Бандера в Кременці

Бандера в Кременці

Довгоочікуваним монументом провіднику ОУН Степану Бандері відтепер пишається центральна площа міста Кременець. Багаторічну ініціативу громадських активістів удалося реалізувати завдяки місцевому меценату Володимиру Чубу, який узяв на себе всі організаційні та матеріальні витрати. «Пам’ятник споруджено на земельній ділянці, яка належить підприємцю Чубу. Він подав звернення до депутатів міської ради, які практично одноголосно підтримали цю ідею. Щодо ідейного вирішення проекту надходило кілька пропозицій, ескізи проходили тривале детальне опрацювання. Зрештою скульптором споруди обрали Миколу Короля», — повідомив «УМ» заступник голови Кременецької міськради Олександр Пурдик.

Ось і літо прийшло...

Не встигли засмагнути чи поніжитися під теплим сонцем, якого цього літа було не так уже й багато? Не засмучуйтеся, але й не затягуйте! Попереду залишився щонайменше тиждень. Літо не поспішає полишати територію України і радуватиме гарною погодою ще доволі довго. Метеорологи переконують: осінь досі десь за горами. «Літо триває, приводів чекати осінньої прохолоди ще немає. Температурний фон триматиметься на позначці 20—25 градусів вище нуля, нормальні погодні умови збережуться до кінця тижня. Опадів теж не очікується. Лише наприкінці тижня на крайньому Заході та Півночі країни варто чекати на невеликі дощі та грози, які триватимуть недовго. Температура води в Чорному та Азовському морях становитиме близько 20—24 градусів», — розповіла «УМ» начальник відділу метеорологічних прогнозів «Укргідрометцентру» Людмила Савченко.

Перше вересня без парт і дощок

Учора донецький Апеляційний адміністративний суд під головуванням судді Ірини Компанієць розглядав скарги батьків учнів шкіл №№ 3,27 і 100 міста Макіївки, які, згідно з двома рішеннями Макіївської міськради від 25 березня 2011 року, підлягали ліквідації. Інтереси дітей відстоювали батьки–активісти з допомогою адвокатів Донецької обласної організації «Фронту змін». Нагадаємо, напередодні Центрально–міський районний суд Макіївки відмовився визнати протиправним і скасувати рішення Макіївської міської ради про ліквідацію шкіл. Занепокоєні батьки стверджують, що «рішення були ухвалені з порушенням процедури, оскільки ухвалювалися таємно, за відсутності представників ініціативної групи і без аргументованих підстав про доцільність ліквідації цих шкіл».

Чисте, як «зорi небеснi»

Чисте, як «зорi небеснi»

Орієнтовно у 1838 році видатний український і російський філолог–славіст Осип Бодянський, який працював у Московському університеті, дорогою у закордонне відрядження заїхав до Переяслава. У бібліотеці місцевої духовної семінарії він натрапив на неймовірної краси манускрипт, що привернув увагу вченого своєю мовою. Пізніше у листі до свого колеги він охарактеризує її як південноруську — чисту, «як зорі небесні». На одному з аркушів Осип Бодянський прочитав напис, датований 17 квітня 1701 року, що манускрипт привіз до Переяслава «ясновельможний пан Іоанн Мазепа» та подарував його Переяславському собору. Про дивовижний манускрипт учений згодом напише у «Журнал Министерства народного просвещения», відкривши світові так зване Пересопницьке Євангеліє, раритет, на якому сьогодні присягають Президенти України. Одна з найвизначніших пам’яток староукраїнської мови й літератури та своєрідний символ України пережила вже майже півтисячоліття — цьогоріч ми святкуємо 450–річчя пам’ятки.

Ефірний нон-стоп

Безпрецедентну телеакцію «Українська незалежність», присвячену 20річчю нашої держави, фактично без перерви на відпочинок, провели у прямому ефірі ведучі «5го каналу» Павло Кужеєв і Тетяна Даниленко. Їхнє безсонне чергування «в ящику» розпочалося 23 серпня опівдні за київським часом, а зупинили таймер 25 серпня о 16й. Найдовший у світі телевізійний марафон у форматі ток­шоу увійшов до Книги рекордів Гіннесса.

У кого більший?

Сьогодні Україна відзначає День прапора. З цієї нагоди синьо–жовті стяги замайорять на державних будівлях, флагштоках і балконах свідомих українців. А напередодні свята представники провладних сил та опозиції ледве не побилися, з’ясовуючи, чий прапор більший. Найприкріше, що в боротьбі за право довести, що влада любить Україну не менше, ніж її опоненти, постраждав сам державний символ...

Незалежність на–гора

Незалежність на–гора

Цьогорічна експедиція членів партії тематична: приурочена двадцятій річниці незалежності України. 24 серпня о 10–й ранку хода розпочнеться з урочистого мітингу з нагоди ювілейної дати, на якому виступить лідер «Нашої України» Віктор Ющенко зі зверненням до народу та представників творчої еліти. Потому активісти і всі охочі розпочнуть святкове підкорення найвищої точки України.

Спас — стиглим яблукам час

Спас — стиглим яблукам час

Українці відзначають одне з найважливіших релігійних свят — Преображення Господнє, або ж Великий Спас. У християнському календарному циклі цей день посідає третє за значимістю місце після Різдва та Великодня. Здавна християни ставилися до Другого Спаса з надзвичайною повагою та пошаною, вважаючи за священний обов’язок принести до церкви найкращі фрукти, овочі, гриби, свіжозібраний мед, хлібні вироби, виноградні та яблучні вина — всі ті найщедріші плоди, якими обдарувала їх природа.

А небо плаче

Серпнева погода не перестає дивувати вибриками: засинаєш під розряди блискавок і шум зливи, а прокидаєшся вже від яскравих сонячних променів. Сказати точно, що підготувала погода на завтра, не беруться навіть синоптики. Але попереджають: най­ближчими днями українцям буде не до засмаги.

Не минуло і місяця

Відпочинок українських туристів у Болгарії й цього місяця не пройшов без ексцесів. Позавчора поблизу міста Варна туристичний пасажирський автобус зіткнувся з легковим автомобілем. Як повідомили «УМ» у прес–службі Департаменту інформаційної політики  МЗС України, внаслідок дорожньо–транспортної пригоди одинадцять наших співвітчизників отримали травми і були доправлені до обласної лікарні Варни. Двоє болгар, які на момент аварії перебували в салоні автомобіля, загинули.