«Леви» знову «з’їли» «вовків»

«Леви» знову «з’їли» «вовків»

Маріуполь — чемпіон. У баскетболі це вже аксіома. За традицією, команда–переможець турніру має зрізати сітку з кільця. Цього разу під схвальні вигуки уболівальників на трибунах спорткомплексу «Азовмаш» за ножиці взявся шотландець Роберт Арчибальд, визнаний MVP «плей–оф». Саме його холодно­кровні дії, 19 очок і 6 підбирань, були серед визначальних чинників, які дозволили господарям утретє поспіль перемогти «Київ» у фінальній серії.

Стамбульська стабільність

Стамбульська стабільність

«Турецький султан» — так тепер називають Феліпе Массу. Бразильський гонщик три роки поспіль виграє і кваліфікаційні заїди у «Стамбул–парку», і здобуває Гран–прі Туреччини. Досі лише семиразовий чемпіон світу Міхаель Шумахер відрізнявся подібною стабільністю у безперервному штампуванні перемог на одних і тих самих автодромах (чотириразовий тріумф в Індіанаполісі). У час, коли «Формула–1» не має очевидного лідера, досягнення Масси є по–своєму унікальним.

Ні дна, ні покришки

Перегони на автодромі «Каталунья–Монтмело» вийшли б ну зовсім нудними, якби не ДТП з Хейккі Ковалайненом. На 22–му колі в його боліда луснула ліва передня покришка, пілот «Макларена» не зміг повернути й на повній швидкості влетів у загородження із шин. Лише через десять хвилин кран витягнув розбиту машину з–під відбійників, а Ковалайнена нарешті переклали на ноші. Пізніше він скаже, що не пам’ятає обставин аварії, — у Хейккі трохи болить голова, є незначні проблеми з шиєю, але загалом засоби безпеки спрацювали, тож фін планує стартувати вже на наступному етапі, 11 травня в Туреччині.

Чотири по два

Дивно, але якщо регулярна першість у чоловічій суперлізі була вельми інтригуючою і найбільш непередбачуваною за останній час, то ігри «на виліт» наразі проходять під диктовку фаворитів. Після двох ігрових днів чвертьфінальної стадії «плей–оф» усі команди, що посіли вищі місця в турнірній таблиці за підсумками регулярного чемпіонату, мають в активі по дві перемоги, здобуті на своєму майданчику. Відтак пари переїздять до міст слабших суперників, і кожен наступний поєдинок може стати останнім у кожному з протистоянь.

Неостаннє випробування

Неостаннє випробування

Перед початком чемпіонату в дивізіоні 1–В у Саппоро здавалося, що вирішальним для збірної України буде передостанній матч — із господарями. Після того, як японці в четвертому турі поступилися команді Угорщини, з’ясувалося, що основ­ні випробування переносяться з п’ятниці на суботу, коли «синьо–жовті» зіграють на далекосхідному льоду зі своїми найближчими західними сусідами. Але й учорашній матч проти збірної Японії став для підопічних Володимира Голубовича дуже складним іспитом. Українці склали його на «четвірку з мінусом», ще раз засвідчивши, що їхній рівень відповідає не так вищому дивізіону, як «буферній зоні» між «вишкою» й «першою лігою».

Печ і Фес крокують далі

Печ і Фес крокують далі

Учора вранці за київським часом закінчилися останні матчі регулярного чемпіонату найсильнішої баскетбольної ліги світу — НБА. Цей тур уже не міг вплинути на набір команд, які потрапили до «плей–оф», тож баскетболісти могли розгулятися на славу. І саме вчора 22–річний український центрфорвард клубу «Вашингтон уїзардз» Олексій Печеров зробив свій перший «дабл–дабл» у заокеанській кар’єрі: закинув 10 очок і зробив 10 підбирань у матчі проти «Орландо меджик» на його майданчику (Печ був у грі аж 39 хв., зробив 3 результативні передачі, 1 фол, корисність — «–19»). Загалом, у «дербі чарівників і магів» сильнішим виявилося «Орландо» — 103:83.

Прогулянка закінчилася

Прогулянка закінчилася

Учорашній матч у Саппоро проти литовців був для української збірної, мабуть, найлегшим на цьому турнірі дивізіону 1–В. На лід «Цікусаму арени» проти «синьо–жовтих» вийшла команда Литви — як виявилося, слабша навіть за естонську. Підопічні Володимира Голубовича, пам’ятаючи про нелегке випробування, яке їм влаштували естонці в попередньому поєдинку, одразу взялися до справи. Чотири шайби у воротах Артураса Кучмичуса побували вже в першому періоді. Надалі наші хокеїсти звично розслабилися, тож підсумковий рахунок — «лише» 6:1.

Більш як по медалі на брата

В останній день чемпіонату світу з плавання на короткій воді в Манчестері українець Олег Лісогор довів, що йому немає рівних на 50–метрівці, й виграв тут золоту медаль із часом 26,46 сек. Раніше, нагадаємо, броварчанин здобув на цьому турнірі «бронзу» на 100 м брасом.

Критичний Масса

Критичний Масса

Роберт Кубіца вперше виграв «поул позишн» у змаганнях «Формули–1». Таким чином, у Бахрейні з чільного місця стартової решітки вперше в історії почав основну гонку поляк, і взагалі слов’янський або східноєвропейський гонщик. Та й, до речі, пілоти команди «БМВ–Заубер» ніколи досі не ставали переможцями кваліфікацій. Історичному успіху Кубіци посприяла порівняно менша, ніж у решти гонщиків, кількість пального в баках.