Обіцяєм освітянам

Результат досліджень експерти представили наприкінці минулого тижня в інформагентстві «УНIАН». Детально ознайомитися з дослідженням можна на сайті http://www.svidomo2006.org.ua/ Відповісти на запитання журналістів та відбити удари політичних супротивників прийшли представники кількох політичних партій — Василь Надрага (Блок Литвина), Микола Шульга (КПУ), Ігор Юхновський (НСНУ) та Тамара Прошкуратова (Блок «Не так!»).

Українських науковців підтримає ЄС

Українських науковців підтримає ЄС

Про це українській громадськості розповіли перший заступник міністра освіти і науки Андрій Гужій та директор департаменту Європейського Союзу з досліджень та розвитку Крістіан Патерман під час зустрічі, що проходила минулого тижня в Києві.

Недосолили

Жителі Центральних регіонів Російської Федерації масово скуповують сіль, боячись, що ображені «газовою війною» українці припинять постачати цей продукт або різко піднімуть ціни на нього.

Ця негодяща молодь

Ця негодяща молодь

Значна частина людей старшого покоління оцінює сучасну українську молодь вкрай негативно. Хлопець iз патлами для дідусів та бабусь є однозначно наркоманом, коротко підстрижений — бандюганом, симпатична і гарно вдягнена дівчина «вже з багатьма переспала». При цьому, на думку буркотливих «старих», всі підлітки та молодь є погано вихованими, надто нахабними, не знають ціни грошам, і — що зовсім не заперечно — не поважають старших.

Спочатку — Київська, а потім — Русь

Спочатку — Київська, а потім — Русь

Ката Ока, аспірант кафедри фольклористики при Київському національному університеті ім. Шевченка, досліджує східнослов'янський фольклор більше 13 років. В Японії вважають, що для цього достатньо вивчити російські традиції та культуру, про українську культуру взагалі не згадують. І це, на думку дослідника, неправильно, адже «ставить воза перед конякою». Після того як Ката Ока більше 10 років досліджував російський фольклор та близько трьох років український, він дійшов висновку, що українська традиція є значно глибшою, старішою та містить дуже багато рис культури тих часів, коли євразійці ще мали ознаки єдиного народу.

Петро Таланчук. Екс-мiнiстр на освiтнiй нивi

Петро Таланчук. Екс-мiнiстр на освiтнiй нивi

— Петре Михайловичу, ви є членом ради з реформування освіти в Україні, скажіть, які, на вашу думку, будуть введені зміни і чи потрібні вони взагалі, адже кажуть, що радянська система освіти була досить не поганою?
— Я за всю комісію не можу відповідати, тим більше що розпорядження про створення цієї комісії вийшло днями і ще жодного засідання не було. А про реформування освіти ми весь час говоримо. Проте часто забуваємо, що цей процес має дві складові: ми щось руйнуємо, відмовляємося від того, що нам заважає працювати, і натомість пропонуємо щось ефективніше. Таким чином у нас реформування часто зводиться до того, що ми руйнуємо щось старе, а нічого нового не створюємо. Наприклад, ми втратили такий важливий освітянський і соціальний компонент як система дошкільної підготовки — садочки, дитячі ясла, різні гуртки. Це справді було завоюванням радянської системи, і з цього приводу нам по-доброму заздрили і американці, й німці. Там ці заклади приватні, а тому плата за них є досить високою. У нас же ця система функціонувала на державному рівні. Загалом можна навести багато таких прикладів.

Діти індиго — янголи, представники нової раси та наші з вами діти

Діти індиго — янголи, представники нової раси та наші з вами діти

Діти індиго — це люди, які від народження мають особливі здібності, наприклад, можуть бачити енергетичне поле людини, так звану ауру, володіють даром передбачення, їм дуже легко даються іноземні мови, вони надзвичайно талановиті — співають, малюють, пишуть вірші, танцюють, підбирають мелодії на музичних інструментах та багато всього іншого. Більше того, люди, які вірять у те, що діти індиго справді існують, а не є новітнім міфом сучасного світу, кажуть, що в деяких з цих дітей змінено генний код. При цьому діти зі зміненим кодом мають імунітет проти раку, СНІДу та інших важких та практично невиліковних на сьогодні хвороб. Олена Мазур, голова правління Київського просвітницько-миротворчого цетру, стверджує, що, за даними досліджень іноземних спеціалістів, людей зі зміненим генетичним кодом зараз є близько одного відсотка від усього населення землі. І їх число постiйно збільшується.

Час навчити вчителів не боятися «компів»

Час навчити вчителів не боятися «компів»

УВНЗ Європи тексти лекцій студент скоро зможе отримувати на свій мобільний телефон. Усе більшої популярності в освітніх закладах набувають інтерактивні дошки, з допомогою яких дітям можна показати навчальний фільм, подати новий матеріал із графіками, прикладами, ілюстраціями. Практично будь-який школяр із країн ЄС, США, Японії, Канади вміє користуватися комп'ютером, знає, як знайти необхідну інформацію в інтернеті

Хліб в Україні не подорожчає

Міністр аграрної політики України Олександр Баранівський переконаний, що ціни на хліб в Україні підвищено не буде, принаймні до нового врожаю, який може виявитися не настільки вдалим, як минулорічний. «Що стосується ціни на хліб, то я розумію, що морози не сприяли підвищенню врожайності, але фахівці проводять досліди і не роблять дуже негативних висновків», — зазначив головний аграрій країни.