Свиняча «Каліфорнія»

Цієї зими на українців чатуватимуть три штами грипу, із них два — сезонні «людські» («Брісбен А» і «Брісбен Б»), а третій — пандемічний А/Н1N1 «Каліфорнія» (так званий «свинячий грип»). «Світ кілька років ішов до пандемії грипу. Нині Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила пандемію у всьому світі, зокрема і в Україні», — зазначила перший заступник головного державного санітарного лікаря України Людмила Мухарська. Як повідомляє УНІАН, пані Мухарська закликала не боятися поняття «пандемія», оскільки в Україні ведуть серйозну роботу для запобігання поширення пандемічного грипу. По–перше, спеціалісти моніторять циркуляцію збудника, який може потрапити в нашу країну разом із людьми, які перетинають кордони. По–друге, український уряд уже підготував план підготовки до «зустрічі» вірусу, розрахований на три рівні безпеки. «Сьогодні ми перебуваємо на першому рівні, коли в країні фіксують поодинокі випадки, — зазначила Людмила Мухарська».

Рожева миля

Рожева миля

...Ларисі було 33 роки, коли під час чергового обстеження в лікаря вона почула страшний діагноз — рак молочної залози. «Операція пройшла невдало, мені занесли стафілокок, — згадує жінка. — Півроку у мене замість груді була відкрита рана завбільшки з шкільний зошит. Оперували в грудні, а в травні родичі відвезли мене на дачу і думали, що звідти я вже не повернуся. Я ледве ходила, схудла до сорока кілограмів. Лікарі лише розводили руками...»

Мізки готуй на червень!

Мізки готуй на червень!

Інформаційний центр незалежного оцінювання нарешті визначився з датами проведення наступного ЗНО. Як йдеться в наказі Міністерства освіти, в 2010 році його проведуть не навесні, а влітку. Перший тест з української мови і літератури (він є обов’язковим) випускники складатимуть 14 червня, а останній (за вибором абітурієнта) — 5 липня. Реєстрація охочих стати студентами розпочнеться вже 15 грудня цього року і завершиться 2 квітня 2010–го.

Кому пільги?

Кому пільги?

Наша країна практично безперервно хворіє. Хворіє виборами. Не встигнуть закінчитися президентські, починаються парламентські, а там, дивись, і дострокові, щоб не розслаблялися. Хіба тут дійдуть руки до реформи соціальної системи? Більше того, після кожних виборів розділи статей про пільги та соціальні виплати навпаки приростають усе новими і новими пунктами. І якщо ініціатива Президента України Віктора Ющенка про виплату допомоги при народженні дитини, визнають фахівці Мінпраці, реально допомогла покращити демографічну ситуацію в країні, то чи такими ж ефективними є інші пільги, чимала частина яких дісталася у спадок від Радянського Союзу?

Обійдемося без вісімки

Обійдемося без вісімки

На українців, які потроху звикають по–новому викликати «швидку» або пожежників, чекає нова телефонна реформа. З 14 жовтня, щоб подзвонити на мобільний номер, по міжмісту або за кордон абонентам, уже не треба буде набирати вісімку. Як повідомляє прес–служба «Укртелекому», порядок набору міжміських і міжнародних напрямків змінюється згідно з наказом Мінтрансзв’язку «Про затвердження Плану переходу на перспективну систему нумерації телефонної мережі загального користування України».

Джин із кефірної пляшки

Жертвами масової кишкової інфекції в Джанкої стали 195 дітей. Сьогодні медики можуть зітхнути з полегшенням — пік хвороби (а в малюків діагностовано дизентерію Зонне) минув. У місцевій лікарні, куди привозили малих пацієнтів, було підготовлено 250 ліжок на випадок, якщо хворих буде більше. Утім медики сподіваються, що нових госпіталізованих не буде, оскільки інкубаційний період хвороби складає здебільшого двітри доби, в рідкісних випадках — до семи діб. Відтак, за даними пресслужби МОЗу, станом на восьму ранку понеділка в лікарні Джанкоя перебувало 48 дітей (всі вони мають легкий перебіг хвороби). Упродовж суботи та неділі зі стаціонару було виписано більшість малюків. Наразі 147 маленьких пацієнтів продовжують лікуватися в домашніх умовах. Для нагляду за ними створено декілька медичних бригад, які відвідують хворих. Три дошкільні заклади (№№ 5 та 9, а в неділю закрили ще й дитячий садочок № 7) досі не працюють — тут проводять санітарну обробку.

Розмалюй... тополею

Розмалюй... тополею

Коли прийшла в майстерню художника Анатолія Коноваленка, перше, що кинулося в очі, — величезні стелажі з купами паперу. Вже пізніше до мене дійшло: те, що я сприйняла за стоси пожовклих газет, насправді — тонко нарізані листи... дерева. Саме з них руки майстра створюють неймовірної краси картини, ікони, вітражі, дивовижні меблі і навіть... паркет.

Мікроб на блюдечку

Мікроб на блюдечку

У кримському місті Джанкой із четверга лихоманить сім’ї, де є маленькі діти. Батьки з тривогою приглядаються до своїх чад, аби не пропустити симптоми хвороби, яка уразила до вчорашнього дня вже 126 малюків. Перші хворі до джанкойської інфекційної лікарні почали поступати в четвер зранку. Під вечір госпіталізовано було вже 59 дітей дошкільного віку, тих, які відвідували дитсадочки №№ 1, 5, 6, 7, 9, 14, 16 і 38. У всіх наявні ознаки гострої кишкової інфекції — блювота, діарея, температура. Госпіталізованим — від 1,9 до 7 років. Орієнтовний діагноз, який ставлять дітям, — гострий ентероколіт.

«Ачумєть!»

«Ачумєть!»

Учора в конференц–зал УНІАНу набилася сила–силенна журналістів. Усім хотілося «живцем» побачити телевізійну няню Віку, тобто Анастасію Заворотнюк, та почути з перших вуст про її конфлікт із першим віце–мером Києва Євгеном Червоненком. Що не поділила російська акторка з українським чиновником? Виявляється, Ялту, в якій зіштовхнулися бізнес–інтереси обох сторін. Ще з липня в курортному місті працює відкрита Анастасією та її чоловіком Петром Чернишовим льодова ковзанка «Ялта Айс». Вона розташована на самісінькій набережній Ялти і має дозвільні документи до кінця вересня. А 11–13 вересня тут же, на набережній, має відбутися традиційне щорічне авторалі, яким опікується Євген Червоненко. Так сталося, що об’єкти заважають один одному. На місці, де нині стоїть ковзанка, мають бути трибуни та сцена «Ялта–ралі 2009».