«Свої хлопці» — купатися, «свої дівчата» — хреститися

«Свої хлопці» — купатися, «свої дівчата» — хреститися

На Водохреще політики, за традицією, запровадженою Віктором Ющенком, прийматимуть купіль. Сьогодні вранці в ополонку в Пущі–Водиці пірне Президент. Джерела у секретаріаті припустили, що «обойма» бажаючих хрещенського омовіння в одній ополонці з Віктором Ющенком буде традиційною: глава секретаріату Віктор Балога, керівник Державного управління справами Ігор Тарасюк і міністр оборони Юрій Єхануров. Щоправда, прес–секретар останнього Валентин Мондриївський учора не міг підтвердити це, зазначивши, що список запрошених складають на Банковій.

Відтанцьований «Краковець»

Відтанцьований «Краковець»

Блокування в’їзду на пункті пропуску «Краковець», що у Львівській області, знято. Наразі біля українсько–польського кордону залишається всього кілька десятків пікетників, які продовжують вимагати невідкладного підписання угоди про малий прикордонний рух. Це має істотно спростити перетин меж держави для жителів прикордонних районів, для яких поїздки до віднедавна «шенгенської» Польщі є чи не єдиним способом заробити копійчину.

Похилений, однак цілий

На виїзді з міста Чигирин Черкаської області невідомі спаплюжили пам’ятний знак жертвам Голодомору. Більше того, за повідомленням інформаційно–аналітичного видання «Провінція», міська рада вже нібито встигла замовити новий аналог.

Гроші ще не в листоноші

Гроші ще не в листоноші

Прем’єр–міністр Юлія Тимошенко передчасно заспокоїла громадян, заявивши під час робочої поїздки до Дніпропетровська, що в ці хвилини укладається угода між Ощадбанком і «Укрпоштою», щоб люди просто в черзі могли заповнити заяву, згідно з якою безпосередньо від листоноші отримуватимуть компенсацію. Якщо ми нормально спрацюємо, то вже завтра–післязавтра люди по всій країні отримають заяви, за якими зможуть отримувати компенсації вдома».

«Спеціаліст» із конвеєра

Перевірка проводилася Рахунковою палатою на предмет ефективного використання коштів із держбюджету на виконання державного замовлення при підготовці фахівців з вищою освітою. Як уже повідомляла «УМ», аудитори встановили, що коли освіту очолював Станіслав Ніколаєнко, Міністерство освіти та науки неефективно використало кошти з держбюджету для держзамовлення у ВНЗ випускників за спеціальностями, яких в Україні й так перебір. Лише за останні роки непрацевлаштованими залишилися 1646 випускників, на підготовку яких держава витратила 22 мільйони гривень. «Безвідповідальне ставлення МОН до працевлаштування призводить до перенасичення ринку кадрами із вищою освітою низької кваліфікації. Безконтрольність використання коштів з держбюджету з боку міністерств та відомств як на стадії планування, так і використання спричинили порушення на загальну суму 708,6 мільйона гривень», — йдеться у звіті аудиту Рахункової палати.

Кіно буде!

Перепалка між дипвідомствами Росії та України триває. Як писала вчора «УМ», МЗС РФ розкритикувало рішення Конституцій­ного Суду України про обов’язковість дублювання фільмів державною мовою. Мовляв, це суперечить Європейській хартії регіональних мов та меншин. І якщо спершу закордонне відомство нашої держави відмовчувалося, очевидно, маючи сподівання, що штучно піднятий росіянами лемент ущухне, то після котрої за ліком заяви росіян до МЗС України запросили посла Росії в Україні Віктора Черномирдіна.

Російська дипломатія — це імперська ідеологія

Не встиг Конститу­ційний Суд оприлюднити своє рішення від 24 грудня минулого року про те, що іноземні фільми не підлягають поширенню і демонстрації в Україні, якщо вони не дубльовані, не озвучені або не супроводжуються субтитрами державною мовою, як у відповідь прозвучала заява Департаменту інформації і преси Міністерства закордонних справ Росії. Там рішення найвищого конституційного органу України гостро розкритикували. Мовляв, воно суперечить Європейській хартії регіональних мов або мов меншин. «Це рішення виявилося черговим підтвердженням небажання української влади повністю і сумлінно виконувати свої міжнародні зобов’язання», — йдеться у коментарі ДІП МЗС РФ.

УТАС Засядьку

Насамперед уряд має намір врегулювати зобов’язання держави і самої шахти імені Засядька з постраждалими гірниками та родинами загиблих. За кошт шахти імені Засядька сім’ї загиблих і постраждалих шахтарів мають отримати нове житло. «Необхідно створити реєстр усіх без винятку сімей, які потребують помешкання або проведення ремонту, скласти кошторис, шахта візьме позику, а уряд сприятиме, щоб вона змогла отримати довгостроковий кредит», — наголосила Юлія Тимошенко на спеціальній нараді урядової комісії з розслідування причин аварії на шахті.

Василь пенсіонерам радий

З 2 січня розпочалася виплата пенсій у розмірі, закладеному ще урядом Віктора Януковича в Державному бюджеті на 2007 рік. Основна причина відсутності збільшення пенсій — затвердження основного фінансового документа лише 28 грудня, через що не встигли погодити необхідні відомості. Однак у Кабміні обіцяють, що люди таки відчують збільшення виплат, яке задекларувала демократична коаліція. Перші додаткові гроші пенсіонери зможуть отримати вже на день Святого Василя — 14 січня. «Всі, хто отримує пенсію через пошту, до 14 числа кожного місяця, з 2 січня отримають у грудневому розмірі. А вже з 14 січня отримають доплату — різницю між старим і новим розміром пенсій, передбаченим бюджетом на цей рік», — повідомила міністр праці та соціальної політики Людмила Денисова.

Нація, яка спивається

Нація, яка спивається

У рамках дослідження ВОЗ було опитано понад 200 тисяч учнів п’ятого, восьмого та десятого класів у 41 країні світу. Отримавши результати, вчені склали список держав, де підлітковий алкоголізм набув загрозливого масштабу, повідомляє «Німецька хвиля». Так, Україна посіла першу сходинку, а на другому місці — Ізраїль: любителів «напоїв з градусом» серед підлітків та молоді в Україні зафіксовано 40 відсотків, у Ізраїлі — 28. Третє місце — за чеськими неповнолітніми. А ось Росія — п’ятнадцята. І замикають сумний перелік Ісландія та Ірландія.