«Сліпота» на користь інтриги

Учора в Будинку футболу під егідою новоствореної прем’єр–ліги та за активної участі президента ФФУ Григорія Суркіса відбулося жеребкування, яке визначило календар чемпіонату України сезону 2008/2009. Усупереч попереднім розмовам, глава Федерації привітав із підвищенням у класі як маріупольський «Іллічівець», так і ФК «Львів», чия інфраструктура не дотягує до вимог прем’єр–ліги (досі в першому дивізіоні команда Степана Юрчишина приймала суперників у прикордонному селищі Добромиль).

«Краков’як» у Монреалі

Головні події канадського «Гран–прі» відбулися на 20–му колі, коли лідери почали заїжджати на перший піт–стоп. Фін Кімі Райкконен пригальмував перед виїздом із боксів, очікуючи, коли загориться зелений сигнал світлофора. Саме в цей час у болід чемпіона світу врізався британець Льюїс Хемілтон, який мав «поул–позишн» за підсумками кваліфікації, лідирував до піт–стопів і дуже хотів зберегти перше місце. Як наслідок — із боротьби вибув і лідер «Феррарі», і провідний пілот «Макларена».

Не по одній, так парами

Не по одній, так парами

Попри все, присутність українок на «Ролан Гарросі» зберігається. У першому колі жіночого парного розряду українсько–російський дует Перебийніс/Душевіна поступився парі Клейбанова/Макарова (обидві — Росія) — 5:7, 3:6, зате наша Марія Коритцева разом із чешкою Владімірою Угліровою подолала навіть бар’єр другого кола, перегравши французький тандем Лефевр/Веді, — 6:3, 4:6, 6:2. Утім у 1/8 фіналу Коритцева/Углірова (15–й номер парного посіву) були биті першим сіяним дуетом — Кара Блек/Лайзел Губер (Зімбабве/США) — 6:3, 2:6, 0:6.

Надаль — як поїзд,

Учора на відкритому чемпіонаті Франції справа дійшла до матчів «сіяних» із «сіяними». Головною подією дня стала поразка у двох сетах п’ятої ракетки жіночого розряду, американки Серени Уїльямс від Катаріни Среботнік зі Словенії. Напередодні скромна естонка Кайя Канепі так само у двох партіях вибила шостий номер «посіву» — представницю Росії Анну Чакветадзе. Також зачохлили ракетки «сіяні» росіяни Ігор Андреєв і Марія Кириленко.

Дайте п’ять. І більше не просіть

Дайте п’ять. І більше не просіть

Революція, яку анонсував президент ФІФА Зепп Блаттер, почалася. Учора на щорічному, вже 58–му, конгресі Міжнародної федерації футболу в Сіднеї члени ФІФА переважною більшістю голосів (155 «за», 5 «проти», 40 «утрималися») схвалили норму «6+5». Відповідно до цього правила, в кожному (!) клубі світу в офіційних матчах має виходити на поле як мінімум шестеро місцевих виконавців і не більш як п’ять іноземців.

«Челсі» не хоче відпускати Шеву,

Андрія Шевченка так і не випустили на поле у фінальному матчі Ліги чемпіонів, який міг стати для нього третім. «Челсі» програв «Манчестеру», а український форвард навіть не вийшов отримати пам’ятну медаль гравцеві команди, що пройшла всі етапи розіграшу. Здавалося, після цього дуже логічним був би перехід Шевченка до іншого клубу, бажано — італійського, а ще краще — до «Мілана», де ще не забули про Шеву–«легенду». Адже Андріїв дім — під Міланом, та й уболівальники «россо–нері» готові вибачити Андрієві «зраду»: всі, включно з самим гравцем, уже переконалися, що минулорічний переїзд до Лондона був помилкою.

Після дощику, в четвер

Після дощику, в четвер

Після середи, коли з одиночного розряду відкритого чемпіонату Франції вилетіли останні українки (жодна з семи не пройшла далі першого кола!), вітчизняним уболівальникам залишилося чекати парних матчів, ну й заодно стежити за протистоянням іноземних тенісистів. Дощі в Парижі на деякий час припинилися, графік поєдинків було ущільнено й відтак надолужено. При цьому середа не принесла жодних сюрпризів — виграли всі «сіяні», в тому числі переконливу перемогу над молодим бразильцем Томасом Белуччі здобув лідер букмекерських рейтингів іспанець Рафаель Надаль.

Назад дороги немає. А що попереду?

Назад дороги немає. А що попереду?

Позавчора ввечері президенти провідних українських футбольних клубів оголосили про реєстрацію статуту Прем’єр–ліги, тобто її створено вже і де–факто, і де–юре. Як сказав президент ФК «Шахтар» Рінат Ахметов, за створення УПЛ проголосували «не всі клуби, але більшість».

Париж, дощ, пристрасть і любов

Париж, дощ, пристрасть і любов

«Тут моє життя, моя пристрасть і моя любов», — сказав Густаво Куертен після того, як президент Французької федерації тенісу вручив йому на пам’ять сувенір у вигляді зрізу ґрунтового корту стадіону «Ролан Гаррос». Як уже повідомляла «УМ», титулований бразилець програв матч першого кола відкритого чемпіонату Франції господарю кортів Полю–Анрі Матьє й оголосив про завершення спортивної кар’єри. 31–річний тенісист через травму впав у другу тисячу світового рейтингу, тож вирішив «зав’язати». Чемпіоном «Ролан Гарроса» він ставав тричі та й досить.

Чорна перлина

Чорна перлина

Три чи чотири секунди відриву, показані у підсумковому протоколі, аж ніяк не відображають ту величезну перевагу, яку мав на Гран–прі Монако британець Льюїс Хемілтон над своїми найближчими переслідувачами. Потрібно врахувати, що за 18 кіл до фінішу гандикап лідера команди «Макларен» становив майже 40 (!) секунд, а це для тісних вуличок Монте–Карло — просто прірва. Але на згаданому відтинку стався найприкріший епізод гонки: чинний чемпіон і на той час лідер загального заліку Кімі Райкконен на своєму «Феррарі» не впорався з управлінням і врізався ззаду в машину німця Адріана Сутіля, який ішов на четвертій позиції. Пілот команди «Форс Індія» вже готувався святкувати здобуття перших балів у сезоні (і для себе, і для індійської «стайні»). Сутіль, стартувавши аж із 18–го місця, героїчно відіграв майже півтора десятка позицій, аж тут його нагнав Райкконен. Після пошкодження задньої підвіски Андріан був змушений зійти з дистанції. А Кімі, транзитом через бокси, хоч і дістався фінішу, але показав лише дев’ятий результат. Для «Скудерії» це провал, якщо врахувати, що Райкконен у кваліфікації показав другий час, а Феліпе Масса здобув «поул–позишн».