Віктори ростуть

Рейтинги двох основних кандидатів на посаду Президента — Віктора Ющенка та його тезки Януковича — упродовж останнього місяця зросли. Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного фондом «Демократичнi iнiцiативи» та Центром «Социс». Якщо минулого місяця за лідера коаліції «Сила народу» Ющенка свої голоси у першому турі готові були віддати 26,6%, то тепер цей показник зріс до 28,8 (на 2,2%). Рейтинг Януковича підвищився на 1,1% — із 18 до 19,1%.

День визволення і день трагедії

Дата 27 липня стала двічі для львів'ян знаковою. Вперше — 60 років тому, коли радянські війська увійшли у Львів, а відтак саме цю дату упродовж півстоліття називали днем визволення від німецьких загарбників. Вдруге 27 липня вплелося в історію Львова два роки тому, коли на Скнилівському летовищі сталася трагедія, що забрала життя восьми десятків людей і завдала страждань сотням сімей, чиї родичі опинилися під смертоносним і некерованим винищувачем Су-27.

Декламації про декларації

Дивні речі відбуваються в українському політикумі. Усім зрозуміло, що в цій царині існує безліч протиріч, які особливо загострюються під час виборчих кампаній. Цього разу конфліктом, навколо якого сперечаються, став невинний за своєю суттю документ — Декларація про чесні вибори. Її, нагадаємо, першим і наразі єдиним підписав Віктор Ющенко, щойно отримав посвідчення кандидата у президенти в Центрвиборчкомі. Критиків угоди про «чесну гру» очолив сам Президент Леонід Кучма, який фактично повторив озвучену перед тим думку кандидата від влади Януковича. «Дотримуватися етичних норм слід усім: і тим, хто щось підпише, і тим, хто не підпише, — якщо це чесна людина. А якщо нечесна — вона тим більше підпише будь-яку декларацію. А потім брехатиме, як і раніше», — поділився своїми думками пан гарант із газетою «День». На думку Л.Д., «жодна декларація ще не перетворила чесну людину на нечесну чи навпаки». У Кучми «складається враження, що в декого з кандидатів промови пишуть одні кандидати, а декларації про чесні вибори — інші», тому, мовляв, нічого й рипатися. А найкраща декларація — вже існуюча Конституція та закони, яких слід дотримуватися й нести покарання відповідно до передбачених санкцій.

Iстина вiд Мороза

Другим після Віктора Ющенка претендентом на пост Президента України, який прозондував передвиборчий грунт на Івано-Франківщині, став Олександр Мороз. Головний соціаліст при зустрічах із мешканцями краю передусім рекламував свою багатолітню опозиційність до Леоніда Кучми і послідовність у проведенні політичної реформи. Однак людей більше цікавили не партійні та парламентські заслуги О. О., а його невмотивований «відкол» від, як здавалося раніше, перспективної — з «Нашою Україною» та БЮТ — опозиційної трійці.

Мін'юст працює на замовлення?

Якби комусь спало на думку оголосити конкурси на звання «найбільшого сутяги України» або «головного ненависника киян», то за ці «почесні» звання нарівні з головним президентським канцеляристом з успіхом міг би поборотися, очевидно, і міністр юстиції пан Лавринович. Адже відомство, очолюване ним, із завзяттям та наполегливістю, гідних кращого застосування, майже два з половиною роки стромляє палиці в колеса місцевому самоврядуванню у столиці України. Багато разів Мін'юст повертав Київраді затверджений нею Статут територіальної громади міста зі своїми зауваженнями.

Дельта в облозі

Дельта в облозі

В українсько-румунських відносинах — чергове загострення. Тепер до непорозумінь навколо острова Зміїний додалися ще й проблеми з побудовою каналу в дельті Дунаю, який Україна розпочала рити в травні цього року. І схоже, що до спільного знаменника прийти тут буде важко. Як перше свідчення — провал україно-румунських консультацій щодо будівництва каналу «Дунай—Чорне море», які днями пройшли у Києві. Кожна зі сторін відстоює свою позицію і поступатися, очевидно, не збирається. Румунія звернулася до міжнародних інстанцій з протестом проти поглиблення Україною гирла Бистре, заявляючи, що це може спричинити екологічну катастрофу. Українці ж запевняють, що експертиза проведена і з екологією все гаразд — канал буде прорито. Навіть із термінами остаточно визначилися — основні роботи першої черги закінчаться до Дня незалежності. А ось скільки триватимуть консультації — невідомо. За словами посла з особливих доручень МЗС України Леоніда Осаволюка, українська сторона готова надати Бухаресту всі необхідні документи для ознайомлення.

Тупик на Зарічній вулиці?

Тупик на Зарічній вулиці?

Залучати відомих людей до усіляких політичних кампаній в Україні завжди було модно. Взяти до уваги хоча б останні приклади: Віктора Ющенка на майбутніх виборах вирішив підтримати, зацікавившись політикою у такий відповідальний момент, фронтмен гурту «ВВ» Олег Скрипка, а український форвард «Мілана» Андрій Шевченко днями заявив, що хотів би бачити наступним Президентом Віктора Януковича. Тож не випадково, що одразу після тріумфальної перемоги Руслани на «Євробаченні» у Стамбулі багато хто почав міркувати, до чиїх агітаційних рук приб'ється ласий шматочок у вигляді популярної виконавиці «Диких танців». Були всі підстави вважати, що Руслана Лижичко на виборах працюватиме іміджмейкером Януковича. Принаймні саме вона стала радником Прем'єра, який очолив оргкомітет з проведення «Євробачення-2005» в Україні. А минулих вихідних Прем'єр-міністр ще й заспівав із Русланою в дуеті. Трапилося це у Дніпропетровську під час святкування Дня металурга. Політично-естрадний тандем сяк-так, але душевно виконав для присутніх пісню з радянського фільму «Весна на Зарічній вулиці».

«П'ята графа»

«П'ята графа»

«Двома реченнями він заподіяв Ющенкові більшу шкоду, ніж Корчинський і Джангіров — двома роками програми «Проте», — таким був вердикт одного з активних прихильників лідера «Нашої України», лікаря з Києва, який зателефонував до редакції «УМ». Цей дзвінок був не єдиним – чітка негативна думка про народного депутата Олега Тягнибока (а саме його цитату взялися крутити провладні телеканали) склалася в багатьох учасників «інтерактивного» спілкування «читач – газета». Народ вимагає покарання винного і виключення його з «Нашої України».

А рада отаманів — проти!

У козацькому таборі, що в селі Рокині неподалік Луцька, зібралися на раду отамани козацьких товариств Волині, Рівненщини та Львівщини, підсумком якої стало створення Спілки територіальних козацьких громад. Такою була відповідь на повідомлення про те, ніби козацькі організації України підтримали кандидата у президенти Віктора Януковича.

І банкір, і «телекілер», і Козак — побувати кандидатом хоче всяк

У потенційному бюлетені для голосування на президентських виборах уже є дванадцять рядків. 20 липня Центральна виборча комісія зареєструвала кандидатами ще двох претендентів на перемогу в боротьбі за почесне останнє місце: керівника Організації українських націоналістів в Україні Романа Козака та лідера громадської організації «Братство», екс-телеведучого, а нині — політичного діяча Дмитра Корчинського. До речі, головний «братчик», який відтепер «мочитиме» Ющенка «на замовлення згори» вже в ранзі конкурента, на засідання ЦВК не з'явився.