Французькі й голландські п'єси на сценах Англії та Португалії

Французькі й голландські п'єси на сценах Англії та Португалії

У попередньому розіграші Кубка європейських чемпіонів на цій самій чвертьфінальній стадії «Ювентус» пропустив два швидких голи на виїзді від «Ліверпуля», який згодом і заволодів почесним трофеєм. Історія повторюється? «Арсенал» позавчора теж «поклав» «Старій сеньйорі» два «сухі» м'ячі на своєму старенькому стадіоні «Хайбері». А найголовніше, що «каноніри» за всіма статтями переграли найкращу на сьогодні італійську команду. Звичайно, варто визнати, що склад туринців у Лондоні не був оптимальним, адже гру пропускали Дель П'єро та Недвед. За відсутніх і за себе в атаці намагався «віддуватися» Ібрагімович, але його надійно взяли в лещата оборонці «Арсеналу», і швед міг розраховувати хіба на виконання штрафних ударів. Тож не дивно, що віце-чемпіон Англії повторив минулорічний рекорд «Мілана», зігравши «на нуль» у сьомій грі Ліги чемпіонів поспіль.

Чи буде людина здорова за один долар на рік?

Чи буде людина здорова за один долар на рік?

Вибори народних депутатів закінчилися, обіцянок ми почули багато. Чи будуть вони реалізовуватися — велике питання. Але є одна важлива сфера суспільного життя, яку кандидати, партії та блоки оминали у своїх програмах навіть на рівні голого популізму. Йдеться про фізичну культуру. Навряд чи можна очікувати, що група керівників ФК «Шахтар», борець Ельбрус Тедеєв та баскетболіст Олександр Волков, які пройшли до парламенту, зможуть реально стати лобістами з проблем фізвиховання українських громадян. У «спортсменів», якщо бути відвертими, є свої першочергові завдання із досягнень високих результатів на міжнародній арені, у них — свої завдання з сучасними елітними аренами. А поки ми рахували за роки незалежності наші медальні здобутки, у суспільстві катастрофічно «впала» масова фізкультура. Ситуацію з масовим спортом потрібно рятувати. Інтерв'ю «УМ» із директором Всеукраїнського центру фізичного виховання «Спорт для всіх» Петром Мартином новообрані депутати можуть вважати одним із своєрідних наказів виборців.

Без «зірок», зате з новим «статутом»

Без «зірок», зате з новим «статутом»

Після кількох невдалих оголошень російською та англійською, суть яких зводилася до того, щоб гімнасти негайно залишили поміст, диктор «пожартувала»: «Китайські гімнасти мають велике бажання виграти Олімпіаду-2008 у Пекіні, тому ніяк не завершать розминку. Давайте їх підтримаємо». Напівпорожній київський Палац спорту подарував спортсменам із Піднебесної порцію своєї уваги, бо вони її загалом на п'ятому «Кубку олімпійської чемпіонки Стелли Захарової» заслужили, домінуючи у більшості розділів програми. За реакцією залу на виступи гімнастів можна було зробити висновок, що справді у нас в країні змагання з цього виду спорту збирають лише фахівців, рідних та близьких учасників. З цієї причини, до речі, як розповідала кореспонденту «УМ» Лілія Подкопаєва, вона свій «іменний» турнір зробила у більш привабливому форматі шоу.

Бразильська «дев'ятка» в українському болоті

Бразильська «дев'ятка» в українському болоті

Лише у чотирьох клубах вищої ліги на вістрі атаки діють бразильці і саме вони забили ледь не половину голів туру — 9 з 20. Виглядає парадоксально, адже, скажімо, наставник «Шахтаря» Мірча Луческу не втомлюється повторювати, що технічним латиноамериканцям важко грати на березневих полях України. Можливо, секрет полягає в тому, що «чарівники м'яча» з дитинства приборкують «круглого» десь на пісках Копакабани? Чи причини цієї невтішної для вітчизняних форвардів-аборигенів статистики слід шукати в іншій площині — там любов до футболу на генному рівні не щезає під «тиском» доларів. Навіть у незвичних умовах бразильцям потрібно значно менше моментів для точного удару, ніж нашим гравцям.

Мрія — зрушити «Мрію» ушістьох

Мрія — зрушити «Мрію» ушістьох

Цієї зими найсильніший чоловік України, один із найдужчих людей світу Василь Вірастюк став слабким і вразливим: зла доля забрала в нього кохану дружину Світлану, яка загинула на гірськолижному курорті в Туреччині. Утім автор цих рядків в інтерв'ю з відомим богатирем не вважав за доцільне лізти в душу з питаннями про його втрату. Президент Федерації найсильніших атлетів і перетягування канату України Володимир Кiба підтвердив сумніви: «Ця Василева рана зараз настільки жива... Невідомо, як вона загоїться, і чи станеться це взагалі. Щодня їхній маленький син Адам запитує: «А де мама?» То чи варто допитуватися ще й журналістам...»
Відтак головною темою нашої бесіди була участь Вірастюка в недавньому турнірі «Арнольд классік» під патронатом славетного Шварценеггера. Чи були сумніви в потребі їхати на змагання до США в такий час? Ні в якому разі. Як виявилося, це була мрія Світлани, її бажання — бачити чоловіка переможцем цього найпрестижнішого турніру професійних силачів. І взагалі першим усюди. Цього разу Василеві не вдалося стати на «Арнольд классік» абсолютним чемпіоном — «значить, перенесемо це на наступний раз і так до тих пір, поки не переможемо».
З капітаном національної збірної богатирів Василем Вірастюком ми поспілкувалися після того, як він у мерії Києва одержав за видатні досягнення та популяризацію богатирського спорту найвищу муніципальну нагороду — «Знак пошани».

Уроки етики

Уроки етики

Напередодні півфінального матчу Кубка України у Львові відділ спорту «УМ» змушений був віддуватися за президента «Карпат» та наш телевізійний простір. Непросто людям iз «глибинки» пояснити, чому цікаве протистояння вони не побачать на своїх телеекранах, адже «Мегаспорт», який спромігся включити пряму трансляцію цієї гри в останній день, не має масового «покриття» навіть у обласних центрах. Дивно, що канал СТБ, який транслює всі матчі «Динамо» в чемпіонаті, цього разу на 19.00 поставив вочевидь менш рейтингову трансляцію чемпіонату світу з фігурного катання «серед дублерів».

Київське «золото» від Чебурашки

У поіменному списку учасників «Кубка Стелли Захарової» — представники 12 країн (Чехія, Білорусь, Ізраїль, Японія, Китай, Бельгія, Казахстан, Угорщина, Греція, Канада, Хорватія та Україна). Цей традиційний, уже п'ятий турнір зі спортивної гімнастики «виборчого» уїк-енду відбудеться у київському Палаці спорту. Команд могло б бути й більше, але з незрозумілих причин за два тижні до змагань відмовилися від приїзду росіяни. Олімпійська чемпіонка Москви-1980 має власну версію, що це якось пов'язано з «останніми подіями у національній федерації», де вона тепер не має посад. Очевидно, так воно і є. Офіційні національні збірні (юніорські чи дорослі), за положеннями ФІЖ, беруть участь лише у тих турнірах, які проводяться під егідою цієї організації чи її національних структурних підрозділів. Тому тренери з різних країн вочевидь привезуть до Києва переважно перспективних гімнастів.

Роман із татамі

Роман із татамі

У містечку Вишневе під Києвом відбувся вже 12-й всеукраїнський турнір із дзюдо серед юнаків на призи Києво-Святошинської дитячо-юнацької спортивної школи, який зібрав понад 150 юних спортсменів віком до 10 років. Ініціатор цих змагань, відомий тренер Віктор Мужчина, заявив, що в політичних іграх участі не бере, бо є членом «партії дзюдо».

Година Годунко

Година Годунко

Українська столиця уже вчотирнадцяте зібрала зірок художньої гімнастики. Цього березня грації прагнули приїхати до Києва ще й тому, що «Кубок Дерюгіних—Нафтогаз», у рамках якого відбувався другий етап серії «Гран-прі», мав дати відповідь на запитання, як вплинули нові правила на програми гімнасток та... суддів. На початку місяця у Москві, де відбувався перший етап, дуже часто виникали непорозуміння. Оскільки за «бортом» нових віянь не хотів залишатися ніхто, то в київському Палаці спорту ми побачили представниць аж 28 країн. І без сумніву, всі учасниці та їхні тренери запам'ятають київський килим надовго, адже він відкрив очі на більшість питань.

Перемога людини слова

Перемога людини слова

Другий етап чемпіонату «Ф-1» було визначено для команд як особливе випробування з самого початку. Завдяки календарю, вся складна інфраструктура з дорогою технікою мала перебазуватися з Бахрейну в Малайзію упродовж кількох днів, адже регламент відвів перерву між двома етапами лише в тиждень. Можливо, через це «королівські» пілоти почувалися трохи не у своїй тарілці і провалили кваліфікацію. Рідко буває, щоб на старті етапу з різних причин «у хвості»розташувалася така іменита компанія — обидва Шумахери, Масса, Култхард, Вільньов і Баррікелло.