності стеження за журналістом Георгієм Гонгадзе напередодні його зникнення. Це доручення було прийнято після того, як Генпрокуратура надіслала відповідне звернення до МВС, розповів заступник керманича МВС Михайло Корнієнко. За його словами, розслідування, як передбачає законодавство, триватиме один місяць, протягом якого буде вивчено документи, опитано людей, причетних до спостереження за опозиційним журналістом у 2000 році, у тому числі й колишнього керівника Департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача, який минулого року відсидів нетривалий час у СІЗО.

Лобійована свобода

Лобійована свобода

Максимальний термін, який колишньому Прем'єр-міністру Павлу Лазаренку доведеться відсидіти в американській в'язниці — 9 років. Про це в інтерв'ю газеті «Столичные новости» розповів Деніел Горовіц, адвокат лідера партії «Громада». «Що стосується термінів, то можливі варіанти: від 5 до 14 років ув'язнення», — зазначив захисник Лазаренка. Водночас пан Горовіц не виключає того, що на волю Павло Іванович вийде вже цього року: «Враховуючи те, що наш клієнт уже відсидів майже 5 років, ми віримо, що його випустять із залу суду». Своє рішення суд має винести 16 вересня. Зараз над обвинуваченнями, які висуваються Лазаренку, міркують присяжні. Потім свої висновки вони передадуть судді Мартіну Дженкінсу, і той винесе остаточний вирок.

Від Козака до Кінаха

Посвідчення кандидата в президенти отримав лідер Партії промисловців і підприємців Анатолій Кінах, який був попередником Віктора Януковича на посаді Прем'єр-міністра України. Як зазначено на сайті Центрвиборчкому, загальна сума сукупного доходу Анатолія Кириловича за 2003 рік (усе — заробітна плата) — 35419 грн. 11 коп. У колишнього глави уряду немає власного авто, гаражів, квартир і землі, а от на членів сім'ї (дружина й двоє дітей) записана земельна ділянка площею 600 кв. м., квартира (267 кв. м.) садовий будинок (35 кв. м.), гараж (50, 9 кв. м.) і «Тойота». Сума банківських вкладів пана Кінаха — 20581 грн. 42 коп.

«Злегка не піратська команда»

«Злегка не піратська команда»

Без російських політтехнологів вибори в Україні проходили б нудно й нецікаво. Щоправда, вітчизняні гельмани й павловські виявилися непоганими учнями й активно переймають досвід російських колег, але масштаби не ті, та й «для душі» від них нічого не дочекаєшся. Хоч би тобі магазинчик сувенірів хтось відкрив, якщо вже на художню галерею, як у Марата Гельмана, коштів не вистачає...

Проти жінки — шестеро мужиків, не рахуючи ще однієї жінки

Лідери фракцій парламентської більшості виступають за те, щоб на наступній сесії Верховної Ради знову було розглянуте питання про притягнення Юлії Тимошенко до кримінальної відповідальності. Зимово-весняна сесія Верховної Ради давно закінчилася, проте деяким депутатам, схоже, хочеться продовжувати підігрiвати імідж злодійки, корупціонерки, хабарниці і взагалі поганої жінки Юлії Тимошенко. Та й не тільки депутатам. Бо про те, аби народ на літніх канікулах раптом не забув скандал, пов’язаний із Володимиром Боровком, дбають і українські телеканали. Позавчора ті з них, які потрапляють під впливи темників («Інтер», «1+1», УТ-1), всі як один (при чому цього разу ідентичність зберігалася не тільки в текстах, а навіть у «бігаючих» рядках) повідомили: керівники більшості «категорично проти безкарності депутатів» і стверджують, що «штучно створена ситуація, коли депутати, на відміну від простих громадян, залишаються безкарні та не відповідають за злочини». На доважок до цього додається синхрон Генпрокурора Геннадія Васильєва, який запитує: «Скільки людей необхідно вбити народному депутату, щоб ви дали згоду на притягнення до кримінальної відповідальності?». Хоча Юлію Володимирівну, якщо не зраджує пам'ять, обвинувачують зовсім не в цьому, а на «мокрих справах» у нас спеціалізуються зовсім інші політики.

«Губернаторша» — «селянка»

У Селянської партії України — новий лідер. Жінка. Молода (у порівнянні зі «старим» головою СелПУ Сергієм Довганем) і красива (без порівнянь — некоректно якось). Єдина прикрість, яка дещо псує вроду Тетяни Засухи — це... мозолі. На руках. Ви не повірите, але натерла свої ніжні кінцівки дружина «губернатора» Київської області не кермом розкішного авто й навіть не дорогими перснями, а хлібом... Тобто не хлібом, звісно, ним руки просто пахнуть, а мозолі з'явилися від важкої хліборобської праці. У цьому щойно обрана V з'їздом СелПУ лідерка сама зізналася здебільшого немолодим делегатам — щоб вони «не пошкодували, що партійний штурвал у цю гарячу жнивну пору передали в жіночі руки».

«Наша Україна» стала партією

Позавчорашній з'їзд партії «Реформи і порядок», як і слід було очікувати, одностайно прийняв рішення підтримати на майбутніх президентських виборах Віктора Ющенка. Несподіванкою форуму в столичному Театрі юного глядача стало інше — відтепер ПРП не існує: вона перейменувалася у партію з назвою «Наша Україна». Це рішення здивувало не тільки лідерів політичних сил, які є учасниками блоку «Наша Україна», а й, напевне, багатьох рядових членів ПРП. Принаймні на порядку денному з'їзду питання про перейменування партії не стояло. Воно виникло після виступу керівника одеської облорганізації Володимира Курінного. Пан Володимир сказав, що об'єднання партій, які підтримують блок Ющенка, — неминуче. А оскільки ПРП виступає одним із найактивніших поборників об'єднання, то, мовляв, сповна заслуговує на те, аби перейняти на себе бренд усього блоку.

Комедія, «однако» («проте»)

Важкий день понеділок вніс бодай якесь різноманіття у нудні й напружені будні працівників Центральної виборчої комісії. Як тільки не діставалися до сходів білої будівлі на площі Лесі Українки кандидати у президенти: і пішачка, й на дорогущих «Мерседесах», і добравшись із пересадками на метро, і виборсавшись із старенької «Таврії»... Але такого шоу, як учора, пан Ківалов з компанією ще не бачили. «Шоу» це дійство, щоправда, можна назвати лише з великою натяжкою, але нікому про це не кажіть — головний «шоумен» може образитися. Так чи інакше, своєї обіцянки Дмитро Корчинський — лідер об'єднання «Братство» й тепер уже колишній телеведучий — таки дотримав. Пообіцяв приїхати до ЦВК на броньовичку — і приїхав. Щоправда, орендована на Кіностудії ім. Довженка (так принаймні повідомив телеканал «Інтер») бронетехніка в кількості двох штук іще напівсонних після вихідних киян не вразила. Та й кількість «внємлющіх» словам свого лідера у почті новітнього «революціонера» явно поступалася аудиторії попередника Корчинського в любові до броньовичків — разом із потенційним кандидатом подавати документи прийшла від сили дюжина «братчиків».